Spotkanie inaugurujące kampanię Renaty Pasek [film]

Kilkudziesięciu mieszkańców naszej gminy uczestniczyło w dzisiejszym spotkaniu inaugurującym kampanię wyborczą Renaty Pasek na wójta gminy Jedlnia-Letnisko. W trakcie spotkania mieszkańcy formułowali swoje postulaty dotyczące przyszłości gminy i działań, które powinien podjąć przyszły wójt gminy. W spotkaniu zaprezentowali się również kandydaci do Rady Gminy, do Rady Powiatu z okręgu Gózd – Jedlnia-Letnisko oraz „jedynka” z listy PiS do Sejmu Wojewódzkiego z okręgu „radomskiego” Radosław Fogiel. Gościem specjalnym wydarzenia był wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

W pierwszej części spotkania głos zabrali mieszkańcy gminy, którzy zostali poproszeni o sformułowanie postulatów dotyczących przyszłości gminy, w tym działań, które w następnej kadencji powinny podjąć organy gminy. Wszystkie one zostały zapisane na kartce i będą opublikowane przez Komitet.

Kolejny etap to prezentacja 15. kandydatów KW Prawo i Sprawiedliwość do Rady Gminy Jedlnia-Letnisko, 6. kandydatów do Rady Powiatu z okręgu nr 4 (gminy Gózd i Jedlnia-Letnisko) oraz Radosława Fogla – „jedynki” PiS do Sejmiku Województwa Mazowieckiego z okręgu nr 5.

Następnie głos zabrał wicemarszałek Adam Bielan, który mówił o funduszach rządowych oraz planowanym wsparciu finansowym dla południowej części Mazowsza (w tym lotniska na Sadkowie), wskazując, że nasz region należy do najbardziej zaniedbanych nie tylko na tle województwa mazowieckiego ale i całej Polski. Wyraził również poparcie dla kandydatki na wójta gminy Renaty Pasek. Wypowiedź wicemarszałka uzupełnił Radosław Fogiel – kandydat PiS do Sejmiku Wojewódzkiego.

Kulminacyjną częścią spotkania była prezentacja programu wyborczego przez kandydatkę na wójta gminy Jedlnia-Letnisko Renatę Pasek. Podsumowując tę część wystąpienia, Pasek stwierdziła, że jest osobą, która stawia na kompromis i zgodną współpracę zarówno między wójtem a Radą Gminy, z mieszkańcami (czemu mają służyć konsultacje społeczne w najważniejszych dla mieszkańców sprawach) jak również z wyższymi szczeblami samorządowymi i szczeblem rządowym, co ma ułatwić pozyskiwanie środków zewnętrznych – rządowych i samorządowych.

Renata Pasek mówiła, że zamierza zakończyć podziały w gminie wynikające z tego, kto gdzie mieszka i jaką opcję reprezentuje. – Wielokrotnie słyszałam w rozmowie z mieszkańcami, że jest podział na Jedlnię A i Jedlnię B, tych z zachodu i tych ze wschodu gminy, Jedlnię-Letnisko i resztę. Czas to zakończyć, jesteśmy jako gmina jedno i wszyscy powinniśmy pracować dla jej dobra – mówiła.

Ostatnia część zebrania ponownie należała do mieszkańców, którzy zadawali nieraz trudne ale ważne pytania, skierowane nie tylko do kandydatki na wójta, ale również do innych uczestników spotkania – marszałka Bielana czy przewodniczącej Rady Gminy Bożeny Grad.

Istotne jest to, że spotkanie odbywało się w konstruktywnej atmosferze. Zgodnie z maksymą: „Spierajmy się, różnijmy się ale jednocześnie szanujmy się nawzajem”.

Paweł Kończyk

Film:


 

Zdjęcia:


DSC_0009

DSC_0016

DSC_0054

DSC_0063

DSC_0068

DSC_0084

DSC_0098

DSC_0112

P. S. Już wkrótce zostanie opublikowana relacja filmowa z wydarzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publicystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

113 odpowiedzi na „Spotkanie inaugurujące kampanię Renaty Pasek [film]

 1. wek pisze:

  do Piotrka,
  na festyn SZkolny dała RADA sołecka , nagłośnienie podobno z rady rodziców, a podobno chodnik przy 12 powstał zanim L , był wójtem. a przed wiaduktem to pilotaż wykonany przez GDDKiA.

 2. Iza pisze:

  Do Piotrka …jasne że tak 👍

 3. Iza pisze:

  Do Wek …Nie masz racji wcale A podobno to można o wielu rzeczach mówić …

 4. piotrek pisze:

  wek która rada dała chętnie się dowiem .

 5. Iza pisze:

  Piotrek nie słuchaj …Wek kłamie bezczelnie …gorszych bzdur nie słyszałam

 6. piotrek pisze:

  wiem, natomiast obejrzałem sesje i o dziwo renia chce usłyszeć odpowiedzi wójta a sama nie odpowiada przypadek nie sadzę , a swoją drogą radni nie wiedzieli że wzrosły opłaty za śmieci i głosowali za przypadek ……?
  chyba że dopiero teraz się zorientowali i czemu nic nie robili aby to zmienić inne gminy odbierają gabaryty od mieszkańców a u nas du pa blada leć do jedlin?? gwiazdy błysnęły na koniec kadencji jaki to wójt zły a radni nic robią
  ciekawi mnie czy ktoś prowadzi statystki z głosowań kto jak głosował może właściciel tej strony to nam udostępni

 7. piotrek pisze:

  każdy tak ma czy tylko Ja:
  Twój komentarz oczekuje na moderację.

 8. Victoria pisze:

  Czekamy, czekamy,wszyscy czekomy,
  gdyż POLITYkę Prywat…przecie MOMY
  Która wprost wymusza pytania się ,,GÓRY”,
  czy zamieścić wpis ,a jeśli tak-TO KTÓRY 🙂

 9. Victoria pisze:

  Zrozumże człecze ,że administrator
  jakimś odgórnym przepisom podlega.
  Jest ,to teraz POLITYKA PRYWATNOŚCI
  którą Admin Portalu POSTRZEGA !

 10. Iza pisze:

  Wiekszosc komentarzy tu P.Kończyk usuwa albo blokuje komentowanie …bo przecież to jego portal gdzie się tyłek obrabia wszystkim oprócz jego

 11. piotrek pisze:

  renia jedyna słuszna kandy-taka ona teraz wszystko możne i
  o dziwo pomorze inni są be i fe

 12. wrzosowiak pisze:

  Jeśli Iza uważa, redaktor blokuje komentarze więc proponuje aby założyła własny portal na który będzie chwalić wójta . Lub z własnych środków wyda kolorowe pismo gminne którego treść przygotuje wójt ze swoim zespołem redakcyjnym ( inwestycje mogą poczekać bo pracownicy inwestycji są na etacie gminnych redaktorów piszących po dyktando redaktora naczelnego L. Wójcie i sekretarzu gminy jeśli czytacie ten portal ( jeśli nie to Iza wam z pewnością przekaże ) : oczekujemy na publikację wykazu umów cywilno – prawnych po 1 sierpnia 2018 r. To będzie ciekawa lektura ile poszło środków na gminne imprezy bo poprzedni wykaz kończy się na kiełbaskach z grila. A imprez po 1 sierpnia było dużo.

 13. Iza pisze:

  Wrzosowiak A Ty co niemowa …😂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *