Udana pomoc dla Gerarda. Porażka Jodły na boisku (zdjęcia)

Ponad 6 tys. zł zostało zebranych w trakcie wczorajszego meczu Jodły z Prochem Pionki na leczenie 13-letniego Gerarda Witkowskiego. Pieniądze pochodziły z datków do puszek oraz licytacji rozmaitych przedmiotów i gadżetów. Można było zlicytować m. in. bilety na mecze reprezentacji Polski z Portugalią i Włochami w Chorzowie. Niestety, gorzej wypadła Jodła na boisku, przegrywając zasłużenie z Prochem Pionki 1:4.

W pierwszej części meczu Jodła przeprowadziła kilka ataków na połowie gości. Na bramkę Prochu strzelali: Maks Kiraga, Kamil Skowroński, Bartłomiej Sułkowski i Jakub Maik. Przewagę w środku pola mieli jednak goście, a przy tym ich gra w ataku była skuteczna. Do przerwy Jodła przegrywała 0:3.

W II połowie zawodnicy Jodły częściej utrzymywali się przy piłce, imponując ambicją i wolą walki. W 84 minucie po akcji Jodły Kamil Skowroński został sfaulowany na polu karnym gości i sędzia zagwizdał „11”, która się zakończyła bramką na 1:3 (strzelał Mikołaj Skórnicki). Niestety, w samej końcówce meczu zawodnicy Prochu dołożyli jeszcze 4 bramkę.

W trakcie odbywała się zbiórka dla Gerarda Witkowskiego, chorego na raka 13-letniego zawodnika Jodły. Kibice obu drużyn wykazali się dużym sercem i chętnie wpłacali pieniądze. Dodatkowo w przerwie meczu odbyła się licytacja (m. in. biletów na mecze reprezentacji Polski czy aparatu fotograficznego), z której dochód również zostanie przeznaczony na leczenie Gerarda. W sumie zebrano ponad 6 tys. zł.

Ci, którzy nie mieli okazji pomóc Gerardowi, a chcą to zrobić, mają jeszcze taką możliwość. Zbiórka na poniższej stronie internetowej potrwa jeszcze 45 dni:

Jodła Jedlnia-Letnisko – Proch Pionki 1:4 (0:3)
Bramki: Proch – Szczepański 12, 42 min, Joel Tata Nsah 31 min, Kowalkowski 90 min
Jodła – Mikołaj Skórnicki 84-k

Jodła: Zięba – Jonczyński, Skórnicki, Miecznikowski, Prokop, Sułkowski (49 Rutka) Osiński, Kiraga, Cierzuch, Kubryn (20 Pełka), Skowroński, Pysiak (79 Gałan).

DSCF8876

Drużyny wychodzą na boisko. Z lewej Jodła, z prawej Proch Pionki.