Oświadczenie dotyczące budowy sieci kanalizacyjnej w Antoniówce

W zawiązku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej informacjami dotyczącymi kwestii ujęcia w budżecie Gminy Jedlnia-Letnisko na 2018 r. nowego zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, pompowniami ścieków i ich zasileniem energetycznym w miejscowości Antoniówka, Dawidów, Groszowice, Siczki, Wrzosów, Jedlnia-Letnisko gmina Jedlnia-Letnisko oraz miejscowości Keszek gmina Pionki – ETAP II” oświadczam, że nieprawdą jest, że jako radna reprezentująca mieszkańców sołectwa Antoniówka byłam przeciwna wprowadzeniu wyżej wymienionego zadania do budżetu 2018 r. i Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2018-2026. Potwierdzeniem prawdziwości moich słów jest przebieg głosowania, w którym to głosowaniu byłam za.

Przebieg dyskusji pod moim przewodnictwem umożliwił radnym uczestniczącym w nadzwyczajnej sesji Rady Gminy, która odbyła się w dniu 15 października 2018 r., uzyskanie od Wójta i pracowników odpowiedzialnych za inwestycje w naszej Gminie informacji niezbędnych do podjęcia decyzji w sprawie zapewnienia finansowania dla wyżej wymienionej inwestycji.

Rada Gminy jednogłośnie umieściła to zadanie w dokumentach i zapewniła jego finansowanie w latach 2018-2020, w łącznej kwocie 2.164.000,00 zł.

Przewodnicząca Rady Gminy Jedlnia-Letnisko
Bożena Grad

Relacja filmowa sesji jest dostępna tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oświadczenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Oświadczenie dotyczące budowy sieci kanalizacyjnej w Antoniówce

 1. mieszkaniec Jedlni pisze:

  gospodarzowi posypali się radni za jego postępowanie. Dumnie stoi przy nim jedna Bartkiewicz Ale to nie dziwne bo ma z tego korzyści. Ludzie ze Słupicy mówią że załatwiła sobie oświetlenie działek do Wysypiska w Cudnowie projekt kanalizacji też przez jej działki jest zrobiony. Pewnie będzie sprzedawała bo już pierwszą przy drodze powiatowej sprzedała

 2. mieszkaniec pisze:

  Kandydatka do Rady Gminy Aneta Jaworska z Cudnowa w swojej ulotce wyborczej informuje, że startuje pierwszy raz do Rady Gminy. Kłamie!!!!!!!!
  A zapomniała, że 4 lata temu startowała z komitety P. Renaty Pasek. Skąd nagle taka zmian poglądów?
  Już wiem dlaczego jest tak posłuszna, przecież jej mąż zatrudniony jest w szkole w Słupicy.

 3. Krysia pisze:

  Ale on jest znany z wielkoduszności Popatrzcie na zatrudnianie Już wszyscy wiedza o mężu radnej Dąbrowskiej, rodzinie Krakowiaka O byłych radnych P. Fraczek czy dzieciach kandydata na radnego z Rajca Poduchownego Wolaka, syn pracuje w urzędzie na kilku stanowiskach , synowa w szkole a córka teraz w naszej szkole w Jedlni jest zatrudniona od poniedziałku Ale mądry strateg też o przeciwnikach pamięta Zatrudnił Spasińskiego z Piotrowic i męża obecnej kandydatki na radna z Cudnowa Już wam współczuję mieszkańcy Cudnowa i Maryna jak ona zostanie radną Będzie siedziała jak mysz pod miotłą żeby mąż pracował dalej w szkole w Słupicy

 4. Wyborca pisze:

  Krysia zapomniałaś o umowach zlecenie które są opublikowane na stronie UG Jedlnia ciekawą pozycją jest wynagrodzenie żony kościelnego za sprzątanie u Księdza Proboszcza sali.
  Na stronie Jedlni ukazała się oczywiście gazetka w której „osiągnięcia ” Gminnej komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych Panie Pawle proszę opublikować sprawozdanie finansowe z działalności tej komisji żeby mieszkańcy wiedzieli ile pieniędzy dostają zaprzyjaźnieni księża . Zapomniał gospodarz dodać że rodziny po rok czekają na wezwania osób uzależnionych na komisję ile osób jest w komisji i jakie wynagrodzenia biorą Jak się sam chwali to niech to robi uczciwie.Moja sąsiadka do tej pory nie ma żadnej pomocy od tej komisji a mąż alkoholik robi co chce

 5. mieszkaniec pisze:

  WCZORAJ W NOCY PO 22.00 jak za czasów komuny BEATA BARTKIEWICZ roznosiła najnowsze ulotki wójta.
  WSTYD !!!!!!!
  Nie na taką radną głosowałem !!!!!
  Gdzie jest jej honor.
  Ludzie opamiętajcie się i odejdźcie z honorem.

 6. Siostra Euzebia pisze:

  Mieszkaniec Jedlni, Wyborca i Krysia to komentarze z tego samego IP i podpisujące się tym samym mailem. Ta sama mordka przy nicku. Zmienić nick bardzo prosto, ale dalej to trolling.

 7. Mieszkaniec pisze:

  Mąż w szkole w Słupicy szwagie w Myśliszewicach i głosy rodziny kandydatki kupione.

 8. Jolka pisze:

  o komuny to tu więcej To wielkie czytanie w szkole w Słupicy to też dzieci z rodzicami „dobrowolnie ” miały przyjść bo jak na pochody pierwszomajowe jak nie przyjdą to sprawowanie obniżone. Ale w gazetce trzeba było się pochwalić . A man pytanie za ten występ w kościele w Jedlni to też z naszych podatków Wójt zapłacił jak za Wieczory muzyczne?

 9. wyborca pisze:

  na spotkaniu wyborczym w Siczkach Wójt oznajmił, że wykonanie kanalizacji w naszej Gminie kosztować będzie według kosztorysów, które są w jego posiadaniu ok.45 milionów złotych i będzie się starał wykonać tę kanalizację w przyszłej kadencji. Mam pytanie jak to wykona i za co?. W gazetce roznoszonej dzisiejszej nocy zatytułowanej „WYBIERAMY WÓJTA GMINY JEDLNIA- LETNISKO” pisze wyraźnie i dumnie , ze jest wiarygodny bo zrealizował swój program wyborczy w latach 2011-2018 bo w całej Gminie zrealizował inwestycje za kwotę 44 milionów złotych.Jak rozumiem w ciągu 7 lat wydatkował 44 mln zł,ale już trudno mi zrozumieć jak wykona kanalizację w ciągu 5 lat za kwotę 45 mln, co z realizacją pozostałych inwestycji? skąd weźmie środki finansowe na ich wykonanie? będzie czekał, aż pojawi się możliwość pozyskania środków zewnętrznych? może długo czekać! Nawet jak pojawi się taka możliwość to wątpię czy z niej skorzysta.Jako gmina nie skorzystaliśmy bo nie złożyliśmy wniosków o dofinansowanie budowy i remontów dróg gminnych z narodowego programu ani w roku 1018 ani nie złożony został wniosek na rok 2019.Obietnice , obietnice i nic więcej.Dokonał też oceny swojej kontrkandydatki. Pisze, że jako radna SPRZEDAWAŁA, ZADŁUŻAŁA, DAWAŁA NAGRODY – czy jako radna mogła to uczynić? Otóż doskonale Wójt wie, że nie jest to możliwe. Żaden radny nie dzieli i nie decyduje o wysokości nagród dla pracowników urzędu jest to w gestii Wójta, radni zatwierdzają tylko budżet gminy na każdy rok, a wnioskodawcą i projektantem oraz wykonawcą budżetu jest Wójt.Kwota na wynagrodzenia pracowników ujęta i zapisana jest w dziale budżetu 750 rozdział 75023 w jednej kwocie i tak np. w roku 2018 zaplanowano na wynagrodzenia kwotę 1.913.693 zł.Kwota tą dysponuje Wójt.Radny nie może sprzedać gminnej nieruchomości, co najwyżej może w trakcie głosowania nad takim wnioskiem- składanym tylko i wyłącznie przez Wójta, głosować przeciw.Ten sam tryb udziału radnej dotyczy zadłużania Gminy. Zadziwiające, że negatywnie ocenił tylko Panią Pasek, nie pokusił się o jakąkolwiek ocenę pozostałych kontrkandydatów. Pewnie uważa, że mu nie zagrażają” w biegu do stołeczka”, a Pani Pasek i owszem- stąd te ataki.

 10. IGA pisze:

  a nie wiecie czy to prawda, że Beata Bartkiewicz maczała palce w odwołanie księdza proboszcza ze Słupicy a póżniej z kwiatami do niego leciała?

 11. Anka pisze:

  Do mieszkaniec Jedlni Radna Bartkiewicz to nie tylko ma takie korzyści jak wymieniłeś, a zatrudnienie kuzynki męża w szkole w Słupicy, a zobaczycie po wyborach co dostanie jej bratowa bibliotekarka po wyborach w nagrodę za ślepe służenie za to pieczenie ciast na wszystkie balety z udziałem włodarza lub przez niego organizowane impry, i każdy poniedziałek w Urzędzie gminy czy w gabinecie wójta po prostu nadworny cukiernik!

 12. obserwator pisze:

  Do wszystkich obserwujących tę stronę- czy Raport o stanie gminy stanowiący załącznik do Głosu Gminy dostarczony wczoraj przez Wojta do naszych domów to nie materiał wyborczy kandydata na Wójta? Ja oceniam, źe tak to material wyborczy!gdyby to była tylko informacja o stanie gminy to należało ją rozpowszechniać dużo wcześniej jeszcze przed rozpoczęciem kampanii lub po wyborach,a nie 2 dni przed ciszą wyborczą. Raport i Głos Gminy wydawane są za pieniądze z budźetu gminy czyli nasze-Podatników. Oceńcie Państwo sami jak działa Wójt ile uczciwości i klasy w takich zachowaniach.Sam o to prosi z plakatu wyborczego. 21-ego idźmy wszyscy to ocenić

 13. Iza pisze:

  Nie da Pan bana P.Kończyk p.Krysi przecież to jedna i ta sama osoba co wyborca

 14. Iza pisze:

  Gdzie zatrudnił Spasińskiego …proszę ludzi nie wprowadzać w błąd i

 15. Victoria pisze:

  Wiela bym napisał ale nie wypada,
  na co łón zasłużył ,czy WYWALIĆ dz.da?
  Za tę jego NIECNE POCZYNANIA ,
  należy się POZBYĆ TAKOWEGO Dr..ia!!!

  Ale też z innymi ,a i tyż z naszej wioski
  co tera sum w P I S tylko nas, z TROSKI 🙂
  Choć nie wsyscy ,choć większość uważa :
  kiej Gmina będzie miała PRAWEGO GOSPODARZA ?
  Ps,
  Jakże mnie menczy taka POLITYKA,
  gdy jest wpis, a za moment ZNIKA !!!

 16. Anka pisze:

  Do wyborca i jak widzisz co się okazuje, wójt nawet przez te dwie kadencje nie pojął elementarnych zasad pracy na zajmowanym stanowisku – czyżby taki intelektualny beton?, – raczej sądzę że to już człowiek zrozpaczony, i spanikowany z realną perspektywą utraty stanowiska i władzy, a co najbardziej bolesne to powrotu do szeregu zwykłych ludzi jakich większość w naszej gminie. No ale swoją drogą, żeby takie brednie wypisywać na ulotkach i jeszcze się pod tym podpisywać żenada. Jak można tak nisko spaść, myślałam że do tej pory osiągnął apogeum głupoty ale się myliłam – co to będzie dalej jest jeszcze kawałek dnia i nocy do ciszy wyborczej…

 17. Emilia pisze:

  Witam wszystkich na cudnowie miała być kanalizacja z tego co wiem to przez jedną Panią nie będziemy mieć bo jest nas za mało na tej ulicy ale po co nie potrzeba piszą w ulotkach wyborczych ze będą pomagać w sprawach naszej wsi ale ze wywoza śmieci do lasu i różne rzeczy się tam dzieją ze jeżdżą pijani po naszym ulicach to ręce umuwaja! !!!ale swoje rodziny na stołki zaraz podadzą i wszystkim w rodzinie dotacje załatwiają…..a potem jak ktoś z nas chce dostać to nie ma! !!!chyba czas na zmiany

 18. Przerażona pisze:

  Czytam artykuły i komentarze na tej stronie od dłuższego czasu i jestem przerażona. Łatwo się narzeka i pisze różne ploteczki o innych, trudniej pamięta się dobre rzeczy, które zrobili. Czytam dość dokładnie „reklamy” wyborcze naszych kandydatów i patrząc na ich osiągnięcia łapię się za głowę, bo wiele z tych osób znam i wiem co zrobili, a co tylko sobie przypisują. Są osoby, które chwalą się tworzeniem różnych inicjatyw wśród młodzieży szkolnej, które tak naprawdę nic nie wniosły pozytywnego oprócz ładnie brzmiącej nazwy. Są też osoby, które dużo zrobiły, szczególnie dla dzieci, żeby nie siedziały w ferie, wakacje, weekendy w domu i organizowały dla nich zajęcia, wyjazdy i zabawy karnawałowe. Szkoda, że pamięć ludzka jest tak bardzo zawodna.

 19. Alicja pisze:

  Też jestem przerażona, dam szanse p.Renacie. Zobaczymy.

 20. Marta pisze:

  Ludzie….co jest z wami….skąd tyle nienawiści…. Naprawdę tak Wam chodzio ten stołek….a szacunek …a honor…. Szok.paranoja… Pani Beata Bartkiewicz to bardzo fajna…miła…zyczliwa i pomocna oraz ciwpła osoba…po co ją tak oczerniacie ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *