Podsumowanie oficjalnych wyników wyborów samorządowych (cz.1 – Sejmik województwa Mazowieckiego)

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Prezentujemy podsumowanie wyników w trzech częściach. W tej części pokażemy rozkład siły w Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Pokażemy też listę kandydatów którzy zdobyli mandat radnego z naszego okręgu wyborczego (okręg nr 5), a także wyniki mieszkańców naszej gminy, którzy kandydowali do Sejmiku.

Według oficjalnych wyników w wyborach do Sejmiku wygrało Prawo i Sprawiedliwość zdobywając 815 942 głosy, co daje 24 mandaty. Koalicja Obywatelska zdobyła 662 994 głosy, zyskując 18 mandatów. Trzecią siłę w Sejmiku stanowi Polskie Stronnictwo Ludowe, które zdobyło 315 287 głosów, zyskując tym samym 8 mandatów.  Do sejmiku dostał się także z 1 mandatem przedstawiciel z KWW Bezpartyjni Samorządowcy, którzy zdobyli 149 551 głosów.

Nasz okręg wyborczy nr 5 będą reprezentować:

 • Leszek Przybytniak (PSL) – 10 170 głosów
 • Rafał Rajkowski (KO) – 29 861 głosów
 • Tomasz Śmietanka (KO) – 8 828 głosów
 • Radosław Fogiel (PiS) – 36 940 głosów
 • Jakub Kowalski (PiS) – 37 772 głosy
 • Agnieszka Górska (PiS) – 19 314 głosów
 • Ewa Białecka (PiS) – 12 673 głosy

Kandydaci z naszej Gminy zdobyli następujące wyniki:

Bezpartyjni Samorządowcy

 • Iwona Skrzypczak, Rajec Szlachecki – 3 977 głosów
 • Rafał Wrześniak, Groszowice – 1 402 głosy
 • Andrzej Sukiennik, Sadków – 1 316 głosów

Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

 • Elżbieta Cichawa-Grabowska, Rajec Szlachecki – 898 głosów

 

Całkowite wyniki wyborów samorządowych do Sejmiku województwa Mazowieckiego – TUTAJ

O autorze

Karol Wrochna: Zwolennik jawności, zrównoważonego rozwoju i zielonej polityki. Absolwent Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu (w kierunku Architektura Krajobrazu). Dziennikarz obywatelski, aktywny obserwator lokalnej polityki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *