Rozmowa z Pawłem Górakiem – kandydatem do Rady Powiatu Radomskiego

Zbliżają się wybory samorządowe. Proszę powiedzieć, dlaczego zdecydował się Pan na start do Rady Powiatu? Na jakieś liście można Pana znaleźć?

Paweł Górak: Zdecydowałem się ubiegać o mandat radnego powiatu radomskiego w zbliżających się wyborach samorządowych, ponieważ chciałbym wnieść nowe pomysły w rozwój całego powiatu radomskiego, a w szczególności gmin Jedlnia-Letnisko i Gózd. Są to tereny szczególnie mi bliskie. Pochodzę i wychowałem się w miejscowości Sadków Górki w gminie Jedlnia-Letnisko. Obecnie mieszkam w miejscowości Kiedrzyn na terenie gminy Gózd. Znam doskonale problemy i oczekiwania mieszkańców obu tych gmin. Startuję na radnego powiatu z list Prawa i Sprawiedliwości.

Okręg wyborczy, z którego Pan startuje, składa się z dwóch gmin: Jedlni-Letnisko i Gozdu. Mieszka Pan w Goździe. Jakie pomysły ma Pan na gminę Jedlnia-Letnisko? Czy coś konkretnego jest Pan w stanie przedstawić?

Przede wszystkim zależy mi na szeroko pojętym bezpieczeństwie mieszkańców gminy Jedlnia-Letnisko i modernizacji infrastruktury. Jako radny powiatowy będę ubiegał się o przywrócenie posterunku Policji w miejscowości Jedlnia-Letnisko, a także stałego punktu stacjonowania karetki pogotowia ratunkowego w tej miejscowości. Zamieszkuje ją coraz więcej osób, a w sezonie wakacyjnym zalew „Siczki” odwiedza sporo osób z ościennych gmin. Szybka interwencja policji i ratownictwa medycznego jest niezbędna na tym obszarze. Gmina Jedlnia-Letnisko nieustannie się rozbudowuje, dlatego bardzo ważna jest modernizacja dróg łączących miejscowości znajdujące się na jej terenie. Jedlnia-Letnisko to miejscowość rekreacyjna, dlatego będę zabiegał o budowę dróg rowerowych oraz stref aktywnego wypoczynku w postaci siłowni pod chmurką i boisk. Od wielu lat jestem mocno związany ze środowiskiem piłkarskim. Chcę aktywnie wspierać lokalne kluby piłkarskie GKS Jodła Jedlnia-Letnisko i GKS Iskra Gózd. Mam jeszcze szereg innych pomysłów, dotyczących poszczególnych obszarów, które będę przedstawiał mieszkańcom w najbliższym czasie.

Jakie ma Pan doświadczenie, które mógłby wykorzystać jako radny powiatowy?

Od ponad 20 lat nieustannie pracuję w jednostkach budżetowych, a przez 7 lat byłem komendantem Straży Miejskiej w Radomiu. Znam więc doskonale funkcjonowanie samorządów terytorialnych. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe z pewnością przełoży się na owocną pracę na rzecz mieszkańców powiatu radomskiego. Uważam, że jestem przygotowany na nowe obowiązki, dlatego zdecydowałem się kandydować w nadchodzących wyborach. Uważam, że nasz powiat zasługuje na więcej i potrzebuje nowych ludzi, z nowymi pomysłami, którzy będą aktywnie zabiegać o jego rozwój. Dlatego liczę na głosy jego mieszkańców.

Wspominał Pan, że będzie startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Co Pan sądzi o kandydaturze Renaty Pasek na wójta gminy Jedlnia-Letnisko z listy tej samej partii?

Władze Prawa i Sprawiedliwości uznały że pani Renata Pasek będzie najlepszym kandydatem do objęcia stanowiska Wójta gminy Jedlnia Letnisko. Oczywiście podzielam opinię ugrupowania, ponieważ uważam że Renata jest osobą kompetentną, pracowitą i zdeterminowaną do realizacji zadań na rzecz gminy.

Paweł Górak i Renata Pasek

Kandydatów do Rady Powiatu będzie z pewnością wielu. Czemu wyborcy (w tym czytelnicy portalu) mieliby postawić krzyżyk przy Pana nazwisku?

Jak już wspomniałem, wychowałem się i mieszkam w powiecie radomskim. Jestem doskonale zorientowany, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Dzięki tej wiedzy jestem w stanie określić priorytety działania na rzecz poszczególnych obszarów naszego powiatu. W swojej pracy na rzecz powiatu chcę skoncentrować się przede wszystkim na dwóch podstawowych filarach funkcjonowania lokalnych społeczności. Jest to szeroko rozumiane bezpieczeństwo i infrastruktura. Oczywiście nie pozostając obojętnym na pozostałe sprawy, które są ważne dla mieszkańców. Dlatego niezwykle istotna jest diagnoza problemów i oczekiwań mieszkańców poszczególnych gmin, a następnie dążenie do ich rozwiązania. Dialog z mieszkańcami jest niezwykle ważny, dlatego swoją pracę na rzecz powiatu będę traktował jako służbę. Mam nadzieję, że moje nowe pomysły i spojrzenie na sprawy naszego powiatu przełoży się na jakość życia jego mieszkańców. Dlatego proszę Państwa o pójście do urn 21 października i zakreślenie głosu przy moim nazwisku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wywiad. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Rozmowa z Pawłem Górakiem – kandydatem do Rady Powiatu Radomskiego

 1. Karol Wrochna pisze:

  Popieram! Najważniejsze aby głosować na ludzi z pomysłem i doświadczeniem. Szyld partyjny w sprawach lokalnych nie jest istotny. 😉

 2. Agata Sochaczewska pisze:

  Według mnie jest istotny w wypadku, gdy wiemy, że po przejęciu samorządów przez PiS stworzy się w kraju układ jednobiegunowy. Jednym głosem to najlepiej wychodzi okrzyk „Tak jest!” W naszym konkretnym przypadku jest jeszcze drugi argument przeciwko PiS, mianowicie Dziewit w Goździe, czyli mocno ustawiony partyjnie wójt…zawsze będziemy jeść okruchy ze stali Dziewita. Karetkę już nam zabrał.

 3. Gama pisze:

  Leśnowolski jest bezpartyjny ( prawdopodobnie nigdzie go nie chcą), a nawet okruchów nie dostał.
  Wyciągajmy wnioski i uczmy się na błędach dla własnego dobra.

 4. Agaa Sochaczewska pisze:

  I niech sobie będzie każda partia, tylko nie taka, która łamie zasady demokracji, każe za swoje populisyczne zagrywki płacić lichwiarską cenę zniewolenia i manipuluje społecznym przyzwoleniem na przemoc. Razem z nią pojawi się tu zaraz jej kadra, a jak się komuś wydaje, że mu się uda PiS-owi po wszystkim postawić ..no to chyba życia nie zna. Leśnowolski ze swoim wykrzykiwaniem o sądach, kiedy tylko padały słowa krytyki, to jest mały pikuś w porownaniu z tą partią. Tak uważam, wolno mieć rózne zdania 🙂 Na razie wolno.

 5. al pisze:

  przedstawiciel partii która Konstytucję ma w d….
  Już dziś można się dowiedzieć że morawiecki miał rację – w ostatnich latach nie wybudowano żadnej drogi ani mostu- pisowski sąd oddalił skargę PO

 6. Koala pisze:

  Pani Agato. O czym pani pisze? Jaka przemoc? Dobrze się pani czuje. Czy może coś Panią zniewolilo. Demokracja ma się dobrze

 7. Rychu pisze:

  Były trener Iskry Gozd chce coś zrobić dla Jodły ? To chyba żart. Brat Pana Góraka to były współpracownik Rzeczkowskiego. A dlaczego Pan Górak już nie jest Komendantem w Radomiu ?

 8. X pisze:

  Demokracja ma się dobrze, wolne żarty…..

  Jeżeli Pani Pasek i jej zaplecze mają zamiar stosować „nowogrodzkie” standardy, to zobaczycie, jaka będzie roszada stanowisk i kto na nie wskoczy…. o ile Ona będzie decydować, a nie ktoś wyżej postawiony w partii… Będą liczyły się wierność partyjna, a nie kompetencje, podobnie jak w spółkach Skarbu Państwa… Tam obecnie mamy samych fachowców….

 9. Rita pisze:

  Rozumiem, że Paweł Górak dobrze poznał pozostałych kandydatów. Czy może wybrał spośród jedynego, którego znał.

 10. MisiewiczomNIE pisze:

  Gminny Komitet Misiewiczów tylko przebiera nogami jak się dorwać do żłoba. Górak z Gozdu-Sadkowa, Paskowa-Rajec Szlachecki. W Jedlni będzie g….. Kończyk w imię ninawiści do wójta idzie z ludźmi, którzy będą pchać wszytko do Rajca i Natolina. Jak za Rzeczkowskiego. Kłamią tak jak Mateuszek Kłamczuszek, że nic się nie robi. Precz z kłamstwami !

 11. Karol Wrochna pisze:

  Do X: Polityka krajowa, a lokalna to dwa różne światy. Tu na dole liczy się najbardziej wizja rozwoju regionu i pomysł na sprawne działanie samorządu. Myślmy lokalnie o naszych małych ojczyznach, ale nie mieszajmy do tego polityki krajowej. 😉

 12. roi pisze:

  i DOBRZE niech idzie z Pisu , zobaczcie jak Gózd prosperuje przynajmniej mieszkańcy korzystają bo pieniądze spływają do gminy , Jest wreście szanasa dla nas .

 13. Agata Sochaczewska pisze, że razem z partią polityczną PiS zaraz pojawi się w gminie jej kadra. Mniejsza o to, że Agata nie ma żadnych dowodów na poparcie tej tezy, tak samo jak nie miał wójt Leśnowolski 4 lata temu, który wtedy sugerował, iż po wygranej Renaty Pasek zostaną zatrudnieni w urzędzie gminy ludzie z zewnątrz. Sęk w tym, że takie same sugestie można stosować wobec każdej partii politycznej, nie wyłączając PSL, który w obecnych wyborach Agata popiera. Jednak podstawowa różnica między PiS a PSL na poziomie naszej gminy nie polega na szukaniu prawdopodobieństwa, w przypadku którego scenariusza wyborczego zostanie zatrudniona kadra przyniesiona w teczkach. Różnica bierze się z tego, że, w przeciwieństwie do kandydatki na wójta z PiS, kandydat z PSL nie ma z naszą gminą nic wspólnego. I jako taki może nie poradzić sobie z gminnym układem, który łatwo może go sobie owinąć wokół palca.

 14. Agata Sochaczewska pisze:

  Widzę nieco nieścisłości 🙂 Albert Bobrowski (bo o nim mówisz?) jes bezpartyjny. Zamieszkał w gminie ponad 40 lat temu. I mieszka jakby, tylko mu ulicę przekwalifikowali na Radom, kiedy zabrali część Rajca. Pełnił u nas obowiązki wójta po odsunięciu Rzeczkowskiego, a przed objęciem władzy przez Leśnowolskiego. Pewnie nie wiedziałeś, tak? Mniejsza z tym. Kiedy są różne informacje najlepiej wyrobić sobie własne, niezależne zdanie. Dlatego w imieniu Radnej Powiatowej Marzeny Wiosny-Michałek, kandydatów do Rady Powiatu, kandydatów na Radnych Gminy i kandydata na Wójta Gminy Alberta Bobrowskiego zapraszam chętnych na spotkania wyborcze. Znane są już dwa terminy: w Groszowicach, w salce przykościelnej, w najbliższy piątek (21.09.), o godzinie 18.00 i w Jedlni, w siedzibie OSP, w najbliższą niedzielę (23.09.), o godzinie 17.00. Można będzie posłuchać i zadać pytania 🙂

 15. Anka pisze:

  Panie Pawle mnie tylko zastanawia jedna rzecz – Niech Pan wreszcie się określi – jest Pan lewicowy, bo jak się orientuje był Pan i to bardzo, a o ile się nie mylę to nawet zasilał Pan szeregi młodzieżówki SLD, czy też prawicowy (mniemam od niedawna -chyba na potrzebę chwili), czy też może będzie Pan po wyborach nijaki?, a właściwie ktoś kto tak zmienia poglądy – to jest i był ,,byle jaki”. Kiedyś uważałam Pana za człowieka z kręgosłupem moralnym, i światopoglądowym a teraz…. . Mam nadzieję że pozostanie Pan chociaż dobrym i rzetelnym i bezstronnym dziennikarzem i publicystą , czego myślę by wszyscy sobie życzyli.

 16. Maciej Frączek pisze:

  Do czego to doszło że osoby które kiedyś wspólnie współpracowały ze sobą teraz stoją w przeciwnych obozach władzy i już zaczynają walkę. Nie popieram partyjnych układów, przykład poprzednich wyborów na wójta z ramienia PiS miał startować Tadeusz Kuropieska, wyszło zupełnie co innego. W obecnych wyborach usunięty Włodzimierz Ćwil, kto za tym stoi??? Kilka innych przykładów też by się znalazło. PSL pomimo że ma Marzene w swoich szeregach to będzie ciężko przeforsować Alberta. Jedlnia jest specyficzna i już wiele osób mi to mówiło że wójt może być dla Jedlnianin tylko z tego terenu niezależnie kto by to był.
  Niezależność polityczna jest na tą chwilę w cenie i gwarantuje stabilizację oraz niezależność od strony partyjnej. Jak już wiemy tam gdzie partia tam są zmiany kadrowe – nieuniknione.

 17. Karol Wrochna pisze:

  Pani Agato, przez okres w którym Pan Bobrowski pełnił obowiązki Wójta w naszej gminie – nie miał szansy nawet się wykazać. Poza tym przez 2 lata pełnił obowiązki Wójta w Gminie Mirów (2012-2014). Raczej nic spektakularnego nie uczynił, nawet chodziły opinie, że był leniwy. Może się zmienił, nie wnikam. Ale warto podkreślić, że to także były działacz Platformy Obywatelskiej. Z całym szacunkiem, ale odnoszę wrażenie, że PSL będzie zamykał stawkę kandydatów na Wójta.

 18. Karol Wrochna pisze:

  Do Maćka: Nie zamykajmy się w starych schematach. Teraz nie za każdym kandydatem z listy partyjnej stoi góra, który kieruje z zewnątrz. Teraz coraz więcej lokalnych polityków ma własną wizję i pomysł na rejon w którym startuje. Obecnie mamy trend wzrastającej idei samorządności.

  Co do zmian kadrowych, to są także przypadki gdzie gospodarz bezpartyjny dokonuje roszad na stanowiskach. Każdy nowy gospodarz chce mieć w Urzędzie specjalistów w swoich dziedzinach i ludzi zaufanych.

  Warto pamiętać też, że jeśli Gmina ma Wójta z partii, która np. rządzi w powiecie, województwie lub centralnie – to daje też możliwość dodatkowego wsparcia finansowego dla Gminy oraz większe szanse na to, że taki Wójt coś załatwi na wyższym szczeblu.

 19. zbigniew pisze:

  Ja także uważam ze p. Bobrowski nie najmniejszych szans. Dlaczego p. Wiosna, która jest twarzą tego projektu sama nie wystartuje na wójta, tylko wystawia jakiegoś figuranta spoza naszej gminy?

 20. jedlnianin pisze:

  Odpowiadając niejakiemu Karolowi Wrochnie, informuję go, że Albert Bobrowski leniąc się w Gminie Mirów zorganizował pierwsze w gminie przedszkole – w całości wybudowane i zorganizowane, jako projekt unijny. Wybudował wspaniały, jak na możliwości gminy budynek OSP wraz ze świetlicą środowiskową w Bieszkowie Górnym (najładniejszy i najnowocześniejszy w Powiecie Szydłowieckim) – w całości finansowany z pieniędzy unijnych, stworzył od podstaw klub sportowy GKS Gryfia Mirów i zabezpieczył jego działalność finansowo, który gra dzisiaj w klasie A – piłkarze z tej gminy nie brali udziału w żadnych rozgrywkach, gdyż nie było pieniędzy na finansowanie sportu w budżecie gminy, a działacze poprzedniego klubu zostawili po sobie tylko długi. Ten leń przebudował kilka kilometrów dróg, gminnych i powiatowych. Nawet po odejściu ze stanowiska pracował nad pieniędzmi dla gminy, co zaowocowało dotacją na przebudowę 1,7 km drogi gminnej w jednej z mirowskich wsi. Ten leń w ciągu 2 lat zdobył 1,1 mln zł środków zewnętrznych dla gminy z budżetem rocznym 11 mln zł. Warto popracować Karolu Wrochna i prześledzić budżety z 2.5-rocznej działalności Alberta Bobrowskiego. Ten leń doświetlał drogi gminne, a w oświacie zaczęto dbać o jakość kształcenia. Ten leń w miejsce zlikwidowanej szkoły dla 12 uczniów sprowadził fundację, która ze swoich środków finansuje „Warsztaty terapii zajęciowej” dla osób niepełnosprawnych, a plac przyszkolny stał się zieloną salą gimnastyczną. Gmina Mirów może poszczycić się własną flagą i monografią gminy wydaną za pieniądze unijne. Jedna ze świetlic posiada instalację fotowoltaiczną wspomagającą zasilanie energią elektryczną tejże świetlicy. Z inicjatywy Alberta Bobrowskiego wprowadzono w klasie trzeciej powszechną naukę pływania. Z inicjatywy wspólnej proboszcza tamtejszej parafii i wójta został odrestaurowany jedyny zabytek gminny (drewniana dzwonnica kościelna) za pieniądze sponsorów, Powiatu Szydłowieckiego i gminy. To tylko niektóre efekty działalności byłego wójta Mirowa. Zarządzając urzędem gminy w ciągu dwóch lat doprowadził ten leniwiec do zmian w Statucie Gminy, Regulaminie pracy urzędu, Regulaminie świadczeń socjalnych, zmiany peerlowskiego wystroju Urzędu Gminy. Doprowadził do rzetelnego płacenia podatków, przez wszystkich mieszkańców (prawie zero umorzeń podatkowych). Lenistwo Alberta Bobrowskiego wyprowadziło gminę z 3 miejsca ( od końca ) w Polsce, ze względu na dochody własne ( na ok.2500 gmin) i wyprowadziło gminę na 12 miejsce (to skromny dorobek na początek). Na sesjach Rady Gminy Mirów nie było żenujących pyskówek, a kończąc kadencję miał absolutną większość ludzi popierających uchwały wnoszone przez wójta. W pierwszym możliwym terminie radni uchwalali kolejne budżety. Ten leń otrzymywał absolutoria za wykonanie budżetu. Efekty te możliwe były tylko dzięki zdolności Alberta Bobrowskiego do współpracy ze wszystkimi ludźmi, którzy chcieli z wójtem współpracować, czy to organizacje gminne, Lokalna Grupa Działania, władze powiatu, województwa i naszego kraju. Dlaczego odszedł stamtąd ? Zabrakło czasu na edukację społeczności gminy, że wszystko co dzieje się w gminie zależy od nich. Wybrali kłamstwa i obietnice jałmużny miejscowego populisty. Wybrali układy rodzinne i biznesowe. Obyś Karolu Wrochna w swoim życiu w 10% posiadł kwalifikacje Alberta Bobrowskiego . Przyjdź na spotkania w Groszowicach 21.09 i 23.09 w Jedlni Letnisko. Może wtedy będziesz wiedział o czym piszesz.

 21. Karol Wrochna pisze:

  Jedlnianin, tylko mówię jakie opinie słyszałem. Daleko mi do PSL-u, więc nie mnie go oceniać. Wyborcy ocenią tego kandydata w wyborach. Chociaż skoro tak się zasłużył dla Gminy Mirów (jak napisałeś powyżej), to spytam z ciekawości – dlaczego tam nie kandyduje na Wójta, a w naszej Gminie? 😉

 22. aldona pisze:

  Bo tu sobie wybrał miejsce do życia i nawet jak mu granicę przestawili to do Urzędu Gminy ma bliżej niż kandydatka z Rajca. Może dlatego?

 23. jedlnianin pisze:

  Myślę Karolu, że nie pamiętasz wcześniejszych wpisów. Choćby Agaty Sochaczewskiej. On mieszkał w Gminie Jedlnia Letnisko. Jednowładztwo partii w czasach PRL spowodowało, że mieszka w Rajcu Poduchownym, ale w Radomiu. Nie pytała go jedynie słuszna partia o zdanie w sprawie zmiany granicy administracyjnej. ( ja mam do Ciebie pytanie : czy pragniesz powrotu do rządów jedynie słusznej partii, poddaństwa władzy centralnej ? – nigdy więcej!) Bobrowski jest związany życiowo z Jedlnią, tutaj przeniosło się wielu jego znajomych – znanych ludzi biznesu, nauki i sportu,społeczników, prostych ludzi, bo jak on wybrali świadomie i dojrzale Gminę Jedlnia Letnisko, jako wymarzone miejsce do życia dla niego i jego rodziny. Wbrew temu co możesz o tym sądzić, zna Gminę bardzo dobrze. Wracając do tego dlaczego nie Mirów. Myślę, że nie bez znaczenia jest gdzie się żyje, czy do granic gminy ma się 400 m, czy 40 km.Chodzi o aktywne uczestniczenie w życiu gminy, co jest obowiązkiem wójta, a codzienne przejazdy po 80 km nie sprzyjają takiemu uczestniczeniu. PSL w sprawie samorządów gminnych w Polsce ma najlepsze pomysły i brak zapędów centralistycznych. Inny komitet wyborczy nie zwrócił się do Bobrowskiego z propozycją kandydowania. Przestał on być aktywnym działaczem partyjnym wiele lat temu(sparzył się) i dzisiaj jest bezpartyjnym, popieranym przez PSL kandydatem. Dla niego idea samorządności, gospodarka i efektywność działania była zawsze priorytetem – nie partyjniactwo.

 24. Victoria pisze:

  to i ja dodam cegiełkę :

  Choć znam go tylko niewiele,
  ale jednak więcej niż obecnego,
  służącego w pierwszym rzędzie
  do mszy w niedziele.

  On pierwszy zauważył .
  bezpłatne parkingi w gminie ,
  Gdzie Gmina kiejś zarabiała,
  na turystycznej rodzinie.

  Chciał te parkingi przekazać
  harcerzom lub Jodle ,
  Ale łatwiej jest DOSTAWAĆ
  NIŻ PRACOWAĆ w SIODLE .

  No i za datki z podatków
  co Gebells gminny głosi
  miernego wójta chwałę ,
  za/pr..tę/pod sama powałę 🙂

 25. Agaaa45412 pisze:

  Karolu, daleko Ci do PSL-u, jak mowisz, a blisko do PIS-u?

 26. Karol Wrochna pisze:

  Agaa, tak tylko w polityce lokalnej na poziomie naszej gminy.

 27. Kacper pisze:

  Pan Bobrowski kandydował na Wójta Gminy Mirów w roku 2014 i przegrał. Ciekawe dlaczego, skoro miał takie osiągnięcia?

 28. Agaaa45412 pisze:

  PIS nie dzieli się na PIS lokalny i centralny. PIS jest jeden. Popierasz go, utożsamiasz się przynajmniej z jego głównymi założeniami.

 29. jedlnianin pisze:

  Kacprze, wyjaśnienie było we wcześniejszym wpisie.
  „Zabrakło czasu na edukację społeczności gminy, wyjaśnianie, że wszystko co dzieje się w gminie zależy od nich. Wybrali kłamstwa i obietnice jałmużny miejscowego populisty. Wybrali układy rodzinne i biznesowe.”Po wsiach chodziły ulotki, że Bobrowski nałoży podatek od płotu i paru innych rzeczy i część ludzi uwierzyła w te brednie, bo sprzątanie bałaganu, jaki zostawił poprzednik kosztuje. Inna przyczyna, to lejąca się gorzała na tzw. piknikach wyborczych (podobny tegoroczny przypadek w naszej gminie, to już słynne wypowiedziane słowa na dożynkach w Myśliszewicach „chyba wiecie za czyje jecie i pijecie, więc wiecie na kogo głosować”). Jeszcze inna przyczyna to, flacha za głos w dniu wyborów. Obawiam się, że część społeczności naszej gminy jeszcze myśli tak samo, jak ta mirowska większość. Należy mieć nadzieję, że u nas to mniejszość. W Mirowie posłużono się zasadą „murzyn zrobił swoje, murzyn może odejść”. Tam praca edukacyjna Bobrowskiego, nie poszła jednak na marne, bo po roku radosnego bałaganienia przez ludzi obecnego wójta, ludzie Bobrowskiego przejęli władzę w Radzie Gminy, więc ma on skromną satysfakcję. Przegrał wybory, ale wygrał coś więcej- pamięć o dobrym gospodarzu. Twoje pytanie jest z gatunku „Dlaczego człowiek, dzięki któremu alianci wygrali II wojnę światową – Winston Churchill przegrał wybory tuż po zwycięskiej wojnie?” Sprzątanie po tych co zrobili bałagan wiąże się niestety z kosztami, które ponoszą zwykli ludzie, a to często boli. Obietnica, że będziesz tylko dostawać, jest kusząca. Kiedy rząd szwajcarski zapytał Szwajcarów, czy chcą dostać takie ich 500+, powiedzieli swojemu rządowi w referendum „nie chcemy pieniędzy na które nie zapracowaliśmy, nie chcemy jałmużny, chcemy bogacić się przez pracę” – i są bogaci. Polacy wybrali inaczej – 500+, 300+, niższy wiek emerytalny, tanie mieszkania + i Polacy są bogaci, ale póki co, tylko działacze pisowscy, ich rodziny, znajomi oraz służalcy partyjni. Póki co, jest co rozdawać, bo na świecie jest dobra koniunktura gospodarcza. Mądrzy ekonomiści posługują się zasadą „jest prosperity, trzeba przygotowywać się na kryzys”. Oby kryzys nas nie dotknął, bo będzie bolało.

 30. Rlta pisze:

  Do Viktorii.Czasem czytam wpisy pod tym nikiem.podziwiam wiedze o naszej polityce lokalnej i trafne oceny .Tak mysle ze przydalby sie taki radny .pozdrawiam.

 31. Victoria pisze:

  Szanowna Pani ,czy też Panie ,
  uprzejmie dziękuję za to uznanie .
  Nie po drodze mi jednak kompromisy,
  ani jedzenie z DARMOWEJ MISY !!!

 32. Iza pisze:

  Nie ladnie p.Pasek podszywać się teraz pod PIS .W 2011r sama Pani reklamowała na swoim aucie P.Pronobis która startowała z SLD.Mam nadzieję że nie wygra Pani i tych wyborów .Nigdy nie zagłosowała bym na dwulicowego kandydata fuj

 33. Kieł pisze:

  ” …przez 7 lat byłem komendantem Straży Miejskiej w Radomiu…” Zgadza się! Zapraszam do lektury sprawozdania z kontroli kilku lat kiedy komendantem Straży Miejskiej był Paweł Górak.

  http://www.bip.radom.pl/ra/kontrole/prowadzone-przez-um/39959,Sprawozdanie-z-kontroli-przeprowadzonej-w-Strazy-Miejskiej-w-Radomiu.html

 34. Rita pisze:

  Rozumiem Ciebie Wiktorio droga\
  lecz dla wyższych celów
  chocnie wspolna

  to rownolegla może tez

  wiesc droga

 35. Karol Wrochna pisze:

  Iza, polityka jest jak kalejdoskop, wszystko w środku bywa zmienne. Nie ma takich, którzy nie popełniają błędów i którzy nie zmieniają poglądów. Nie ma polityków doskonałych.

  Ważne jednak aby z upływem czasu wyciągać wnioski. Wątpię, aby obecny Wójt umiał je wyciągnąć.

 36. Rita pisze:

  Swietnie ale wybierajmy takich którzy bledownie popełnili albo prawie nie popełnili zamiast tych którzy robia ich dużo llub kardynalne

 37. Karol Wrochna pisze:

  Dokładnie Rita, dlatego czas przewietrzyć gabinet Wójta. 😉

 38. Rita pisze:

  Zgadzam się i dlatego glosuje na Bobrowskiego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *