Będzie dogrywka jak 4 lata temu

Według nieoficjalnych danych w wyborach na wójta gminy Jedlnia-Letnisko największe poparcie otrzymał Piotr Leśnowolski, zdobywając 3060 głosów (co stanowi 49,54 proc. wszystkich oddanych głosów). Drugie miejsce zdobyła Renata Pasek z wynikiem 2409 głosów (39 proc.), trzecie Maciej Frączek – 397 głosów (6,42 proc.) a czwarte Albert Bobrowski – 311 głosów (5,03 proc.). Jako że żaden z kandydatów na wójta nie otrzymał 50 proc. ważnie oddanych głosów, w dniu 4 listopada 2018 r. zostanie przeprowadzona II tura wyborów między Leśnowolskim i Pasek.

WYNIKI Z POSZCZEGÓLNYCH OBWODÓW GŁOSOWANIA (NIEOFICJALNE):

OBWÓD NR 1 (SZKOŁA W JEDLNI-LETNISKU):
BOBROWSKI Albert – 63
FRĄCZEK Maciej – 89
LEŚNOWOLSKI Piotr – 789
PASEK RENATA – 239

OBWÓD NR 2 (SZKOŁA W SŁUPICY):
BOBROWSKI Albert – 17
FRĄCZEK Maciej – 6
LEŚNOWOLSKI Piotr – 202
PASEK RENATA – 241

OBWÓD NR 3 (SZKOŁA W NATOLINIE):
BOBROWSKI Albert – 50
FRĄCZEK Maciej – 62
LEŚNOWOLSKI Piotr – 174
PASEK RENATA – 848

OBWÓD NR 4 (SZKOŁA W MYŚLISZEWICACH):
BOBROWSKI Albert – 64
FRĄCZEK Maciej – 42
LEŚNOWOLSKI Piotr – 261
PASEK RENATA – 293

OBWÓD NR 5 (SZKOŁA W MYŚLISZEWICACH):
BOBROWSKI Albert – 54
FRĄCZEK Maciej – 57
LEŚNOWOLSKI Piotr – 659
PASEK RENATA – 409

OBWÓD NR 6 (SZKOŁA W GZOWICACH):
BOBROWSKI Albert – 1
FRĄCZEK Maciej – 25
LEŚNOWOLSKI Piotr – 98
PASEK RENATA – 144

OBWÓD NR 7 (OSP W JEDLNI-LETNISKU):
BOBROWSKI Albert – 76
FRĄCZEK Maciej – 117
LEŚNOWOLSKI Piotr – 877
PASEK RENATA – 237
_______________________________________________
ŁĄCZNIE:
BOBROWSKI Albert – 325 (5,25 proc.)
FRĄCZEK Maciej – 398 (6,43 proc.)
LEŚNOWOLSKI Piotr – 3060 (49,40 proc.)
PASEK RENATA – 2411 (38,92 proc.)

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

63 odpowiedzi na „Będzie dogrywka jak 4 lata temu

 1. Arnold pisze:

  Walka będzie co do głosu

 2. Karol Wrochna pisze:

  W drugiej turze połączone siły Renaty, Alberta i Maćka pokonają obecnego Wójta 😉 ..

 3. Nie oddamy wójta pisze:

  Manipulacji ciąg dalszy. Leśnowolski miał 49,5% a redaktor daje zdjęcie, gdzie wygląda jakby Paskowa wygrała. Leśnowolski znowu ma większość w radzie i to sprawdzonych ludzi. Jedlnia i Groszowice z Myśliszewicami idą za Piotrem.

 4. Zdjęcie było ze strony PKW. Nie wyglądało ładnie, więc zostało zmienione. Nie chowaj urazy.

  Gratuluję wójtowi, że (na razie) ma większość w Radzie Gminy. Oby tylko za 2-3 lata nie zraził do siebie kolejnych radnych ze swojego obozu, bo wtedy znany z dwóch ostatnich kadencji syndrom utraty większości powtórzy się po raz trzeci.

 5. Zonia pisze:

  Ja tymi głosami oddanymi na pana Bobrowskiego i pana Frączka tak lekko nie dysponowała. Różnie może być. Ja spodziewam się raczej niższej frekwencji. Mam nadzieję, że kampania mniej agresywna będzie.

 6. Jagoda pisze:

  Kończyk a Ty się nie cieszysz ze nie wszedles? Teraz trzeba dopchac sie inaczej do koryta? Jakie stanowisko masz obiecane? Nie mydl oczu ludziom. Radni wojta są w większości i tacy jacy byli plus nowi. Nie siej fermentu. Dasz sobie ręce uciąć, ze Paskowa będzie taka chetna do wspolpracy? Przeciez ona jest pieniaczka pierwsza klasa. Przecież ona z nikim się nie dogaduje. Przywozi na spotkania ludzi z Pisu radomskiego. Czyżby Pis chciał obstawiać całą gminę? Oj będą rządzić znowu ludzie z Radomia. Tego chcesz społeczniku?

 7. Oczywiście, że się nie cieszę. Ale i też nie smucę. Osiągnąłem mniej więcej wynik taki, jakiego się spodziewałem. Jak na czarny pijar, który mi robiono praktycznie przez całą kampanię, nie jest to wynik zły. Zresztą w całej Jedlni ludzie wybrali przedstawicieli wójta.

  Po raz kolejny składam gratulacje dla Moniki Dąbrowskiej. I proszę w imieniu mieszkańców o aktywne działania na rzecz budowy chodnika przy ul. Kolejowej oraz bezpiecznego przejścia do kładki. To w pierwszej kolejności.

 8. zbigniew pisze:

  Ciekawe jak długo będzie miał tę większość? Sądzę, że ludzie na poziomie jak Jaśkiewicz czy Pskit nue będą tolerować żadnych nadużyć. Przypominam, że Leśnowolski już w dwóch Radach Gminy miał większość a kończył jak kończył.

 9. Jagoda pisze:

  Zbigniew nie osdzaj przed czasem. Panie Pawle jaki czarny pijar???? Przecież krzyczał Pan ze prawda sama sie obroni. Czarny pijar to Wy robiliscie. Naprawdę Wasze zagrywki, szczególnie Pani Pasek sięgały dna. Co ta kobieta nie zrobi żeby w końcu ten kredyt zacząć spłacać (nawet do pisu wstapila:…. myślę ze jak jako wójt będzie zmieniała tak szybko zdanie jak poglądy politycze to gmina znowu będzie w rozsypce…. jaka tu wiarygodność. I można trawę malować na zielono i mydlic ludziom oczy, niestety Pani Pasek społecznikiem nie jest. Myślała ze to ze zwozi kandydatów z Radomia to jej coś ułatwi… a kro ma rządzić gminą?????? No kto??? Ona? Czy Ci co z Pisu do Radomia sie nie wepchaja.
  Myślę ze dla Pani Pasek to byc albo nie być. Dzieci rosną, zadłużenie rośnie… kariera licha… to dla niej ostatnia deska ratunku. Panie Kończyk pijar zrobiliście sobie sami…. otwieram szeroko oczy cp sie u Was dzieje…. myślę ze nagrody będą szły jak ogień. Pani Pasek da radę.

 10. Janusz pisze:

  Karol Wrochna o byś się nie mylił głosowałem na Bobra bo to jakaś alternatywa ale na dogrywkę pójdę zagłosować na Leśnego:-)

 11. A najlepsze to, że robicie czarny pijar w dużej mierze z anonimowych kont. Nawet teraz boisz się ze mną dyskutować z otwartą przyłbicą.

 12. zbigniew pisze:

  Nie osądzam przed czasem. Mówię jak było i jak z pewnością będzie, bo tacy ludzie jak Jaśkiewicz nie będzie firmował żadnych przekrętów bo ORA może zawsze zabrać głos 🙂

 13. aldona pisze:

  Przez samo startowanie z listy Leśnego sformował. Zresztą, jak pragnął zostać radnym to się musiał z diabłem zadać. Albo z PiS-em. To co nam zostało to jest wybór między dżumą, a cholerą.

 14. Iza pisze:

  P.Pasek zwozi Annę Kwiecień z PIS … pewna kobieta prosiła tą panią o pomoc jak w radomskim szpitalu umierał człowiek …Nie pomogła jej ta pani Nikt z PIS radomskiego i mi kiedyś nie pomógł …Radomski PIS ma nas w dupie …Anna Kwiecień nawet nie znała P.Pasek A teraz obie się uściskują do zdjęć …taka prawda żeby tylko wygrać …WSZYSTKO ROBIONE POD PUBLIKĘ 😈

 15. ania pisze:

  Pan, Panie Pawle ma jednak tupet. Komentujemy w tubie propagandowej kandydatki . Imał się Pan wszelkich sposobów żeby wygrała, były też chwyty niedozwolone, straszenie pozwami , nie wspomnę już o grze nie fair i ulotkach.

  W tym wszystkim zapomniał Pan o swojej kampanii.
  Błędy które zostały Panu wytknięte poprawił Pan i dobrze Pan się że Pan musiał. W końcu komitet który myślał że w ten sposób wygrał dostał pozew i przegrał sprawę.
  Jeśli ktoś wam zrobił czarny pijar to Wy sobie sami. W mistrzowskim stylu pograzyliście nie tylko swoje szanse ale też komitet.
  I zapowiada się że nie zmadrzeliście.

 16. Segal pisze:

  W osp Jedlnia to ludzie bez dowodu głosowali co to za komisja trzymają buraka strone pani Renata ma plany co do gminy pozytywne wielu ludziom pomaga a ten Ciołek nic aby swoją Jedlnia ładnie zrobić

 17. ania pisze:

  Pan naprawdę uważa że Regulamin oparty o podstawę prawną ktora już nie obowiązuje i regulacje dotyczące ochrony danych użytkowników to jest czarny PR który panu zrobiono ?
  Błędy i to podstawowe i brak znajomości zasad funkcjonowania gminy i kompetencji Wójta i Rady Gminy też?
  Bo po części to Pan nadawał tutaj na Radę celując w Wójta, choćby jeśli chodzi o zasady zatrudniania.
  Otworzyłam oczy ze zdumienia.

 18. Segal pisze:

  A na rajcu dzieci giną. Na przejściu powinny być światła. Ale poco wójt ma to gdzieś. Nie jednakowo traktuje ludzi. Ogarnijcie się żyjcie przyszłościowo bo warto.

 19. Segal pisze:

  Połączmy wszyscy nasze siły i zagłosujmy na panią Renatę pasek w innych gminach żądza kobiety i gminy lepiej funkcjonują np pani Elżbieta zasada z jastrzębi jest wójtem. Są porobione chodniki i światła dla dzieci do szkoły. Bo najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci a jakie. Dożynki. Catering zespoły disko polo karuzele. Malowanie włosów dla dzieci. Poczęstunki różnego rodzaju.

 20. Segal pisze:

  Ludzie zastanówcie ile my płacimy ciężko zarobione pieniądze za śmieci. Za takie kwoty jak płacimy w naszej gminie to powinnyśmy mieć złote kosze i do śmieciarze powinny naam wystawiać kosze i zmieniać worki inne gminy płacą grosze za śmieci dlatego ludzie. Miejcie rozumy zagłosujcie odpowiedniego wójta ktury chce. ułatwić życie i udoskonalić nasza gmine awiem że pani pasek to zrobi kobieta przyszłościowa z plani dla naszej gminy

 21. Karol Wrochna pisze:

  Ciekawe czy przed drugą turą ze strachu przed Renatą rzucą ponownie jakiegoś paszkwila? Bo ta ostatnia ulotka porównująca Wójta i Renatę, to nic innego jak paszkwil. Zarzuca się nam brudną kampanię, a prawda jest inna.

 22. Anty pisze:

  Wrochna weź przestań chrzanic twoje komentarze to dno i tyle

 23. Mieszkaniec niezdecydowany pisze:

  Szczerze po pierwszej turze zglupialem. Nie wiem kto by był lepszym wójtem. Czy Panie Karolu albo Panie Pawle mogli byście wybrać 3 najważniejsze rzeczy które chce osiągnąć Pani Pasek w swojej kadencji? Takie najważniejsze które trzeba wykonać. Przekonajcie mnie bo głosowałem na Pana Piotra a teraz to już nie jestem pewny.
  Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 24. Mieszkańcu niezdecydowany

  Nr 1 to kanalizacja całej gminy. Tak szybko, jak to możliwe, z pozyskaniem środków zewnętrznych (co nie będzie łatwe, bo nie ma w tej chwili projektów unijnych na ten cel ale trzeba zawalczyć o środki rządowe, trzeba jeździć do Warszawy).

  Nr 2 to drogi – tu o środki zewnętrzne będzie dużo łatwiej ale trzeba wykorzystywać wszystkie możliwości, jakie się pojawią.

  Nr 3 – poprawa atmosfery w gminie na wszystkich szczeblach – w radzie gminy, z sołtysami i radami sołeckimi, w urzędzie, w szkołach, w relacjach z mieszkańcami, połączona z wdrażaniem pakietu „Gmina Przyjazna Mieszkańcom”.

  Przyjazna gmina to przede wszystkim przyjazny urząd, w którym sprawy załatwiane są niezwłocznie, który działa w sposób jawny, publikując wszystkie niezbędne informacje w BIP, który nie pobiera od mieszkańców wątpliwych prawnie opłat, a – jeśli sądy ostatecznie uznają je za niezgodne z prawem – zwraca je mieszkańcom, który konsultuje z mieszkańcami najważniejsze decyzje.

 25. Taka ciekawostka: w wyborach na wójta gminy w obwodowej komisji nr 7 w OSP w Jedlni-Letnisko oddano więcej głosów niż wydano kart do głosowania.

  https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/142506?fbclid=IwAR0tbhtQ9IUBBV0q4NtFYYTUTEa6QFVWmSw1kCzkoeK36yMRu9xK2O3V6hU#results_vote_elect_mayor_round_1

 26. piotrek pisze:

  nie zmienia to faktu że PIS dostał w dusze w Polsce 🙂

 27. piotrek pisze:

  Do ciekawej sytuacji doszło w Działoszynie. Tam kandydatka z PiS Mariola Paśnik startowała jako jedyna, bo na kilka godzin przed początkiem głosowania, PKW zdecydował o wykreśleniu jej kontrkandydata (dotychczasowego burmistrza) Rafała Draba. Mieszkańcy Działoszyna mogli więc zagłosować za Paśnik lub przeciw i niestety dla niej, aż 70 proc. zdecydowało, że nie chce jej jako pani burmistrz. Co teraz? Burmistrza wybierze rada miasta.

 28. Dominika pisze:

  Bobrowski w OSP tyle glosow ?

 29. Segal pisze:

  SwietA prawda niszczą banery wyborcze Renaty a pan wójt coś pewnie wie na ten temat są świadkowie ale to po tem

 30. Mieszkaniec niezdecydowany pisze:

  Dziekuje Panie Pawle za odpowiedź, po części mnie Pan przekonał bo to ważne aspekty naszej gminy. Jeszcze jedno pytanie, jaki mają Państwo pomysł na cześć turystyczną jedlni m.in. zalew i jego fatalny stan wody.?

 31. piotrek pisze:

  segal a ile dzieci zginęło w Rajcu na przejściu !!!

 32. Yogi pisze:

  Segal popieram twojom wypowiedź placimy za smiecie od groma firma tylko odbiera smieci do grudnia i tak. Przekret poszedł na tych koszach zabierali zeby kupic i laske zrobia jak zabiorom inne firny na wsiach to sami zabieraja smieciarze. A tu za co płacić jakna wysypisko nie mozna nic przywiesc bo miejsca niema. Jedlnioki zastanowcie sie z tym zalewem w czym tw dzieci sie kopią w gnojowce trzeba pana. Wojta spytac coz zalewem 4lata i nic molo wymienilna będziew kiedy wode wymieni oczysci i tu trzeba srodki pozyskac ale skad no sluchom jedlnioki anie tekst dzialam. Ocencie sami przeciez zalew to serce siczek i jedlni

 33. Walory turystyczne gminy to: a) przyroda – puszcza z rezerwatem, zalew b) zabytki – kościół w Jedlni-Letnisku c) infrastruktura i planowane w tym zakresie inwestycje – ścieżki rowerowe, utwardzone dukty leśne, deptak, zaplecze nad zalewem, hotele, restauracje d) ludzie wraz z pomysłami – stowarzyszenia takie jak Ikar wraz z organizowanymi przez nie zajęciami, grupy promujące bieganie, jazdę na rowerze, kluby sportowe, Stowarzyszenie Przyjaciół Jedlni-Letniska wraz z projektami realizowanymi w Klubie Dworcowym.

  Zatem na atrakcyjność turystyczną Jedlni-Letniska i okolic pracuje wiele osób, przedsiębiorców, organizacji. Nie należy o tym zapominać. Co może zrobić gmina? Przede wszystkim wspomagać te wszystkie organizacje, jeśli się zwrócą o pomoc, na jasnych i czytelnych zasadach dla wszystkich (konkursy!). Może działać na rzecz przyspieszenia budowy ścieżki rowerowej z Radomia do Siczek, unowocześniać infrastrukturę nad zalewem, dzierżawić teren prywatnym przedsiębiorcom z pomysłami, pozyskiwać sponsorów. Wszystko w ramach czytelnych i jasnych reguł, żeby nie było podejrzeń, że się kogoś promuje, a kogoś dyskryminuje.

  Oczyszczenie zalewu to grubsza sprawa. Pierwszą rzeczą musi być analiza przygotowanej przez urząd dokumentacji przez specjalistów z ochrony środowiska. Następnie analiza finansowa w zakresie możliwości gminy wykonania tejże inwestycji i pozyskania środków zewnętrznych. Niczego więcej w przyszłej kadencji obiecać nie możemy. Priorytetem na najbliższe 5 lat będzie kanalizacja i drogi.

 34. wrzosowiak pisze:

  Dziwne ,że takie protokoły przyjmuje PKW
  Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisko, ul. Radomska 43 Jedlnia-Letnisko
  Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (liczba podpisów w spisie oraz adnotacje o wydaniu karty bez potwierdzenia podpisem w spisie) 1315
  Liczba kart wyjętych z urny 1317

  Tak więc dwie karty wrzucił Gal Anonim

 35. Ziutka pisze:

  W poprzedniej (obecnej) kadencji P. Leśnowolski też miał większość „na początku” swojej kadencji – jednak pod koniec zmuszeni byli odwrócić się od niego. A co to znaczy, że jeżeliby wygrał drugą turę mogłobyć tak samo – powtórka z rozrywki.

 36. Iza pisze:

  Segal czy jak ci tam mało wiesz światła w Rajcu będą A dzieci to ty zostaw w spokoju bo naprawdę nie chce się czytać tych bzdur które tu wypisujesz

 37. Łubudubu pisze:

  Czy wie ktoś może, kto jest rzecznikiem prasowym PKP Informatyka?

 38. Segal pisze:

  Działam oceńcie sami. Zalew chlew 4 lata i nic nie zrobione obiecanki cacanki ludzie miejcie rozumy a pani Iza jest mało kometetna

 39. Segal pisze:

  Blenda jak zmienimy wójta na nowego z planami na przyszłość bo obecny wójt. To jedynie Jedlnia robi a reszta okolicy ma gdzieś

 40. ania pisze:

  Kanalizacja w Waszej gminie to inwestycja zapoczątkowana przez Wójta i Radę Gminy .
  Musi być realizowana. To wynika z warunków które nakładają wytyczne programu w którym jest realizowana.
  Łaski nikt Wam nie robi. Powiedziałabym że to obowiązek i konieczność.
  Po pierwsze przepisy unijne nakładają na gminy bez systemu kanalizacji wysokie kary środowiskowe, po drugie projekty zakładają konkretną ilość przyłączy w zależności od ilości mieszkańców.
  Dlatego realizacja tego zadania jest konieczna i tak czy inaczej będzie zrealizowana, niezależnie od tego kto będzie wybrany.
  Etapy projektowania samego systemu jest już za Wami, realizacja i koszt zależą od wykonawcy. Nie jest to proste że względu na walory turystyczne gminy i warunki .
  Dlatego szybkość w tym przypadku znaczy bylejakość.

  Kolejna sprawa która się tutaj pojawią to zalew.
  Wczytajcie się. Komietet Pani Pasek używa wielu mądrych słów żeby owinąć w kolorową bibułkę konkret : nie będzie rewitalizacji zalewu.
  A plany i projekt już jest – informowałam o tym, gdy pisałam o zgłoszeniu rewitalizacji zalewu do projektu Mazowsze.
  Zrobił to Wójt, czym otworzył drogę do pierwszych formalnych analiz prowadzonych na szczeblu wojewódzkim.

 41. ania pisze:

  Wasz zalew niszczą i zamulają kwitnące co roku algi . Te akurat rozwijają się w zbirnikach które nie są systematycznie płukanie przez otwarcie kanałów spustowych.
  To pomaga gdy robione jest bardzo systematycznie. Na dodatek gmina ma niewielki wpływ na to, to należy do obowiązków ministerstwa i gospodarki wodnej. A ta znów liczy się z opiniami ekspertów i badań środowiskowych , bardzo uważnie analizując ten region. Znów wracamy do tematu walorów gminy : puszczy itd.
  Zalew to miejsca lęgowe ptaków, gospodarka rybna, wodna, będą się cały ekosystem.
  Rozrywka i rekreacja są na ostatnim miejscu.
  To ogromny sukces że udało się w programie rewitalizacyjnym ująć ten zbiornik .
  I zasługa Wójta.
  W tej chwili jedynie radni sejmiku wojewódzkiego mają szansę lobbować na rzecz rewitalizacji zalewu.
  Od nich tego wymsgajcie, bo to oni głosują i akceptują projekty na tym.poziomie.
  Wójt zrobił wszystko co mógł.

 42. Będzie rewitalizacja zalewu, jeśli pozyskamy na to środki i będziemy w stanie zbilansować je z innymi wydatkami w budżecie. Jeśli takie środki się nie znajdą w najbliższym 5-leciu, będziemy inwestować mniejsze środki w stopniowe rozwijanie infrastruktury nad zalewem. Traktujemy wyborców poważnie, dlatego nie obiecujemy im złotych gór, bo jesteśmy ograniczeni możliwościami gminy. Natomiast pani Pasek będzie jeździć do decydentów i starać się pozyskać różnymi drogami jak najwięceh środków zewnętrznych. Na pewno o niej nikt nie powie, że jest nieaktywnym wójtem.

 43. ania pisze:

  Właściwie to Pan przeczy sam sobie.
  To, że zalew leży na terenie gminy i chcę Pan rozwijać turystykę i infrastrukturę wiąże się z kolejnymi zanieczyszczeniami które do niego trafią w związku z prowadzeniem masowej działalności rekreacyjnej czy turystycznej.
  Nie pozyskacie inwestorów czy samych turystów jeśli zalew będzie czuć z daleka.
  To prosta zależność.
  Z lekkiej złośliwości zapytam jak teraz opozycyjnej radnym te śmieci się zbilansują.? Jejku, mają kolejną zagwozdkę. 😀

 44. Bez złośliwości odpowiadam: nie zbilansują się w roku 2019, bo do końca przyszłego roku firma śmieciowa ma podpisaną umowę z gminą na takich a nie innych zasadach.

  Potem trzeba zastosować kilka rozwiązań, żeby deficyt nie zbliżał się do prawie miliona złotych rocznie.

 45. ania pisze:

  Tutaj się z Panem zgodzę. Dodam że wykupienie kubłów na własność jest bardzo dobrym pomysłem.
  Umowa z klientem indywidualnym obejmuje wywóz śmieci. Nikt nie jest zobowiązany do wynajmu pojemników od jakiejkolwiek firmy z branży śmieciowej. Można je zakupić również indywidualnie.
  Odchodzą koszty obsługi wynajmu wliczanego do ogólnego rozrachunku w rozliczeniach z gminą.
  Warto pozyskać też niezależnie organizacje pożytku publicznego która zajmuje się pozyskiwaniem surowców wtórnych , tych które trafiają do śmietników ale nie są przez utylizowane przez przedsiębiorcę zbierającego odpady.
  Mam na myśli tutaj pojemniki PCK , akcje zbiórki ubrań wystawianych przed bramę ( często to schoniska dla zwierząt ) , zużytych opon, czy choćby choinek.

 46. zasiedziały pisze:

  a jak pokazały wybory Pis leży , mam nadzieje że jak wygra renia to nas nie spuszczą w kanał

 47. mieszkaniec? pisze:

  Każdy ma wybór trudno mieć pretensje, że ludzie wybrali w większości Leśnowolskiego. Niestety po paru latach, wikęszość wchodzi w układy, układziki i robi się dziwnie. Teraz to chyba może pomóc Pani Pasek pozytywna kampania, wszystko w temacie zostało napisane lub powiedziane. A trochę jestem zdziwiony tym „swoim” ? Przecież wójt nie pochodzi z dziada pradziada z naszej gminy.

 48. Burmistrz pisze:

  Pani Renata potrafi uzyskać środki na oczyszczenie zalewu czy zrobienie normalnego molo jak kiedyś było to jest wszystko dla turystów w Radomiu czyszczą borki zalew to dużo ludzi bendziasz tam wypoczywać a suczki ominą z daleka bo woda gnojówka i chorobę skóryozma złapać cole Świnice dlatego trzeba wymienić wójta na nowego

 49. wrzosowiak pisze:

  Kredyt czy pożyczka z WFOŚ i GW w Warszawie
  oceńcie to postępowanie sami :
  Na podstawie art. 92 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
  Prawo zamówień publicznych Urząd Gminy w Jedlni-Letnisko informuję, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nr post. RIGP.271.20.2017 na „Udzielenie Gminie Jedlnia-Letnisko kredytu długoterminowego do wysokości 2.055.000,00 zł”

  Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy:
  Bank Spółdzielczy, Plac Konstytucji 3 Maja nr 4, 26-670 Pionki za kwotę brutto: 215.522,90 zł.
  Jeśli ten kredyt ma być przeznaczony na budowę kanalizacji to dlaczego wójt L. nie skorzystał oferty pożyczki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie gdzie istnieje możliwość uzyskania niższego oprocentowania pożyczki jak również możliwość umorzenia części pożyczki zgodnie z obowiązującymi zasadami udzielania dofinansowania WFOŚ i GW w Warszawie . Czy tak powinien postępować „dobry” gospodarz . Ale WFOŚ i GW analizuje dokładnie sposób wydatkowania środków a bankom komercyjnym jest obojętne jak i na co i w jaki sposób wydawane są środki pozyskane z kredytu . Bo wójtowi łatwiej jest ogłosić przetarg niż dobrze przygotować wniosek o pożyczkę . Lenistwo czy po prostu brak wiedzy w tym zakresie . Na takim sposobie postępowania traci gmina i jej mieszkańcy . Czas na zmianę – Renata Pasek wie jak pozyskiwać środki z funduszy i będzie rozsądnie wydawała nasze pieniądze. Bo kredyt z banku może teraz uzyskać każdy a dofinansowanie z unii i pożyczkę z jej w częściowym umorzeniem z WFOŚ i GW może uzyskać tylko ktoś odpowiedzialny , pracowity i posiadający wiedzę w tym zakresie . Ale oceńcie sami – jakiego gospodarza winna mieć gmina Jedlnia -Letnisko.

 50. zbigniew pisze:

  Ale ból dupy musi mieć Leśnowolski i jego sztab. Nie dość że wygrana w pierwszej turze uciekła mu spod nosa, to jeszcze nie ma większości w Radzie Gminy. Cztery lata temu jego przewaga nad R. Pasek wynosiła po pierwszej turze ponad 1000 głosów. Teraz jest to tylko 651 głosów. A więc Paskowa skróciła dystans. A na Frączka i Bobrowskiego zagłosowało 708 osób, które z różnych powodów nie zagłosowały na Leśnowolskiego i Pasek.
  Jakby nie było druga tura będzie bardzo ciekawa.

 51. X pisze:

  Ale myślenie, że wyborcy Alberta Bobrowskiego jednomyślnie poprą Pasek to już naiwność. Albert to PSL, Renata PIS.

  A PSL otwarcie zapowiedziało, żadnych koalicji i poparcia dla PIS, po tym jak w ostatnim tygodniu PIS wraz z przychylnymi sobie mediami oczerniał PSL.

  I tu przynależność do PIS może być kulą u nogi…..

 52. Burmistrz pisze:

  Będzie walka co do głosu. Bez przekrętów jak w osp Jedlnia. Trzeba dać nowe hasło nie działam oceńcie sami tylko czas na zmiany i totrzymywanie planu wyborczego więc życzę powodzenia

 53. Burmistrz pisze:

  Można wszystko uzyskać tylko trzeba jeździsz i załatwiać. Dla naszej gminy więc trzeba zmienić wójta i dać nowemu wójtowi czas na zmiany

 54. mieszkaniec2 pisze:

  Jak wygra obecnie panujący to będzie po bibliotece. Zostanie przeniesiona do budynku po Posterunku Policji. Księgozbiór zostanie zmniejszony bo się nie zmieści ale za to przybędzie pozycji religijnych zważywszy na preferencje kierownika wydz. Oświaty…….
  Głosujmy rozumem a nie sercem. Wybierzmy mniejsze zło.

 55. Burmistrz pisze:

  Dlaczego w naszej gminie nie ma karetki pogotowia najbliższą pionki lub Kozienice co to za gmina dlatego. Na banerach jest napisane. Działam. Oceńcie sami gdzie to działam to by. Była karetka i tańsze śmiecie. Ludzie. Ile my płacimy za odpady

 56. Burmistrz pisze:

  Radomski PiS jest po naszej stronie. Dużo ludzi z PiS pomaga ludziom ubogim.

 57. Iza pisze:

  To przecież PIS zabrał tą karetkę do Gozdu A Wy jeszcze głosowaliście na nich …to się wcale kupy nie trzyma …Dobry jest ten PIS 😂😂😂

 58. aldona pisze:

  Burmistrz, karetki nie ma bo ją PiS zabrał do Gozdu. Były pisma, protesy…na żadnym ze zdjęć z kolejnych protestów nie widze ani kandydatki, ani nikogo z jej komiteu.

 59. Iza pisze:

  Bo nikogo nie było nikt z nich nie protestował A przecież mógł .Teraz PIS PISowi zabierze ..to są jaja teraz 😂

 60. Burmistrz pisze:

  A czemu nie ma wifi w gminie. Żeby można było korzystać w domu płatne ksero w gminie w którym urzędzie jest tak. Jak unas w gminie. Bo jest zły gospodarz. I tyle. Każdy pisze o PiS źle a prawda jest inna. Każdy woli upokorzyć kogoś. Przecież latem dużo ludzi bendziasz na Borkach bo wyczyszczą zalew a siczki ominą z daleka ja uważam że plan wyborczy powinien być zrealizowany przez 4 lata. Tak jest napisane w gazetkach a tu kicha. Można uzyskać środki tylko trzeba jeździsz same nie przyjdą

 61. Burmistrz pisze:

  Za 9dni druga tura wyborów więc mieszkańcy zdecydujcie. Prawidłowy wybor wójta szukamy osoby i gospodarza z przyszłością. Gminy zapraszamy na wybory.

 62. Burmistrz pisze:

  Nasi radni gminy chcą wprowadzać udoskonalenia dla mieszkancow gminy ale co z tego że pokazują projekty jak nasz pan wójt nie pojawia się na sesjach rady gminy. Ucieka jak szczur kanałami to nie dziwią się że radni nic nie robią poprostu nie aktywny wójt

 63. Wyborca pisze:

  I jak wyniki po drugiej turze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *