Oświadczenie Renaty Pasek

O Ś W I A D C Z E N I E

zwrot-od-renaty

Przez naszą gminę przetacza się nieuczciwe wyborcze szaleństwo. Ubiegający się o reelekcję zapomniał o tym, co najważniejsze – o  uczciwości, prawdomówności i o szacunku do drugiego człowieka.

Obecny włodarz w swoich materiałach wyborczych rozgłasza kłamliwe informacje na mój temat. Zaprzeczam tym kłamstwom.

Brudna kampania wyborcza nie sprowokuje mnie do prowadzenia dyskusji na poziomie manipulacji i tłumaczenia się z nieprawdziwych zarzutów.

Świadczą za mną moje merytoryczne wypowiedzi na sesjach Rady Gminy
i w pracach komisji, które są rejestrowane i dostępne na stronie internetowej gminy. Świadczy za mną 12-letnie doświadczenie w pracy społecznej na rzecz mieszkańców. Świadczy za mną liczba 2539 głosów jaką zdobyłam w poprzednich wyborach. Świadczą za mną radni kończącej się kadencji, którzy popierali Piotra Leśnowolskiego, a przez wzgląd na moją merytoryczną postawę na sesjach i w komisjach wyrazili dla mnie po raz kolejny swoje poparcie i uznanie.

Za wszelką cenę będę broniła prawdy i dobrego imienia, nie pozwolę na to, by skłócić i podzielić mieszkańców gminy Jedlnia-Letnisko.

Uważam, że dobrze rządzić, to dobrze służyć mieszkańcom. Jako przyszły wójt, chcę łączyć nie dzielić.

Zadbam o to, aby pracownicy Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych gminy mieli zapewnione spokojne warunki pracy, mogli się rozwijać korzystając ze szkoleń i innych metod podnoszenia kwalifikacji.

Deklaruję zgodną współpracę z pracownikami UG i pracownikami podległych jednostek – bo tylko taka postawa sprzyja dobrej i profesjonalnej obsłudze interesantów oraz rozkwitowi inwestycji w naszej gminie.

Znam pracowników UG i podległych jednostek, to osoby o wysokich kwalifikacjach, które posiadają potencjał do wykorzystania, ale do tego potrzebny im jest odpowiedni SZEF.

Dyrektorom szkół i innych jednostek organizacyjnych zapewnię samodzielność w działaniu i podejmowaniu decyzji w sprawach należących do ich kompetencji.

Pracujmy RAZEM, w przyjaznej atmosferze dla dobra Wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy.

Stanowcze NIE mówię rozpowszechnianym informacjom na temat potencjalnych zwolnień pracowników Urzędu Gminy oraz szkół. Są one kłamstwem i manipulacją.

Czy Państwo przez kolejnych 5 lat chcecie pracować w atmosferze strachu i nieposzanowania?

Uważam, że tylko dzięki pozytywnym relacjom, opartym na partnerstwie i poszanowaniu godności drugiego człowieka i jego prawa do odmiennych poglądów, możliwe jest osiągnięcie sukcesu.

Dobra i zgodna współpraca oraz sprzyjające warunki zewnętrzne są dużą szansą dla naszej gminy.

4 listopada proszę o Państwa głos, który zadecyduje o przyszłości Naszej Gminy.

Z wyrazami szacunku

Renata Pasek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oświadczenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Oświadczenie Renaty Pasek

 1. Mowietoja pisze:

  Takiego wojta ja Pani nam potrzeba. 4 listopada pelna mobilizacja bo warto na Pania glosowac. Powodzenia.

 2. Ciastek pisze:

  brawo Pani Renato. Ja też znam pracowników UG i Jednostek organizacyjnych i jak czytam na forum że są niekompetentni to aż przykro .Oni maja wiedzę tylko żyją ciągłym strachu i nie mogą samodzielnie podejmować decyzji.Ale atmosfera jest taka jaka jest A Pseudonim Jolka daje swoje pokłosie

 3. Radny pisze:

  A ten gazetowy paszkwil na kilka stron zawierający stek bzdur na temat wójta i gminy, to co to było, chyba najbardziej brudna i oszczercza kampania jaką sobie można wyobrazić.. Trzeba mieć tupet oraz mnóstwo arogancji i hipokryzji, żeby wydać takie oświadczenie. To Pani rozpoczęła swoją kampanię w najbardziej brudny i uwłaczający godności sposób…

 4. mieszkaniec pisze:

  Jak wchodzi się do UG to atmosfera jak w rodzinnym grobowcu. Sam byłem świadkiem jak kierownik jednego z referatów wychodził z gabinetu zapłakany Nie podejrzewam że płakała bo dowcipy szef opowiadał. Można też zobaczyć ile razy konkurs na stanowisko do księgowości był ogłaszany i jakoś tłumów nie było z ofertami i chyba nikt nie został zatrudniony. Kiedyś praca w Urzędzie to był przywilej a teraz ludzie uciekają o czym to świadczy?Wystarczy tylko porozmawiać z pracownikami którzy odeszli na emerytury jak byli traktowani a później musieli robić pożegnania i jakie mowy pochwalne szef głosił. Obłuda fałsz i zakłamanie. Ale wyborców z Jedlni to nie obchodzi lepiej narzekać że pracownicy nie kompetentni i chwalić że Jedlnia kwitnie bo parę kwiatków posadzone kamieni z tabliczkami wkopane Co za krótkowzroczność a zainteresowali się ile to kosztowało z pieniędzy ich podatków. Podobno ten placyk wolności gdzie jest trawnik cztery ścieżki i kamień z tabliczkami ponad sto tysięcy kosztował Nie można było jakiejś inwestycji zrobić

 5. Ziggy pisze:

  @Radny

  Pozytywna kampania w wykonaniu wójta to pic na wodę, projekt PR-owy. Od ponad miesiąca prowadzona była brudna kampania na grupie „Gmina Jedlnia-Letnisko”, którą administruje wójt pod pseudonimem „Stefan Hernik”. „Stefan Hernik” nie tylko tolerował ten jednostronny ściek, który tam się dzień w dzień pojawiał ale też w wielu wątkach aktywnie uczestniczył lub też sam je tworzył.

  Na tej właśnie grupie omawiano prywatne życiorysy konkurencji, nie mające nic wspólnego z gminą, pisano nieprawdę (np. formułowano zarzuty, że to kandydaci PiS niszczą banery), nawet posuwano się do podżegania do przemocy. Żadna z osób, których to dotyczyło, nie mogła się do tego odnieść. A cała reszta, w tym pan, udawała, że tego nie widzi. Tak więc niech pan nie pisze o tupecie i hipokryzji.

 6. limon pisze:

  A gazetki, listy w płotach, kłamstwa na spotkaniach, to co? Takie czarny PR rozpętano wobec wójta, że wydał ulotkę. Proszę nie odwracać kota ogonem. Chcecie zniszczyć wójta i jednocześnie nie dacie słowa na siebie powiedzieć.

 7. Ziggy pisze:

  Gazetki zawierały prawdę i jesteśmy w stanie obronić to, co w nich zostało napisane. Z listami nie mamy nic wspólnego. To wójt niszczy ludzi na administrowanej przez siebie grupie. Zobacz, jak wygląda grupa „Jedlnia-Letnisko” administrowana przez Frączka, Kuropieskę i Kończyka i porównaj ją z wójtową grupą „Gmina Jedlnia-Letnisko”. Wychwyć różnicę.

 8. limon pisze:

  wójt nie jest administratorem tej grupy. To jest kłamstwo.

 9. Ziggy pisze:

  „Stefan Hernik” to fikcyjny nick. W poprzedniej kampanii wyborczej Piotr Leśnowolski był oficjalnym administratorem grupy i tej grupy z rąk nie wypuścił. Dzisiaj „Stefan Hernik” pisze tak samo, używa podobnych sformułowań np. pod adresem kontrkandydatki jak wójt Piotr Leśnowolski. Nabijacie mieszkańców naszej gminy (a jest na tej grupie ze 2 tys. osób) w butelkę.

 10. Janek pisze:

  Każdy będzie robił wszystko jak najbliżej swojego domu. Tak jak poprzedni wójt , obecny , i przyszły wójt. I taka jest prawda, Jedlnia zmieniła się i to dużo ale tylko jej część. zamiast robić parki trzeba było coś zrobić z częścią południową chociażby oświetlenia i chodniki ulica piotrowicka po deszczu wygląda jak Radomska kiedyś ale wójtowi to nie przeszkadza bo koło siebie ma zrobione kostką oświetlenie park ładnie ogarnietą ścieżkę nad zalewem. wiem że na wszystko trzeba czasu i pieniędzy i ,że gmina to nie sama Jedlnia Ale i wsie dookoła i tam też trzeba coś robić. Ale zamiast parków koło siebie trzeba było zrobić chodniki oświetlenie kanalizację a nie teraz przed wyborami robiona jest kanalizacja gdzie wątpię, żeby było można się podpiąć do końca roku. zrobiony asfalt w mysliszewicach i teraz robione też oświetlenie np. na Czarneckiego teraz część z was powie że przetargi itd. itp. owszem ale przetargi itd. nie trwają 7 lat. na filmikach przedwyborczych jest pokazane jak zmieniła się Jedlnia. trzeba było pokazać część południową co trzeba zrobić a nie chwalić się kanalizacja która powinna być zrobiona co najmniej 15 lat temu.

 11. Janek pisze:

  Ja osobiście nie jestem ani za obecnym wójtem ani za Panią Pasek bo jestem przekonany, że ona będzie robiła koło siebie a resztę będzie olewała. to takie moje zdanie.

 12. Burmistrz pisze:

  Bendzie robiła wszystko i dla gminy i dla mieszkańców gminy i okolic. Bo pani pasek jest kobietą przyszłościowa. Dla naszej gminy chce posterunek policji karetkę nowe molo dla turystów

 13. Burmistrz pisze:

  Ludzie ta gminę trzeba udoskonalić wprowadzisz ja do uni przecież jesteśmy w uni. Dlaczego Radom ma mieć nowoczesny rekreacyjny zalew nasza gmina też może mieć to tylko zmienny wójta. Na nowego. A zostaną pozyskane środki na modernizację zalewu tamy. Można siczki oczyścić i zrobić zakaz połowu ryb na dolnych suczkach można łapać Śrem zrobić rekreacyjny dla ludzi o dzieci

 14. Wiki pisze:

  Żeby kogoś oceniać trzeba dać mu szansę. Widzimy jak wygląda południowa strona Jedlni oraz okoliczne wsie, czas na zmiany dajmy szansę P.Renacie Pasek która moim zdaniem ma potencjał który można wykorzystać. Stworzona sytuacja na wyższych szczeblach władzy sprzyja pozyskiwaniu kasy z zewnątrz , co dzisiaj się nie dzieje.Przykładem jest chodzby gmina Gózd na którą idą duże pieniądze zewnętrzne.
  Dajmy szanse Renacie Pasek a ocenimy za 5 lat. Nie dajmy się zmanipulować.

 15. Burmistrz pisze:

  Pewnie nowy wójt nowe możliwości wójt przyszłościowy pani pasek

 16. Burmistrz pisze:

  I gmina się zmieni na dobre kobiety żądza gminami jest wszystko ogarnięte.

 17. Burmistrz pisze:

  Mieszkańcy 4 listopada są wybory wybierzmy odpowiedniego wójta który zrobi i południową część jedlni i aswalt w mysliszewicach chcecie to wszystko to głosujecie na panią pasek kobieta z planami na przyszłość doszły mnie słuchy że chce zrobić lepsze połączenie z Jedlnia i siczek do Radomia. Takiego wójta n trzeba co myśli pozytywnie

 18. wrzosowiak pisze:

  Renata Pasek :
  Zadbam o to, aby pracownicy Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych gminy mieli zapewnione spokojne warunki pracy, mogli się rozwijać korzystając ze szkoleń i innych metod podnoszenia kwalifikacji.

  Deklaruję zgodną współpracę z pracownikami UG i pracownikami podległych jednostek – bo tylko taka postawa sprzyja dobrej i profesjonalnej obsłudze interesantów oraz rozkwitowi inwestycji w naszej gminie.

  A obecny wójt zadbał o rotację kadry nie pamiętam ilu przewinęło się :sekretarzy, skarbników , kierowników i pracowników . Czy ktoś może powiedzieć jakie były przyczyny tak dużych rotacji. Ile było spraw sądowych z byłymi pracownikami i jakie koszty poniosła gmina . Pamiętamy – zamiast w zgodzie z pracownikami zabiegać o środki na rozwój gminy- wójt wraz z adwokatami wynajętymi za nasze pieniądze marnotrawił czas na bieganie po sądach . Pamiętamy hasło : zgoda buduje a niezgoda rujnuje . Zgoda którą preferuje Pani Renata to szansa dla naszej gminy .

 19. mariusz pisze:

  Ludzie obudźcie się .Otworzyła się możliwość zwiększonego wsparcia finansowego Naszej Gminy, oczyszczenia zalewu , dofinansowania budowy kanalizacji , korzystajmy z tego bo taka możliwość już może się nie powtórzyć w Naszej Gminie.
  Dajcie szansę Pani Renacie , ona wie co robić , pozyskać środki zew. na inwestycje . Pani Renata na co dzień obsługuję wnioski współfinansowane z UE . Jest miła , sympatyczna i zawsze pomaga wszystkim. Znam ja dobrze i jestem z NIĄ. A ocena moja jest adekwatna do jej pracy i umiejętności, to bardzo ciepła i miła osoba , która pomaga, doradza i zawsze robi to bezinteresownie.
  NIE DAJCIE SIĘ MANIPULOWAĆ.

 20. konrad pisze:

  Ja też znam P.Renatę pomogła mojej rodzinie , potwierdzam że jest bardzo ciepłą i miłą osobom , nie jest wyniosła , jest sobą zawsze , a najważniejsza że nie krzywdzi ludzi , potrafi wesprzeć i pomóc w trudnej chwili . Pamiętam jak kiedyś powiedziała mi :” Głowa do góry dasz radę , jestem z Tobą , dasz radę , nie możesz się podać”. Renatko dziś ja dedykuję te słowa dla Ciebie : ” Dasz radę ” i JA w to wierzę . Takich ludzi jak TY nam trzeba .

 21. Victoria pisze:

  Niech na Panią Renatę głosuje nasza GMINA cała,
  aby tak jak ZALEW całkiem nie SPARSZYWIAŁA .
  A POWIEJĄ ŚWIEŻE WIATRY chociażby z ZACHODU,
  z nadzieją POZBYCIA się NEPOTYZMU i SMRODU !!!

 22. dr blade pisze:

  łubudubu, łubudubu….

 23. Victoria pisze:

  Głosujmy , głosujmy – gdyż CAŁA GMINA CZEKA,
  że w OSOBIE WÓJTA UJRZY ZNÓW CZŁOWIEKA!!!
  Przecież wiemy jak było przez te poprzednie lata ,
  gdzie dla korzyści ,ze stanowiskami się SWATA !!!

  Nie miała NASZA GMINA szczęścia w zarządzaniu ,
  więc tak Rzeczka poddajmy/x/ stos-mu PRANIU !!!

 24. Burmistrz pisze:

  Ma pan rację panie kondradzie mi też pomogła i mojej rodzinie wiem że jak zostanie wójtem to gmina bendziasz inna i pracownicy. Mili i wreszcie będzie zrobiony zalew chce żeby była karetka i posterunek policji wiem E to pani pasek uczyni bo pani Renata ma szacunek do ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *