Promocja Gminy Jedlnia-Letnisko: Wykaz wydatków za trzy kwartały 2018

Prezentujemy kolejną już odsłonę wydatków poczynionych przez Gminę Jedlnia-Letnisko w ramach Promocji Jednostek Samorządu Terytorialnego (Dział 750 Klasyfikacji Budżetowej). Przygotowane zestawienie oparto na udostępnionych przez Urząd Gminy Jedlnia-Letnisko dokumentach księgowych. Zgodnie z wyliczeniami opartymi na tychże dokumentach nasza gmina w okresie trzech kwartałów 2018 roku przeznaczyła na promocję ponad 111 tys. złotych. Największe wydatki w tym zestawieniu dotyczą: Druku Biuletynu Głos Gminy, Emisji audycji „Jedlnia-Letnisko na fali” w Radiu Plus oraz organizacji Dożynek Gminnych 2018.

Dokumenty źródłowe  i zestawienie znajdują się tutaj.

Zachęcamy do lektury.

 

0001000200030004

 

O autorze

Radek Wdowski: Socjolog - Doktorant Katedry Filozofii Społecznej KUL zajmujący się samorządem terytorialnym, społeczeństwem obywatelskim i patologiami życia publicznego. Uczestnik studiów podyplomowych z Zarządzania i Finansów Publicznych na Wydziale Nauk Społecznych KUL. W latach 2015-2016 pracownik Kancelarii Marszałka Województwa Lubelskiego. Autor publikacji "Pieniądze, prestiż, wpływy. Patologie struktur władzy gminnej na Mazowszu".

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

33 odpowiedzi na „Promocja Gminy Jedlnia-Letnisko: Wykaz wydatków za trzy kwartały 2018

 1. Mowietoja pisze:

  Audycje w Radiu plus a po co to wogole? Czy ktos slucha tego radia ? Tyle pieniedzy zmarnowac to tylko nasz wojt potrafi. 4 listopada podziekujmy temu Panu.

 2. aldona pisze:

  Jak wygra PiS, dołoży się do tego jeszcze hotel dla pana Bielana i drugiego mniejszego pana 🙂 Uważam, że jako gmina przegraliśmy już przed drugą turą. Teraz to ja nie mam na kogo glosować 🙁

 3. mieszkaniec pisze:

  I znów przykład z sąsiedzkiego podwórka. Gmina Jastrzębia nie biega do radia co chwile a jak już jest audycja w radiu to dotyczy to spraw ważnych z życia gminy typu majówka rodzinna czy dożynki co są rzeczywista promocja gminy w powiecie i jest to audycja w radiu które jest liderem jeśli chodzi o słuchalność w regionie radomskim gdzie wyniki ma ok 30% udziału w rynku a nie w radiu gdzie słuchalność plasuje się na poziomie 8%. W Jastrzębi konkrety w gminie Gózd konkrety (chociaż rzadko słyszałem audycje z wójtem) a w Jedlni? Wakacje w Kenii. I za taka audycje wypłynęły z mojej kieszeni pieniądze.

 4. Włodek pisze:

  A tak poza tym Paskowej „koledzy” z partii tez maja audycje w radio plus. Czyli Pasek jak wygra nie bedzie wspolpracowac? Żeby opowiedzieć jak np. zmienia się gmina. A no tak…. przeciez monopol na audycje z budżetu gminy dostanie na 100% niezalezny portal obywatelski. Czyli zaufany przyjaciel Pasek. Panie Kończyk to się Pan dorobi.
  A Pani Pasek w Pisie a tak pluje na katolickie radio.

 5. Po co gmina miałaby zamieszczać płatne ogłoszenia na moim portalu, skoro ma własną stronę internetową oraz profil na Facebooku?

  Po co płacić publiczne pieniądze na reżyserowane jednostronne audycje w Radiu Plus, w których nie ma innego spojrzenia, nie ma opozycji, nie ma radnych, których wójt nie zaprosi?

 6. wyborca pisze:

  A widzieliście poparcie P Wiosny dla Leśnowolskiego Ta to ma tupet Najpierw na sesji jedzie jak to nie ma współpracy a później poparcie daje. Ciekawe jaki ma w tym interes. Wstyd. Ale Jedlnia to Jedlnia Co tam będzie o wsie się martwiła

 7. Karol Wrochna pisze:

  Ja się nie dziwię Pani Marzenie. Przecież PSL to partia obrotowa, bez wiarygodności.

 8. ciastek pisze:

  Na zebraniu wyborczym w Słupicy w szkole kandydat Jedlni odkrył swoje karty jak ludzie go zdenerwowali bo pytali o inwestycje oświetlenie i drogi, to zającą inwestycji nie będzie robił. To wsie niech liczą że jak się nie postawią to inwestycje będą mieli jak za króla Ćwieczka błoto i ciemno

 9. Wyborca pisze:

  Do Karola Niech Pan się nie dziwi bo ona już nie raz pokazała jaka jest wiarygodna i zmienia zdanie. Myślę że PSL powinno zastanowić się kogo ma w swoich szeregach i z kim współpracuje. Czas postawić na młodych energicznych ludzi a nie na emerytów

 10. Rafcio pisze:

  do Karol Wrochna
  Panie Karolu PSL to Partia, a Pani Marzena to człowiek, który ma własne interesy i sprawy, okazała się chwiejną osobą, raz w lewo raz w prawo raz popieram raz nie. Chyba nie o to chodzi, kto z jakiej Partii tylko jakim jest człowiekiem. Bo Panie Karolu dla Pana Jak Polityk zabije to już cała Partia morderców. Proponuję skupić się na poparciu dla odpowiedniego kandydata, z kręgosłupem moralnym i z pomysłem na całą Gminę, a taką osobą jest Pani Renata Pasek. Walczmy o nią bo ona sznuje ludzi, rozmawia z każdym, nie zastrasza każdego oponęta sądami, ani nie jest mściwa jak obecny włodarz.

 11. Kazek pisze:

  W dzisiejszym wywiadzie Andrea Bocelli, do polskiej dziennikarki, powiedział, że spokój jest cnotą ludzi silnych.Te słowa do wszystkich plujących na Paskową. Skąd wy wiecie, że Bielan będzie spał w hotelu za pieniądze gminy? Że karetki nie będzie, że nic nie zrobi? Leśny wam powiedział? a skad wiecie że on zrobi? Gdzie kanalizacja w calej gminie co miała być do 2015? Gdzie most nad zalewem łączący Płużańskiego i inne obietnice z czapy wyborcze? A ścieżka rowerowa do Radomia? Przypomnijcie sobie plany tej ścieżki pokazywane w Hotelu pod Różami. A ile lat macie już obiecywaną przebudowę 737 przy wyjeździe z Jedlni? A za projekt kanalizacji 700 zapłaciliście? I gdzie wasza kasa? Ludzie ogarnijcie się. Dość tych kłamstw i manipulacji. Opowiadań na zebraniach o zwolnionych pracownikach ze szkół i urzędu. Jego metoda na zwolnienie: nagana, nagana i masz wybór albo karnie albo sam odchodzisz. Takie są kulisy odchodzenia wartościowych pracowników. A powody? Bo jest ktoś nowy w kolejce. I na ten temat była radna powiatowa wie bardzo dobrze. W końcu zatrudnił jej serdecznego kolegę z innej gminy, który przez lata był bardzo źle traktowany przez Leśnego. A teraz poparcie? Śmieszne. A co na to poranne lustro?

 12. Mieszkaniec pisze:

  Ludzie działający i należący do PSL maja odgorny zakaz popierania kandydatów z PIS. Lepszym rozwiazaniem było by jakby pani Wiosna nie popierała żadnego kandydata niż zaprzeczać samej sobie.

 13. Piotr pisze:

  do wyborcy
  masz rację wójt się po poprzednich wyborach zorientował, że najwięcej wyborców może zyskać w Jedlni, to trzeba dbać o Jedlnię – przynajmniej dobrze obiecać- wyciszyć się udawać dobrego i miłego w nosie wsie starczą im ochłapy. Radni na wsiah zorganizują bale i impreski, tylko trzeba ustalić kolejność bo wójt się nie rozerwie, żeby uświetnić wszystkie swoją osobą i swojej rodziny.

 14. ciastek pisze:

  właśnie sprawy sądowe koszty straszenie to jest metoda. Był na którejś sesji taki Pan co pytał ile kosztowały sprawy sadowe z pracownikami ciekawe czy otrzymał odpowiedź a może niech sami pracownicy opublikują ile otrzymali odszkodowań. Może Jedlnia się obudzi jakiego ma ekonomistę gospodarza. Bo wsie to tylko na zabawy za podatki nasze mogą liczyć Jak wspomniane dożynki Ksiądz wtoczył się na podium i pytał jak się parafianie bawią i wiedzą za czyje pieniądze i proszę jakie poparcie w Myśliszewicach.

 15. ciastek pisze:

  A i jeszcze jedno że ludzie zmieniają zdanie to już był nie jeden przykład Ze Słupicy pani z biblioteki kiedyś startowała na radna od Rzeczkowskiego a teraz jak pójdziesz po książkę to kandydatowi z Jedlni daje poparcie

 16. zbigniew pisze:

  Jak obłudną i obrotową osobą jest pani Wiosna można zobaczyć na poniższym obrazku, gdzie wyrażała poparcie dla Rzeczkowskiego. Pani do niedawna radna popierala w naszej gminie już chyba wszystkich. Tylko gdzie tu miejsce na wiarygodność?

  http://i.imgur.com/jsiGpY8.jpg

 17. mieszkaniec pisze:

  czytam w programie wójta ze przywróci karetkę do Jedlni. gdzie był jak ją zabierali? Może i odbył spotkanie z jakimś człowiekiem prowadzącym tę sprawę może nie nie wiem nie było mnie przy tym ustalili że pól roku tu pól roku tu i jakie były jego działania jak po półrocznym czasie karetka w Jedlni się nie pojawiła? Akurat jak chodzi o karetkę to dla mieszkańców Cudnowa Słupicy i Maryna jest lepiej jak stacjonuje w Goździe gdyż czas przybycia do nagłego wypadku jest krótszy z Gozdu niż z Jedlni. Teraz posterunek. Jakie były dotychczasowe posunięcia wójta aby go przywrócić? Posterunku już nie ma kilka lat i jakby nie interwencja mieszkańców to budynek zostałby zajęty przez bibliotekę i ciekawe jaki byłby wtedy punkt zamiast przywrócenia? Ja wiem tylko tyle i jest to tylko i wyłącznie moja opinia ze rządząca partia obecnie będzie pomagać swoim przedstawiciela w samorządzie bo będą mieć z tego korzyść i na tym dużo będzie można wygrać. Ja nigdy nie bylem za wójtem i nigdy nie będę bo nie toleruje zawistnych ludzi.

 18. mieszkaniec pisze:

  Do Kazek. Piękny przykład. Jakby Pani Renata była taka jak gospodarz to już dawno by do Sądu pozew by złożyła Jako radna pewnie nie jedno odkryli. Ale ten walczy bo jak przegra to dopiero brudy wyjdą na jaw a już nie będzie gminnych pieniędzy na adwokatów tylko marne kieszonkowe bo kto taką osobę do pracy przyjmie.

 19. Iga pisze:

  podobnież zaprzyjaźniona i oddana radna do sprzątania najmuje tylko nie wiadomo czy na umowę 🙂

 20. Pawcio pisze:

  A co to za agitacja w bibliotece w Słupicy? namowy na Leśnego. No ale trzeba okazać wdzięczność, jak się kandydowało swego czasu od Rzeczkoskiego na radną, a potem w kampani robiło się wszystko żeby wygrał Rzeczkowski- to teraz trzeba pomagać, namawiać i działać, ale żeby w godzinach pracy i w pracy?, to i tak miała farta, że jej cztery litery obroniła obecna radna i zresztą bratowa, bo inaczej zapewne podzieliłaby los niejednej osoby pogonionej z Urzędu przez leśnego.

 21. tomek pisze:

  To Renata P. przez ostatnie kadencje walczyła o Nasze sprawy: to dzięki niej dzieci w szkołach mają stypendia naukowe, to ona zawsze przygotowana do sesji odkryła że uchwała odnośnie opłat za kanalizacje jest niezgodna z prawem, to ona zablokowała zakup działki obciążonej hipoteką ,itp .SYMPATYCZNA i Ciepła .

 22. fan pisze:

  A ksiądz proboszcz z Groszowic (ten sam co na dożynkach agitowal dla Lesnowolskiego ze sceny) na ogloszeniach dziękował wójtowi, za to że światło na cmentarz doprowadził.Przynajmniej już wiemy za ile parafię i parafian sprzedał.

 23. Groszowiak pisze:

  Niestety, mieszkańcy bardzo nisko się cenią. Nie wiem, może naprawdę tak mało są warci?
  Prawdę poznamy po wyniku wyborów. Mam nadzieję, że się obudzą i uznają, że ochłapy i kiełbasa wyborcza to jednak za mało.
  Zasługujemy na więcej. Zasługujemy na Renatę Pasek, jako naszego wójta .

 24. Burmistrz pisze:

  Ludzie zmieńmy wójta ma lepszego i. Planami na przyszłość pani pasek jest kobietą o dobrym sercu pomogła mojej rodzinie naprawdę kobieta anioł i takiego wójta chce co umie wyciągnąć rękę do drugiej osoby

 25. Radek Wdowski pisze:

  Szanowni Państwo: dokonałem drobnych zmian w zamieszonym w artykule linku do materiałów źródłowych. Powinno się obecnie bez problemu dać wejść w udostępnione materiały. Folder zawiera również dokumenty i zestawienia za poprzednie lata, o których pisałem w poprzednich artykułach.

 26. Kazek pisze:

  Już kiedyś był kierownik w urzędzie i jego dorabiająca żona na zlecenia i jakiś komputer w tle :). I nawet jeden z mieszkańców pisał artykuł na ten temat, za co wójt i kierownik podali go do sądu. Znamienny tytuł”Patologie w urzędzie gminy”
  http://mathie.pl/?p=1067
  http://mathie.pl/?p=1087
  http://mathie.pl/?p=1204
  zakończony pozytywnym wyrokiem oczywiście dla mieszkańca 🙂 I tak sobie czytam te udostępnione faktury i nazwiska i znowu jest pracownik UG – administrator systemu (mężczyzna ) i faktury od osoby ( kobiety)o tym samym nazwisku. Zbieg okoliczności? nie sądzę :).

 27. Kazek pisze:

  A i jeszcze dwa pytania:
  1. kto zapłacił ten mandat 1000 zł z wyroku? wójt czy Pan, Pani, my Mieszkańcy?
  2. Jest tam pozycja na pierwszej stronie: spotkanie integracyjne wielkanocne z sołtysami i mieszkańcami. Ze sołtysi byli i że są mieszkańcami – nie wątpię, ale my mieszkańcy? Gdzie było zaproszenie dla mieszkańców? Kto był? Czy to przypadkiem nie jest poświadczenie nieprawdy?
  Zabawne to nie jest, ale mam takie nieodparte wrażenie, że dodawanie nazwisk pracowników przy opisach faktur mówi: to nie ja, to nie ja, to on 🙂

 28. Burmistrz pisze:

  Czas na zmiany w gminie wymienić wójta na nowego. Renata potrafi gmina zarządzać udoskonalać bendziasz karetka policja posterunek. I lepsze połączenie autobusu do zalewu. Są plany tylko pozwólcie jej działać z szacunkiem do gminy i mieszkańców

 29. tomek pisze:

  i do pracy do męża radnej też są przyjęcie Tylko na czarno bo umowy nie dają i syn I. Bartkiewicz tam pracuje to chyba by Pan nie chciał jak PSL poparcia nie dał Bo pewnie focha strzelił

 30. tomek pisze:

  Ciekawe czy mieszkańcy Jedlni przeanalizowali wydatki na promocję Jest tam ciekawy punkt -zaprojektowanie i zakup wizytówek dla Wójta i Sekretarza Gminy za kwotę 1262,60 zł A co gmina bogata to nas stać Wójt dwa razy gabinet zmieniał, remontował ,projektantów brał też za nie małe pieniądze to teraz jak zostanie to bibliotekę wyrzuci i spa sobie zrobi żeby od proboszcze być lepszym bo on to biedak tylko dźakuzzi ma.A aleja flag które teraz wiszą brudne i kije powyginane -Flagi szt 173 za 3.136,50 kije za 387,45 a nagłośnienie obsługa techniczna imprezy odsłonięcie Alej Flag 615,00zł. To już w szkołach nie ma mikrofonu i wzmacniacza. I to jest nasza bogata gmina

 31. mieszkaniec pisze:

  Pan błysną nowym paszkwilem. Ile to środków pozyskał chyba z kredytów, bo targowisko to z budżetu gminy pokrył w całości i na dodatek zapłacił firmie za sporządzenie wniosku chyba coś ok 8 tys. a wniosek został odrzucony. A sala sportowa to nie chyba ta w Słupicy co przed otwarciem takie piękne ulotki były że wykonana z najlepszych materiałów a tu wilgoć na ścianach tynk i parkiet odchodzi

 32. mieszkaniec pisze:

  Co do sali w Słupicy. Ja budowlańcem nie jestem ale za 5 lat będzie z nią to samo co ze szkolą w Natolinie. ściany już pękają, grzyb wilgoć, ale cóż się dziwić jak ściany były stawiane przez budowniczych jak temperatura na zewnątrz była -18 stopni, a ocieplenie w deszcz.

 33. Smerfetka pisze:

  Do Piotra. Zgadzam się z Tobą całkowicie.Liczy się tylko Jedlnia dla wójta .Tam widać ,że coś jest robione,natomiast okolice masakra.W Jedlni robi się porządne ulice i chodniki ,a w okolicach dziury łata.I Jedlnia głosuje na wójta.Gdzie jest ścieżka rowerowa obiecywana wcześniej.Ulica Kozienicka, aż się o nią prosi.W radiu się chwalił jak to będzie zrobiona,i co i nic.Mam nadzieję ,że mieszkańcy zrozumieją ,że się im więcej należy niż potańcówka co roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *