W poniedziałek nadzwyczajna sesja Rady Gminy

W poniedziałek 1 października odbędzie się 58. sesja Rady Gminy Jedlnia-Letnisko. Będzie to sesja nadzwyczajna. W proponowanym porządku obrad znalazł się zaledwie jeden punkt ale za to taki, który zapewne wywoła duże emocje wśród radnych, sołtysów i mieszkańców gminy. Bedzie on poświęcony ocenie stanu gospodarki finansowej gminy, w tym zagrożeń w sferze realizacji usług komunalnych i planowanych inwestycji w gminie.

W uzasadnieniu do wniosku o zwołanie sesji nadzwyczajnej czytamy, że przedłożona przez wójta gminy radzie gminy informacja o przebiegu wykonania budżetu gminy, kształtowania się wieloletniej prognozy finansowej oraz przebiegu realizacji wykonania planów finansowych Gminnej Biblioteki Publicznej i Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Jedlni-Letnisko za I półrocze 2018 roku wskazuje na zagrożenia związane z realizacją usług komunalnych na rzecz mieszkańców gminy oraz w sferze zadań inwestycyjnych.

Mając na uwadze powyższe, grupa radnych zawnioskowała o zwołanie sesji nadzwyczajnej poświęconej powyższym zagadnieniom z punktu widzenia obligatoryjności wykonania zadań własnych gminy oraz jawności finansów publicznych.

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad.
 2. Debata na temat stanu gospodarki finansowej Gminy Jedlnia-Letnisko, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zagrożeń w sferze realizacji usług komunalnych na rzecz mieszkańców Gminy oraz realizacji zadań inwestycyjnych.
 3. Zamknięcie obrad.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „W poniedziałek nadzwyczajna sesja Rady Gminy

 1. Victoria pisze:

  Czemu właśnie teraz gdy KUNIEC kadencji,
  były przecie prawie 4 lata bez żadnej inwencji !
  Przez te wszyćkie lata , był to KLUB KLAKIERÓW ,
  gdy smród zajrza do d..py szuka sie własnego ,,CELU”.

  Trza jeszcze łapać ,co się jeszcze nie złapało ,
  Czemu pokazywało się /x/ ,gdy się głosowało ?
  W mym znaku zapytania X może być Du..a.
  odejdźcie ,by nie widzieć politycnego TRUPA !!!

  http://jedlnia.org.pl/2018/09/29/w-poniedzialek-nadzwyczajna-sesja-rady-gminy/

 2. czytelnik pisze:

  Bardzo dobrze, ze będzie taka sesja do tego nadzwyczajna. Drodzy radni przekażcie swoją dietę od podatników na naprawę chodnika w ulicy Marszałka.. Niech do tej składki dietowej dołoży się i wójt. Nie udało się przez 2 kadencje to może teraz w końcówce .Ten chodnik to was wszystkich kompromituje.

 3. wrzosowiak pisze:

  Redaktorze oczekujemy w trybie pilnym relacji czyli filmu z sesji Rady Gminy z 1 października 2018 r. na której obecnie urzędujący wójt przedstawił ( jeśli pojawił się na sesji) stan gospodarki finansowej Gminy Jedlnia-Letnisko, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zagrożeń w sferze realizacji usług komunalnych na rzecz mieszkańców Gminy oraz realizacji zadań inwestycyjnych.( Wyniki postępowań przetargowych w 2018 roku świadczą o jakości pracy urzędu gminy ). Przez ostatnie kilka lat wójt stosował zasadę „0” inwestycji na terenach z których startowali radni opozycji . Chciał pokazać mieszkańcom Rajca Szlacheckiego jak nieudolna jest radna która startowała również na wójta w ostatnich wyborach . W ostatniej kadencji stosował zasadę kto się sprzeciwia traci wszystko ale pomylił się niektórzy przejrzeli na oczy nie dali prowadzić się ślepo na pasku do końca kadencji i przeszli do opozycji dla dobra naszej gminy . Dzięki temu poznaliśmy charakter i prawdziwe oblicze wójta Jedlni- Letnisko.

 4. Żenada pisze:

  http://www.jedlnia.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=4&artykul=5490&akcja=artykul

  czy sesja na którą nie przyszedł wójt przypadkiem nie dotyczyła miedzy innymi tematu wody ? A swoją drogą skąd w urzędzie wiedzieli 5.10 ze 6.10 będzie awaria?? Prorok jaki czy co?

 5. Iza pisze:

  Co w tym dziwnego …jak nie będzie np światła wiemy już i tydzień i dwa wcześniej bo wisi wszędzie informacja

 6. Victoria pisze:

  By rozjaśnić Gminę i by nie brakło wody ,
  mam pytanie normalnej urody :

  A pytanie to brzmi tak,szanowna miss IZA :
  ,,czy z Piotrem Cię łączy Kenia czy Ibiza ” ?
  Wiadomo nam wszystkim X lubi podróże
  do Kenii , do policji i sądów – te takie nieduże 🙂

 7. piotrek pisze:

  szkoda ze nie 🙂 Viki zazdrosna 🙂 ?

 8. Victoria pisze:

  Z braku stałości przekonań
  wtrącę tutaj taki wącik ,
  idąc z duchem kampanii ,
  można by tak jakiś trójkącik 🙂

  Niech któś sobie nie pomyśli ,
  że to może jaki cwany sPISek.
  Jam spod znaku BYKA ,
  więc NIE JESTEM LISEK .

 9. Iśka pisze:

  sesja super jak się patrzy na pana wiceprzewodniczącego to hasło na plakacie wyborczym dobra kontynuacja to czego dotyczy. Wypitej hektolitrów wody na sesji , przekładania kartek, znudzonej miny czy obrony pana władcy bo zatrudnił córkę , synowa i kuzynkę No chyba ze wnuki dorosły i trzeba pracę im załatwić albo jeszcze komuś z rodziny

 10. Victoria pisze:

  żę histeria nie jest ,bele JAKA .
  ato atończymy tera KRAKOWIAKA.
  Który znudzeniem już nie szkodzi .
  ale wiela za nos tyla ludzi WODZI 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *