Maciej Frączek udziela poparcia Renacie Pasek

Maciej Frączek – kandydat na wójta gminy Jedlnia-Letnisko w tegorocznych wyborach samorządowych, który zakończył swój udział na I turze, poparł Renatę Pasek w II turze tychże wyborów. Maciej Frączek wydał pisemne oświadczenie w tej sprawie.

„Jedlnia-Letnisko potrzebuje zmian, potrzebuje opanowanego wójta, który poprowadzi gminę w zgodzie i w kierunku szybszego rozwoju, przemyślanych i konkretnych inwestycji. Do tego konieczne jest pozyskanie większej puli środków zewnętrznych, a tylko zgodna współpraca wójta z Radą Gminy i Powiatu, Sejmikiem oraz Rządem Rzeczypospolitej Polskiej stworzy takie możliwości” – czytamy w oświadczeniu.

„Współpracowałem z Renatą Pasek jako radny w latach 2010-2014 i pomimo różnych niekiedy poglądów zawsze udawało się znaleźć kompromis. To kompetentna, zawsze przygotowana do sesji radna, znająca problematykę spraw i uchwał będących przedmiotem obrad Rady Gminy. Renata Pasek to najlepszy wybór na kolejne 5 lat”.

II tura wyborów wójta gminy Jedlnia-Letnisko odbędzie się w niedzielę 4 listopada w godz. 7.00 – 21.00. Mieszkańcy gminy będą wybierać spośród dwojga kandydatów, którzy w I turze otrzymali najwięcej głosów – Piotrem Leśnowolskim a Renatą Pasek.

Całość oświadczenia jest dostępna poniżej:

Poparcie Maćka Frączka

Ten wpis został opublikowany w kategorii News, Oświadczenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Maciej Frączek udziela poparcia Renacie Pasek

 1. zbigniew pisze:

  W pierwszej turze głosowałem na Macieja, teraz zagłosuję na Renatę, bo to w zasadzie jedyna szansa dla naszej gminy na zmiany.

 2. Arturro pisze:

  Najpierw to się niech Pan Maciej dobrze pisać nauczy , a wasza Renatka juz 4 listopada ok. godz 23 zniknie na kolejne 5 lat (do kolejnych wyborów). Marzy się wam wszystkim rozstawianie nowych stołków i dorwanie się do tz. koryta – nic z tego, Jedlnia wie na kogo zagłosować.

  Tyle w temacie

 3. mieszkaniec Jedlni-Letnisko pisze:

  Arturro

  Ja jestem mieszkańcem Jedlni-Letnisko i głosuję na Renatę Pasek. Nie wypowiadaj się moim imieniu, proszę.

 4. ABC pisze:

  Arturro
  Niektórzy tak się przyspawali do koryta, że innego życia nie mogą sobie wyobrazić. Postaramy się pomóc im w oderwaniu od koryta z naszymi podatkami. Będzie bolało, bo niewiele potrafią w życiu robić, ale przeżyją.

 5. kio pisze:

  Dla mnie RENATKA nigdy nie ZNIKNIE gościu. I nie jest to uzależnione wyborami .

 6. Karol Wrochna pisze:

  @Arturro, powiedziałbym inaczej…
  Marzy się wam wszystkim rozgrywanie stołkami i trwanie przy tzw. korycie – nic z tego, Nasza Gmina wie na kogo zagłosować. 😉

 7. misja pisze:

  Dzięki RENATCE , łatwo włodarz NIE ma . Przeszedł się dziś przez Groszowice. I właśnie za to oddam głos na P. Renatę, widać że stanowi zagrożenie.

 8. Obserwator pisze:

  Reakcja w internecie na wasze poczynania jest tak widoczna, że aż rzadko spotykana w takiej małej społeczności jak nasza. Przegięcie z nagonką ma odwrotny skutek.

 9. Pawcio pisze:

  No właśnie łatwo nie ma. Nawet byłą radną powiatową na ulotce umieścił-no jedno drugiego warte, będzie ona na topie do 4 listopada-dobre i kilka dni chwały, no może potem słońce Jedlni pozwoli grzać się jej w jego blasku-jeśli oczywiście dzięki kiełbasie wyborczej, jakimś sposobem dorwie się z powrotem do wspomnianego wyżej koryta. Jednak trzeba głęboko przemyśleć swój wybór-kłamstwo i obłuda w starym wydaniu, czy świeży powiew i poszanowanie ludzi. Myślę że wobec takiego wyboru najlepsza będzie Pani Pasek, dajmy jej szanse a za 5 lat będzie można ocenić i zweryfikować swój wybór jeżeli się nie sprawdzi.

 10. zniesmaczony pisze:

  Mieszkańcy Gminy czas odsunąć złe emocje związane kto z kim i dlaczego…trzeba spojrzeć prawdzie w oczy obecny wójt nie jest zły nie można powiedzieć że nic nie zrobił że jest bee i w ogóle ale trzeba spojrzeć na możliwość i szanse jaka stoi przed naszą gminą chodzi mi o pozyskiwanie środków zewnętrznych na potrzeby inwestycji w naszej gminie a w tej kwestii niestety Pan Piotr nie ma zbyt wielu argumentów które za nim przemawiają . Pani Renata też nie jest bez skazy i też cudów nie zrobi w 5 lat aleee jest gwarantem według mnie ściągnięcia naprawdę dużej kwoty pieniędzy z dofinansowań inwestycyjnych zarówno w kanalizacji czy drogach, każdy ma prawo do własnego zdania i ja tego nie neguje ale warto się zastanowić Pani Marzena Wiosna krzyczała nie popieram obecnego wójta teraz nagle popiera z Panem Bobrowskim( z resztą taki jest i był PSL jak chorągiewka na wietrze) dlatego Ja osobiście dam szanse Pani Renacie, i prośba do mieszkańców Jedlni nie bójcie się o to że jak przyjdzie ktoś z poza Jedlni to nic Wam nie zrobi, że tylko Rajec itd bo to błędne myślenie według mnie.I trzeba pamiętać czy się to komuś podoba czy też nie ale taka jest rzeczywistość u władzy jest PIS Pani Renata też resztę proszę sobie dopowiedzieć….szansa na środki finansowe zewnętrzne ogromna…pozdrawiam

 11. aldona pisze:

  No tak, ale to jest perspektywa własnego podwórka, rodzaj prywaty, niech się kraj wali, byle u nas nowy chodniczek za pieniądze PiS-u. To będzie jak w Goździe, gdzie wójt ma za zadanie dobrze wyglądać i być miły dla ludzi. O reszcie decyzje zapadają chyba gdzie indziej, skoro pracownicy tamtejszego urzędu twierdzą, że Dziewit całymi dniami układa pasjanse na komputerze. A jak decyzje zapadają gdzie indziej, no to tak jak w pracy na czarno, albo dadzą pensję, albo nie. Zależnie od ich widzimisię. Od nas nic nie będzie zależało. Mnie się zdaje, że łatwiej będzie pozbyć się przedstawiciela ochlokraty niż zmienić układ partyjny, mający umocowanie w całym państwie.

 12. piotr pisze:

  Do aldona skąd wiesz o tym Goździe siedzisz pod stołem u wójta? Widzę że zaczynasz roztaczać wizję polityki w skali ogólnokrajowej( chyba nasza Gmina, to nie Sejmik ani nie parlament i to się nie ma nijak do twoich politycznych dywagacji), widzę że nie masz pojęcia o funkcjonowaniu Urzędu i o pracy w nim. Tobie się jednak zdaje jak piszesz, zapomniałaś że po to są te wybory?. Nie strasz, a co teraz nie ma układu popatrz na radnych, popatrz na tych co raz popierają a raz nie popierają, to co oni nie maja nic za uszami albo własnych interesików z tym teraz, jakby było wszystko ok i tak uczciwie i tak bez UKŁADU to by zdania nie zmieniali jak ich ofuknął, a może nawet tylko pogroził palcem, czy też postraszył?

 13. Alicja pisze:

  Dam szanse p.Renacie. Chce żeby w naszej gminie były pozyskiwane środki z zewnątrz. Powinniśmy myśleć o rozwoju naszej gminy, a nie o tym, kto jest z Jedlni, a kto nie. Wszystko zależy od człowieka i jego podejścia, zaangażowania. Trzeba mieć w sobie dużo determinacji by umieć dobrze zarządzać i wiedzieć jak pozyskiwać fundusze. Duży kredyt zaufania, ale czas szybko płynie i za 5 lat ocenimy.

 14. aldona pisze:

  Napisałam przecież, skąd wie. To, masz rację, ja uważam, że teraz jest taki czas, w którym trzeba patrzeć nie na sytuację w gminie, tylko na sytuację gminy jako większej części. Mogę się oczywiście mylić. Ale mogę się też nie mylić:) rozumiem, że do rozmowy na tym forum każdy ma prawo, ja też. Dlatego się idzywam. I jeszcze jedno. Ja też bym bardzo chciała dokopać Leśnemu, bo uważam, że to burak i ochlokraty, dokopać mu to jest bardzo kuszące. Uważam jednak, E teraz jest taki czas, w którym własne chęci należy powściągnąć. I tyle.

 15. Rafcio pisze:

  Ja widzę że jednak każda władza deprawuje, więc sprawowana tyle czasu i w taki sposób jak u nas była przez te ostatnie lata to w mojej ocenie tragedia dla Gminy i ludzi – zastraszania sądami, zwalniania- bo nie wygodny, a może za dużo zobaczył i wiedział?,a to znowu szykanami zmuszanie do samodzielnego odejścia bo jego stanowisko, niezbędne było dla kogoś innego z polecenia czy w zamian za pracę dla kogoś bliskiego, czy też konieczny był ,,wybitny fachowiec” niemający finalnie pojęcia o czymkolwiek)- to sami oceńcie jak było . Ilu pracowników przewinęło się przez Urząd – skarbników, sekretarzy, kierowników? jak by tak było super to by tego nie było!- no chyba że się mylę, ale nie sadzę.

 16. Mieszkaniec J. pisze:

  Do @-zniesmaczony i podobni
  Zgadzam się, cytuję „…obecnemu wójtowi nie można powiedzieć, że nic nie zrobił……” należy więc – podjąć to wezwanie – jak życzy sobie z banerów wyborczych Pan wójt cyt. „Działam – ocencie sami”. Próbowałem mimo ograniczonego czasu zebrać informacje z całej gminy w temacie dorobku, jednak złożoność tematu i miejsce dialogu nie upoważnia mnie do wykonania sugestii Pana wójta.
  Mając sporo zastrzeżeń nie mogę dokonać oceny, ale mogę zadać kilka pytań koncentrując się na kilku ważnych inwestycjach w Jedlni-Letnisko, na które nie odpowiedziano merytorycznie podczas sesji R.G. (filmowe sprawozdania), w licznych wpisach na forach, innych sygnałów medialnych etc.
  1. Mając na uwadze II cześć budowy kolektora dla ścieków z wód opadowych, roztopowych wzdłuż ul. Radomskiej i torów kolejowych rowem otwartym, moje pytanie dlaczego nie skierowano odpływu ścieków w miejsce inne niż zalew ?.
  Wiadomym jest, że najskuteczniejszą i podstawową metodą na czyste wody zalewu zapewne jest eliminacja źródeł zanieczyszczenia i zintensyfikowanie przepływu.

  2. Ponadto, dlaczego nie wzięto pod uwagę – na etapie projektowania- pochyłości ulic dochodzących do południowego brzegu ul. Nadrzecznej ? co skutkuje ogromną ilością ścieków z wód opadowych i roztopowych wpływających w wielu miejscach do zalewu.

  3. Zalew – Rewitalizacja – Jest opracowany plan, który moim zdaniem na tym etapie wymaga bezwzględnego przeglądu i dopracowania ze sprawdzeniem w naturze pomysłów zasugerowanych przez zespół tworzący ten plan. Szczególnie – pomost łączący dwa brzegi zalewu, stanowisko makrofitowe, etc. Czy w tej sprawie będą jakieś działania ?
  Liczę na profesjonalizm specjalistów z Wód Polskich i działań nowego wójta.

  4. Smog – dlaczego dopiero teraz tuż przed sezonem – w dniu 12-10-2018 odbyło się spotkanie w szkole, a od 29-10-2018 rozpoczęły się jakieś działania ankieterów, którzy mają odwiedzać części mieszkańców. Cel spotkań – podobno sporządzenie Planu Niskiej Emisji – dopiero teraz ?.
  Czy będą instalowane mierniki stężenia poziomu pyłu zawieszonego w powietrzu ?

  5. Gospodarka Odpadami – dlaczego nie ma programów związanych z edukacją pozwalających na zmniejszenie odpadów poprzez np. racjonalne zakupy towarów i przeciw działanie marnotrawstwa żywności, powtórny obieg , edukacja dot. niezbędnych zakupów, opakowania i ich wykorzystanie itp.?

  6. Parkingi z kolizyjnymi wyjazdami (np.koło UG ) – większość miejsc parkingowych zarezerwowana jest dla pracowników gminy wraz z zakazem wjazdu innym. Dla mieszkańców jest ciasny parking – gdzie więc mają parkować?.

  7. Dlaczego, niektóre ciągi komunikacyjne dochodzące do ul. Radomskiej mają kolizyjne wjazdy i wyjazdy utrudniające poruszanie w stosunku do dawnych rozwiązań. Rejony ul. Cmentarna-wjazd, 1000-lecia-wyjazd, etc.

  8. Zmiany klimatu, dynamiczne zjawiska pogodowe – jakie są plany na wypadek nieprzewidzianych zjawisk – szczególnie zabezpieczenie w wodę, gaz, energie el. – uwzględniając różne drogi dostawy oraz pogotowie rat., żywność, lokale zastępcze inne zabezpieczenia ?

  9. Czyste powietrze i woda – jakie działania wykonawcze podejmuje Gmina na okoliczność zatruwania powietrza oraz zabezpieczenia terenów wodonośnych z uwzględnieniem Niecki Radomskiej?. Czy prowadzone są bezpośrednie rozmowy z właścicielami źródeł spalania ?

  10. Ryneczek – fatalny dojazd od ul. 1-go Maja, ponadto nasi mieszkańcy masowo używają rowerów, główna hala z wąskim przejściem gehenną dla kupujących. Ponadto nie widziałem stanowiska dla rowerów ?

  11. Karetka pogotowia ratunkowego – kiedy będzie w Gminie znowu pełnić dyżury ? Jakie działania w tej sprawie podjęte są w Gminie ?

  12. Przychodnia Zdrowia – czy przewidywane są specjaliści np. kardiolog, gastrolog, ortopeda etc.?

  Reasumując, jako mieszkaniec Jedlni-Letnisko na co dzień spotykam się z tymi utrudnieniami zawartymi w przedstawionych pytaniach. Czy jest się z czego cieszyć – jedne problemy są mniej ważne drugie bardzo ważne – uważam, że na każdym etapie inwestycji powinien być zachowany zdrowy rozsądek i nie przekraczania jego granic. Ponadto jesteśmy w UE szczególnie ważne są wprowadzone zasady ze szczególnym uwzględnieniem zasady przezorności, mówiącej o zaniechaniu działań, których nie można przewidzieć. Ponieważ nie udało mi się zebrać stosownych materiałów sprawę oceny pozostawiam innym forumowiczom na Ich własny rachunek. Dla mnie inwestycje nie spełniające oczekiwań są tylko problemem czasami trudnym do naprawy.

 17. Prawy i Sprawiedliwy pisze:

  No i nie udało się. Ale to bardzo dobrze. Cieszę się z wyniku wyboru.Będzie dobrze.
  Pozdrawiam

 18. Arturro pisze:

  Miałem rację , hehehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *