Zebranie mieszkańców Jedlni-Letniska w sprawie funduszu sołeckiego

Dzisiaj (poniedziałek 10 września 2018 roku) o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Jedlni-Letnisku odbędzie się zebranie mieszkańców sołectwa Jedlnia-Letnisko. Tematem będzie ustalenie wspólnej propozycji inwestycji w ramach funduszu sołeckiego na terenie naszej miejscowości. W ramach jednego wniosku można sfinansować jedno lub kilka zadań. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

W razie braku kworum spotkanie odbędzie się w II terminie o godzinie 17.30.

Na spotkaniu będzie można złożyć własną propozycję zrealizowania jakiejś inwestycji, przeprowadzenia remontów bądź zorganizowania lokalnej uroczystości. Budżet na tego rodzaju przedsięwzięcia to 38 214,90 zł.

Należy przy tym pamiętać o następujących ograniczeniach: inwestycja może być zrealizowana tylko na terenie należącym do gminy (czyli nie można np. sfinansować budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej) i musi być zgodna z zadaniami własnymi gminy ujętymi w ustawie o samorządzie gminnym.

Co ważne: w ramach jednego wniosku można sfinansować jedno lub kilka zadań.

Zadania własne gminy

Zobacz też:
Ustawa o funduszu sołeckim

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Zebranie mieszkańców Jedlni-Letniska w sprawie funduszu sołeckiego

  1. wrzosowiak pisze:

    Dziękuję wójtowi i sekretarzowi gminy za to , że na stronie internetowej urzędu gminy informują mieszkańców sołectw o terminach zebrań sołeckich na których dokonuje się podziału funduszu soleckiego. To jest żart ponieważ panowie wiedzą jak najlepiej poinformować o zebraniach swoich sympatyków i dzięki temu pozyskać środki na imprezy z pełnym lansem i dobrą wyżerką . ( szeptanka )
    Ze strony internetowej możemy się dowiedzieć ,że 1 września minęła 79 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej . A o zebraniach sołeckich nic .Mieszkańcy winni zrobić wszystko aby ci panowie też przeszli do historii . Bo przyszłość i rozwój tej gminy ich nie interesuje.

  2. czytelnik pisze:

    Zdumiewająca wiadomość. Zaczęto prace naprawcze bieżni przy szkole w Jedlni. Bieżnia jest teraz w brązie, a była w zieleni bo zarosła. Teraz kolej na kort tenisowy bo też z zieleniał całkowicie.
    Panie wójcie, napisz pan wniosek do ministra sportu o dotacje na budowę bieżni, skoczni, kortu i innych przy szkole. Warto utworzyć też Szkolny Klub Sportowy. Środki zapewnione i radość którzy chcą uprawiać lekkoatletykę. Na Gminnym stadionie nie wyszło to może przy szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *