Trzy, dwa, jeden… odlecieliśmy!

We wtorek 4 września finaliści warsztatów FEP polecieli do Kopenhagi. Wraz z naszym duńskim partnerem, firmą IFAK przygotowaliśmy bardzo intensywny plan na 5 dni! Jesteście ciekawi planu…? Odwiedziliśmy jeden z najbardziej strzeżonych budynków w Danii – siedzibę firmy NETS, gdzie młodzież miała okazję dowiedzieć się na temat systemów płatności, spotkaliśmy się z duńską młodzieżą w szkole Knord Business School, spotkaliśmy się z reprezentacją Polski w Ambasadzie. Ale to była tylko część planu… Jesteście ciekawi jakie atrakcje i wyzwania czekały na naszych finalistów? Zobaczcie nas na Facebooku oraz naszym blogu.

Zwyci

Praktyka a edukacja? Jakich umiejętności brakuje absolwentom?

Badania dotyczące największych problemów w polskim systemie oświaty wskazują na to, że umiejętności miękkie stają się coraz ważniejsze. Jednakże edukacja w szkołach a praktyki w siedzibie pracodawcy są jak dwa różne światy, które funkcjonują osobno i nie komunikują się ze sobą w wystarczającym stopniu. W badaniach przeprowadzonych przez Instytut Badań Edukacji (IBE), przedsiębiorcy i menedżerowie zostali poproszeni o wskazanie najważniejszych kryteriów stosowanych przez firmę przy zatrudnianiu absolwentów. Wyniki badań wskazują, że umiejętności miękkie odgrywają bardzo istotną rolę. Liczą się umiejętności pracy w zespole, odpowiedzialność za zadania grupowe, samodzielne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów, kreatywność w znajdowaniu rozwiązań, umiejętność porozumiewania się (…)

Przeczytaj więcej tutaj

Studia w Danii…

W ostatnim czasie nasz team zaobserwował wśród Was spore zainteresowanie studiami w Danii. Nic dziwnego. Dania kolejny rok znajduje się w czołówce krajów o najlepszym (…)

Przeczytaj więcej tutaj

Studia w Danii

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *