Nagranie ze spotkania w gabinecie wójta Leśnowolskiego

W poniedziałek 10 września o godz. 14.00 doszło do spotkania z wójtem gminy Jedlnia-Letnisko Piotrem Leśnowolskim w jego gabinecie w Urzędzie Gminy z udziałem przewodniczącej Rady Gminy Bożeny Grad, wiceprzewodniczącej Katarzyny Baran, redaktora naczelnego portalu www.jedlnia.org.pl Pawła Kończyka, sołtyski Maryna Beaty Tomaszewskiej i dwojga pracowników wójta – kierownika inwestycji i kierownik gospodarki komunalnej. Tematem rozmowy był los dróg gminnych, które miały zostać utwardzone, a zostały zdjęte przez wójta Leśnowolskiego z tegorocznego pakietu inwestycyjnego.

W ogłoszeniu o przetargu opublikowanym 5 września 2018 roku wójt postanowił uwzględnić tylko cztery drogi w Jedlni-Letnisku (ul. Reymonta, ul. Dolna, ul. Krótka, ul. Nowa) i zdjąć pozostałe drogi obejmujące poprzedni pakiet przetargowy, w tym drogi w Marynie o dł. 880 m, w Sadkowie dz. 328 o dł. 100 m, Sadków dz. 331/2 i 325/1 o dł. 480 m oraz 5 innych dróg z funduszu sołeckiego (Cudnów o dł. 90 m, Groszowice o dł. 150 m, Gzowice Kolonia o dł. 55 m, Słupica o dł. 80 m, Sadków Górki ul. Platynowa o dł. 65 m). Wszystkie te drogi są wpisane w tegoroczne zadania inwestycyjne.

Poniżej prezentujemy zapis dźwiękowy z tego spotkania. Nagranie odbywało się oficjalnie, po poinformowaniu o tym fakcie wójta i jego pracowników.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News, Relacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Comments Closed

38 odpowiedzi na „Nagranie ze spotkania w gabinecie wójta Leśnowolskiego

 1. CEBEA pisze:

  Panie wójcie gratuluje podjęcia decyzji o budowie oświetlenia do jednej osoby za 140 tys. Pan podjął taką decyzje? Gratuluje!!!!!!!!!!
  Manipulacje z funduszami sołeckimi- ma Pan wpływ na wydatkowanie?? A jaki? Jak uchwała zebrania została podjęta zgodnie z obowiązującym prawem to trzeba wykonać. Manipulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Wykonanie budżetu /sprawozdanie za II kwartał 2018 roku/
  Koszty obsługi długu wydano 28 %. oszczędności 120 tys
  Wynagrodzenia w urzędzie- 42 % oszczędności- 153 tys
  trzynaste pensje oszczędności 24 tys- już nie będą wydane
  Rezerwa zostało 347 tys
  Razem: 644 tys

  Panie wójcie!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Victoria pisze:

  A więc zaspokoił mieszkańców
  tak zwane ,,potrzeby zbiorowe „.
  Albo gdzieś się mocno uderzył ,
  przez co stracił rozumku połowę 🙂

  Więc jeśli robi się takie głupoty ,
  trudno będzie iść do JAKIŚ roboty.

 3. CEBEA pisze:

  Przetargi przetargi przetargi………zawsze ogłaszane w listopadzie, przesuwane terminy, niewykonane inwestycje, manipulacje z kryteriami wyboru drogi do remontu…….wybory już blisko. I jeszcze ta wiedza ekonomiczna ech………..Bałagan. Pierwsza kadencja awantura w radzie, druga i znowu to samo. Trzeciej nie będzie!!!!!!!

 4. edgar pisze:

  Zróbmy wszystko żeby nie było już kolejnej kadencji dobrego gospodarza. Idźmy i głosujmy świadomie. Niech pracownicy urzędu się nie boją zemsty i też zagłosują tak aby mieli lepszą atmosferę 🙂

 5. Wybitny Ekonomista pisze:

  Jasio poprosił tatę, by mu dał 500 zł na klocki LEGO. Tata zbeształ Jasia: – Jak to Jasiu, przecież mówìłeś, że te klocki będą kosztować 300 zł. Dostałeś 300! – Ale tato, za 300 zł już nie kupię tych klocków, teraz kosztują 800 zł, brakuje mi 500. – To niemożliwe, żeby klocki zdrożały tyle przez kilka miesięcy, Jasiu! – Ale zdrożały tyle, tato, mam tu nawet ofertę. – No dobrze Jasiu, dorzucę ci 200 ale nie licz na więcej. 5 stów naprawdę powinno ci wystarczyć. – Ty niedobry tato, właśnie zabrałeś mi 300 zł, buuu – rozpłakał się Jasio.

 6. Kaska pisze:

  Bezczelność bije z wypowiedzi wójta straszna. Szkoda, że Panie tak późno się obudziły. Na moje oko były świadome tego co ten osobnik wyprawia. Ale z drugiej strony lepiej późno niż wcale jak np. Kaim czy to nieszczęście Podsiadla.Liczę na otrzezwienie pracownikow gminy. Nie bójcie się tak jak pół Jedlnia-Letnisko. Po przegranych wyborach ludzie mu się odpłacą. Za was też.

 7. CEBEA pisze:

  Wysłuchałem jeszcze raz i znalazłem kilka plusów. Po pierwsze nie ma słowa o…… nagrodach w 2010, po drugie nic wójt nie wspomina o nagrodach w 2009, po trzecie……itd.
  Niestety nie może być pięknie- padło kilka razy pytanie o kryteria wyboru dróg do wykonania- BRAK ODPOWIEDZI!!!!

 8. wrzosowiak pisze:

  Wójtowi nie może przejść przez gardło „Pani Przewodnicząca” – mówi ” proszę pani” ( całkowity brak szacunku). Próba poniżania Przewodniczącej Rady Gminy i bufonada do N potęgi.( źródło- nagranie sesji i spotkania )
  Wszystko wie na temat problemów firm drogowych tylko nic w gminie nie robi . Widać ,ze R… były kierownik inwestycji dobrze szkoli wójta . A strona z zapytaniami ofertowymi jest prawie pusta ( 8 pozycji). Pyta o tonery, sprzęt audio, place zabaw a nie o drogi . Kto złożył ofertę z wolnej ręki na remonty dróg ? Czy jest to firma związana z panem R.. ?

  Analiza zamówień publicznych.
  Przetarg Nr 1
  Ogłoszenie nr 615111-N-2018 z dnia 2018-09-10 r.

  Wójt Gminy Jedlnia Letnisko: Remont nawierzchni ul. Kościuszki w Jedlni-Letnisko
  Wymagane jest przesłanie ofert w terminie do dnia 25.09.2018 roku, godz. 11:00

  Realizacja zakończenie : 2018-10-31

  Tak wiec na wykonanie zadania wykonawca ma 36 dni. Pytanie : kto się zgłosi zgłosi na ten przetarg .

  Przetarg Nr.2
  Budowa otwartych stref aktywności w gminie Jedlnia-Letnisko
  Ogłoszenie 2018-08-30
  Biuro Obsługi Mieszkańca w terminie do dnia 14.09.2018

  Wykonanie- zakończenie: 05-10-2018 r.

  Po otwarciu ofert wykonawca ma 20 dni na wykonanie zadania .
  Ale pamiętamy (nagranie z sesji) wójt twierdził podczas sesji rady ,ze analiza ofert i podpisanie umów to okres około 14 dni. Tak na wykonanie zadania pierwszego pozostaje 22 dni a drugiego zaś tylko pięć dni.
  Wnioski :
  Terminy wykonania zadań można tak określić:
  -aby nikt nie mógł ich wykonać w tak krótkim okresie a później można dać zlecenie na wykonanie zadania z wolnej .
  – lub może w/w prace w tak krótkim terminie wykonać jeden określony wykonawca.

  Przetarg Nr.3
  Pamiętamy unieważniony przetarg na roboty w których oferty przekroczył budżet o kilkaset złotych a później po drugim przetargu zadanie wykonano za kwotę o kilkadziesiąt tysięcy złoty wyższą i podpisano dodatkowo aneks za roboty zaniechane . Którego zadania dotyczy – zapytajcie wójta lub przeanalizujcie wykaz zawartych umów i aneksów. ( strona urzędu gminy)

  Przeanalizujcie inne przetargi a poznacie przyczyny braku ofert.

 9. Cudów pisze:

  Ale się radna Baran samozaorała.

 10. edgar pisze:

  Wójt mówi ze wyłonił wykonawcę dróg, ten podpisał umowę „jednostronnie ” i czekali na przesunięcie środków przez radę. To jest złamanie dyscypliny finansowej. Dobiera się i ofertę do posiadanych środków a nie wybiera firmę i szuka kasy.
  Złamanie dyscypliny finansowej to jest przestępstwo ścigane przez odpowiednie służby.

  Druga sprawa to czemu przy tych drogach powstały takie kombinacje. Pamiętacie takiego kierownika od inwestycji o imieniu Mariusz. Odszedł on z urzędu do firmy budującego drogi. Jednocześnie pozostał blu duo wójta (nawet na ostatnich dożynkach był tuż obok gospodarza). Może to właśnie dlatego bliższe wójtowi sa bolączki firm drogowych niz naszej gminy. Moze szykuje sobie nowe gniazdo.

 11. Mój jeden głos pisze:

  Radne i p. Kończyk osiągnęli efekt odwrotny do zamierzonego. Z przesłuchania nagrania wychodzi obraz mało kompetentnych, za to bardzo przemądrzałych radnych, które działały z wójtem. Jedna przez 7 lat, druga 3,5. Które to radne widać wywierały na wójta duży nacisk, czego efektem są inwestycje przy ich domach. Teraz się pokłócili, o co nie wiadomo. Wiadomo, że prawda zawsze leży po środku, a po nagraniu widać, że to niekoniecznie wójt jest czarnyn charakterem. Wszystko podszyte kampanią wyborczą bo jakoś rok, dwa lata temu takich rozmów z wójtem nie publikowano. A obraz wójta? Jest kompetentny, spokojny, ma trudności obiektywne, np. wzrost cen budulca, brak firm, bo poszły na autostrady. Dziękuję za to nagranie! Wahałem się na kogo oddać głos. Teraz wiem że głosuję na Leśnowolskiego i bardzo ostrożnie będę słuchał tych zarzutów przeciwników, bo zarzuty są populistyczne.

 12. Victoria pisze:

  @ mój jeden…
  Nie wiem kto ty jesteś ani który,
  występując pod różnymi nickami ,
  pewnie jesteś z AGENTURY !!! .

  Której nie wiem -chuć nieważne ,
  głosować NA SIEBIE – bywa NIEPOWAŻNE !!!

 13. Victoria pisze:

  a propos :
  Naszej ,,elity ” ,albo naszych PLEW ,
  nieważne z jakiej partii, byle pełny chlew .
  Więc zmieniają partie , niczym rękawiczki,
  nasze słynne /j/ujki ,tudzież cwane . ..iczki .

 14. aldona pisze:

  Kompetentny nie do końca, bo zapomniał o prywacie jaką było zrobienie światła w polu na Aleksandrowie, pole leży między Traugutta a domem matki radnej Baran. Zapomniał, bo wiemy jak u niego z głową, a to było w pierwszej kadencji – miał prawo, dawno było. Zapomniał również dopowiedzieć jakie światło zostało złożone na Kwiatowej, czyli tam gdzie mieszka najuczciwsza z odzysku przewodniczaca Rady Gminy. Zapomniał też wspomnieć, że droga prowadząca do radnej Baran musiała nieco się wydłużyć,bo radna mieszka bardzo na uboczu. Nie bronię Leśnego, bo nie ma czego i uważam, że trzeba go zwolnić z roboty. Uważam tylko, że Gradowa i Baran to są farbowane lisy jakich mało. Dowodów najłatwiej szukać na niniejszym portalu, jako że Paweł Kończyk niejednokrotnie pisał o ich nieprawościach i o ciężkiej walce radnej Renaty Pasek z tymi dwiema okropami spod ciemnej gwiazdy.

 15. Zniesmaczony pisze:

  Panu wójtowi czas najwyższy podziękować za 8 latek panowania w „Najpiekniejszej Gminie Jedlnia Letnisko” mobilzujcie ludzie rodziny przyjaciół do pójścia na wybory aby frekwencja była wyższa ,a po za tym 8 lat wystarczy panowania jednego człowieka dajmy szansę się wykazać komuś innemu a za 4 lata oceniny czy słusznie czy nie PS Panie Pawle mówiłem że dróg nie będzie:)

 16. Mieszkaniec? pisze:

  mój jeden? Chyba jedyny, który nie potrafi słuchać między wierszami? Mam wrażenie, że „dobry gospodarz” zapomniał, iż to spotkanie to nie audycja w radiu. Po prostu panie nie wstrzeliły się w pytania (śmiech). A gospodarz miał tak pięknie przygotowany monolog, szkoda, że nie na temat.

 17. Homeland pisze:

  A ciekawe na kogo będziecie głosować… Pewnie na samych siebie trolllle

 18. Wybitny Ekonomista pisze:

  wrzosowiak, pytań jest więcej. Na przykład: Czy prawdą jest, że jednej z firm budujących drogi były kierownik R. składał propozycję korupcyjną i dlatego ta firma nie chce mieć z naszą gminą nic wspólnego, choć stoi na stanowisku, że cena 50 zł/m kw. podbudowy jej się kalkuluje?

 19. Victoria pisze:

  Masz Waszmość rację ,pańska racja ,
  komu służy TECHNOKRACJA ?
  Choćby nawet pletły TROLLE .
  NASZA JEDLNIA jest już w DOLE !!

 20. Berta pisze:

  Słychać wycie …znakomicie …. Kandydaci z P.Wójtem Leśnowolskim nie mają żadnych szans … BRAWO PANIE WÓJCIE 👍👍👍

 21. Wyborca pisze:

  Ciężko będzie Leśnemu wygrać wybory. Nie mówiąc o 2011 roku, gdzie było pospolite ruszenie, ale nawet z poprzednimi wyborami, jest przy nim garstka ludzi i proboszcz. Radna Baran odeszła, dawniejszy przewodniczący się wycofał, radna Wiosna z PSL, itd. Nawet do komisji nie miał kogo dać.

 22. wrzosowiak pisze:

  Postępowania przetargowe w Gminie Jedlnia – Letnisko – ciąg dalszy
  Projekt i budowa w 80 dni.
  Ogłoszenie nr 616945-N-2018 z dnia 2018-09-13 r.
  Wójt Gminy Jedlnia Letnisko: Projekt i budowa napowietrznej linii oświetlenia ulicznego na ul. Konopnickiej w Jedlni -Letnisko, Myśliszewice dz. 1834
  OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU – Roboty budowlane
  UWAGA!
  Zamawiający (Urząd Gminy) dysponuje nowymi oprawami oświetleniowymi przeznaczonymi na wszystkie powyższe części zamówienia, w związku z czym oprawy oświetleniowe stanowią materiał własny inwestora i nie należy wliczać ich do ceny ryczałtowej. Poniższe oprawy udostępnione zostaną do powyższych odcinków wyłonionemu wykonawcy po podpisaniu umowy:
  a) maks. 39 szt. 36W SCHRÉDER AMPERA MINI NW 16LED 700mA 5137AS 230V CLII
  b) maks. 35 szt. 55W SCHRÉDER AMPERA MINI NW 24LED 700mA 5137AS 230V CLII
  zakończenie zadania : 2018-12-19

  -KRYTERIA OCENY OFERT

  IV.2.2) Kryteria
  Kryteria Znaczenie
  Cena 60,00
  Przedłużenie gwarancji 40,00
  Wnioski :
  Jeśli gmina Jedlnia –Letnisko dostarcza oprawy oświetleniowe na wszystkie części zamówienia. To gmina posiada również gwarancje na te oprawy. Więc przedłużenie gwarancji będzie dotyczyło postawionych słupów i powieszonych przewodów .
  Tak wiec spokojnie oferent może dać gwarancje na 100 lat i wygra ten przetarg .
  Pytanie : w jakim trybie zakupiono oprawy oświetleniowe , bo na stronach gminy brak zapytań ofertowych . Czyżby jak zwykle z wolnej ręki.
  Czy widzicie logikę w tym postępowaniu przetargowym .

 23. Abc pisze:

  Tak zaklamanego czlowieka to moje uszy dawno nie slyszaly….. Szkoda komentowac tego „ekonomiste”.Dobrze ze,chociaż te radne sie obudziły. Dla dobra tej gminy ludzie obudzcie się i podziękujcie temu panu, masakra co on wyprawia.

 24. rajcowy pisze:

  Niedoszła Pani wójt Pasek nie startuje na Radną. Ciekawe i nierozsądne po jej stronie. Nie zostawia sobie furtki ucieczki jak ponownie przegra wybory. Jak na tą chwilę w Agencji Restrukturyzacji Rolnictwa nie mogli jej zwolnić bo była Radną a teraz nie zostanie wójtem, nie będzie radną to i brak ochrony i poleci ze stanowiska w agencji. No i ile obiecywała na zebraniu sołeckim wczoraj w Rajcu że wszystko zrobi. Ja się pytam za co, no chyba że ponownie przestanie inwestować w Jedlni-Letnisko a na to się zapowiada że będzie robić tak jak Rzeczkowski niewiele lub może mało, dla Rajca Natolina Sadkowa musi sie wywiązać. Roszady w urzędzie gminy zapewnie będą i nowe stanowisko wicewójta no bo przecież po coś ten PiS ja wpisal na swoje listy. Partia bezinteresownie nic za darmo nie daje.

 25. Mieszkaniec pisze:

  No tak, rusza festiwal obietnic…. gdzie nie pojedzie tam obieca. I tak zapewne bedzie do wyborów.

  Z kolei Pani Przewodniczaca jak sie okazuje wszystkie zaslugi przypisała sobie. Przecież to nie Wójt tylko Pani Przewodniczaca wszystko negocjowała, załatwiała, wyprowadzała na prostą…. Popis dała na sesji Rady Gminy…

  Ale kazdy swój rozum ma, widzi co zostalo zrobione przez ostatnie lata i podejmie decyzję czy głosować na dotychczasowego Gospodarza czy też wierzyć w obiecanki, z których zapewne nic nie będzie …

 26. CEBEA pisze:

  Mieszkańcu-Rajcowy- Wójcie. Nie martw się o pracowników urzędu…….będą z tobą do końca………….twojego w urzędzie:)

 27. edgar pisze:

  Ja jestem skłonny prędzej uwierzyć ze to przewodnicząca negocjowala cokolwiek niż wójt. On nie potrafi negocjować niczego bo zaraz straszy, awanturuje się i donosi a to nie jest negocjowanie. Ile ludzi za sobą przywlokl do urzędu ? Każdy miał coś załatwić i wynegocjować. Jeden kolor asfaltu nad zalewem inny projekt radomskiej inny kasę i Budowa Orlika. Pozalatwiali i dostali kopa a wójt sobie przypisał caly sukces. a przewodnicząca okazała się za twardą. Wójt myslal ze ja wyd…… jak po mydle ale coś mu się mydło nie zamydlilo . On już naprawdę powinien odejść. Niech jedzie możecie Włoch i zajmie się seniorami….

 28. czytelnik pisze:

  Znakomicie ocenia działalność wójta i urzędników gminnych Wrzosowiak. Pokazuje liczne przykłady nieprawidłowości realizacji budżetu gminy w odniesieniu do obowiązujących przepisów. To jest zdumiewające, ale tak dalej być nie może.
  Nie znam Wrzosowiak i nie wiem czy będzie kandydował. W mojej ocenie jest to doskonały kandydat na wójta gminy.
  Szanowni kandydatki i kandydaci na urząd wójta. Podatnicy czekają na was i wasze programy i co potraficie. Tylko bez lipy.

 29. aldona pisze:

  no dobrze, tylko zanim okazała się twarda i nie pozwoliła się wydy…ć to jednak we wspólnym kontredansie w Leśnym dyma…a jak trzeba mieszkańców. Błyskotliwa i spostrzegawcza i zrobiła się dopiero w końcówce, kiedy statek zaczął tonąć. Przygarnęła, ją jak słyszę druga spostrzegawcza, co to zabłysnęła uczciwością, kiedy tonął Rzeczko. Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Jak Boga kocham, nie ma na kogo głosować i tyle.

 30. Maryniak pisze:

  Radna Baran się zbłaźniła. Tej pani dziękujemy.

 31. wrzosowiak pisze:

  Przetargi w gminie Jedlnia –Letnisko. Mój ulubiony temat – ciąg dalszy .

  Pisałem 11 września 2018 r. ,że ten przetarg RIGP 271.12.7.2018 to jedna wielka lipa.

  Zestawienie ofert złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie „Budowa otwartych stref aktywności w gminie Jedlnia-Letnisko” na podstawie art. 39 ustawy PZP
  Kwota przeznaczona przez zamawiającego (wójta) na wykonanie zadania: 200.000,00 brutto

  Zgłosiła się tylko jedna firma :
  COMES Sokołowscy Sp. J. ul. Kościuszki 128 A, 26-500 Szydłowiec oferta 270 147,78 zł brutto .
  Drogo – bo na wykonanie zadania oferent miał tylko 5 dni, wiadomo ekspresowa usługa musi dużo kosztować . ( osobowy czy ekspres )

  Strefy aktywności nie będzie . Odpowiedź wójta znamy : chciałem coś wybudować ale te drapieżne firmy jak zwykle chcą za dużo od naszej biednej gminy .( Patrz – remonty dróg) . Brak większości w radzie więc kredyciku nie będzie . A miało być tak pięknie – wielkie otwarcie ( prasa ,radio i telewizja) z udziałem wójta i obowiązkowo przedstawicieli sanepidu w czasie kampanii wyborczej a jest płacz zgrzytanie zębami w urzędzie gminy i wielka klapa .

 32. Berta pisze:

  Masz rację Rajcowy…. jak zwykle obiecanki cacanki Paskowej …Co zrobiła dla Rajca …nic …pytam gdzie jest autobus …gdzie droga granica co obiecywala tak zrobić …robi ale tylko dobrze sołtysówi😉

 33. Berta pisze:

  Radna Grad nie powinna przerywać jak mówił Wójt na sesji … nawet nie dokończyła mu się wypowiedzieć..

 34. Berta pisze:

  Radnej Baran już dziękujemy ..super inwestycja pierwsza obok swojego domu A reszta się nie liczy …Wstyd za taką Radną …. Moje zdanie …obie panie do beki

 35. jkk pisze:

  Oj Beatka idż spać . Drogę masz zrobioną ?

 36. jery pisze:

  Ale te inwestycje swoim radnym to robił Leśnowolski, więc jakby oskarżał sam siebie. I to jego kompromituje najbardziej, i to jemu trzeba podziękować. Bo to dzięki niemu ta gmina to jedno wielkie bagno, gdzie najpierw załatwiane są interesy i interesiki ludzi władzy.
  Ciekawe czy Siczki będą skanalizowane zanim Mariuszek zamieszka w swoim nowym domku? Tatuś musi bardziej się postarać 😉

 37. Jkk pisze:

  Nie będą radni robić tylko dla siebie i obok siebie …trzeba to zmienić … jutro sesja …będzie gorąco i nie zganiajcie tak wszystkiego na Wójta … radni też nie są w porządku

 38. Berta pisze:

  Do jkk …. może położysz się razem ze mną .. to się nazywa zbywanie ludzi …My dopiero się rozkręcamy 😁