Deklaracja Wód Polskich dotycząca rewitalizacji zbiornika „Siczki”

Na wniosek Pani Renaty Pasek zadeklarowałem szeroką pomoc Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie przy rewitalizacji zbiornika „Siczki”. Zalew na rzece Gzówce wymaga poważnych inwestycji m. in. remontu zapory, budowy przepławki dla ryb i odmulenia. Przy pracach zaplanowanych do 2021 r.

Wody Polskie oferują wsparcie ekspertów z zakresu hydrologii i hydrotechniki. Współpraca z samorządem pozwoli na wykorzystanie doświadczeń Gospodarstwa Wody Polskie przy przywracaniu dobrego stanu zbiornika Siczki. Zalew znów będzie służył mieszkańcom gminy i ożywieniu ruchu turystycznego.

2

Przemysław Daca
Prezes PGW Wody Polskie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej
ul. Grzybowska 80/82
00-844 Warszawa
NIP 5272825616

Ten wpis został opublikowany w kategorii Oświadczenie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Deklaracja Wód Polskich dotycząca rewitalizacji zbiornika „Siczki”

 1. Rafcio pisze:

  BRAWO RENIA PASEK! Tak trzymaj wreszcie coś konkretnego z tym zalewem, a nie jak do tej pory wszystko kończy się na pobożnych życzeniach i obietnicach i tak co kadencja zalew czyścimy i zalew oczyszczę i tak ciągle w tym stylu. itd itp. Zrobiono kawałek mola, jakąś ścieżkę, i jakieś tam ławeczki, a woda w zalewie jak w bagnie.

 2. Alicja pisze:

  Super, brawo i oby tak dalej!!!

 3. mieszkaniec Jedlni pisze:

  Można się postarać a nie wodę cedzić sitem i słowami obietnic To gospodarza chyba ścisnęło. Może niech tą karetkę załatwi będzie pierwszym pasażerem

 4. Karol pisze:

  A drugim jego ulubiona radna Bo tak na facebook roni łzy aktorka ze spalonego teatru

 5. Kinga pisze:

  I to się nazywa konkretne działanie i praca na rzecz mieszkańców, a nie tylko gazetki i propaganda.

 6. Mowietoja pisze:

  Wrescie konkrety i takiego Wojta na trzeba. Brawo Pani Renato.
  Ps. Karetka tez pewnie bedzie i posterunek oczywiscie.

 7. Radek Wdowski pisze:

  Komentarz testowy

 8. Janek pisze:

  A co do tych wczorajszych ulotek roznoszonych przez radnych w Jedlni. To radna Dąbrowska nie boi się o pracę w szkole w Pionkach bo ta szkoła to pod starostwo podlega. Poświęcenie bo Pani Lata czy innej pory roku już w radzie powiatu nie będzie

 9. Ewa pisze:

  Panie Radku a co atakują nas co Pan testy robi:)

 10. Komandos pisze:

  Są silni bo Jolkę w szeregach mają:)

 11. CBA pisze:

  I człowieka z brodą i filipkiem z konopii

 12. Radek Wdowski pisze:

  Pani @Ewa – komentarz testowy poczyniłem, aby sprawdzić i zanegować zarzuty pewnego Pana, że planowane są u nas posty z wyprzedzeniem. Rozwiązanie tego okazało się proste: w naszym panelu administracyjnym wciąż obowiązuje czas letni stąd komentarze pojawiają się z równo godzinnym wyprzedzeniem 😀
  Więcej o sprawie na grupie Znajomi Gmina Gózd i Jedlnia-Letnisko na FB

 13. ja pisze:

  jakoś nitk nie mówi o oszczędzaniu wszyscy tylko o wydawaniu skąd na to kasa ?

 14. Już zmieniam ustawienia na czas zimowy (GMT+1).

 15. keraj pisze:

  A u nas w Groszowicach „hieny cmentarne”(piotr L. ,jan K. i mietek K.) grasują i zaczepiają dobrych ludzi. Zamiast POmodlić się wolą chuliganić ! Niech idą do plebana i dalej razem sieją propagandę….ale i to im nie POoże ! GROSZOWICZANIE mają swój rozum i w niedzielę POkażą im ….CZERWONĄ KARTKĘ…..a Wiosna niech się wstydzi.

 16. aldona pisze:

  Czytam tu na tej stronie, w lewym górnym rogu tytuł, opatrzony wykrzyknikiem „Więcej dla Jedlni!”, otwieram i czytam, że po wygranej Renaty Pasek, radni powiatowi (wybrani także naszymi głosami) pomogą. Calkiem w stylu prezesa, co to opowiadał o „samorządach warczących”. Tu to samo, wygra kandydatka PiS-u radni powiatowi pomogą, nie wygra, nie pomogą. Czyli co? Szanaż? A ludzie jeszcze to udostępniają na facebooku i opatrują serduszkami.

 17. Ziggy pisze:

  Myślę, że chodzi tu o to, żeby po obu stronach stołu byli partnerzy do rozmowy. Przez 4 ostatnie lata takiej sytuacji nie było. W powiecie rządził PSL, w gminie wójt Leśnowolski. Żadna ze stron nie była w stanie się ze sobą dogadać. Sama Marzena Wiosna-Michałek o tym mówiła.

 18. Marta pisze:

  Aldona sądzę że chodzi o to, że pomogą bo ich ktoś o tę pomoc prosi. Co niektórzy po prostu po nią nie sięgają

 19. Burmistrz pisze:

  Najlepszy wójt przyszłościowy pani Renata pasek takiego wójta potrzeba nam z planami przyszłości naszej gminy

 20. skarp pisze:

  Agata to nie o szantaż chodzi tylko efekt synergii, czyli pozytywnego spotęgowania efektów wskutek współpracy różnych organów samorządowych i rządowych.
  A sianie zamętu defetyzmu na pewno niczemu nie służy.
  Brawo Renata

 21. jurek pisze:

  @Ktoś zaraz napisze, że się czepiam… 🙂 Ale warunki głosowania w OSP są poniżej krytyki. Nieudolność władzy lokalnej powoduje, że jeden z większych obwodów głosuje w ciasnej sali. Czemu nie przenieść tego zamieszania do budynku szkoły. Np. do świetlicy. No ale wtedy objawiłby się inny problem. Znany wszystkim rodzicom dowożącym dzieci do szkoły… Wójt nie zna tego tematu, bo własne dzieci odchowane, a wnuków jeszcze nie wozi… To samo co niedziela pod kościołem od strony Płużańskiego… Wychodzi na to, że żeby godnie żyć i były perspektywy na lepsze trzeba mieć działkę w Siczkach 😉 Pańskie oko konia tuczy, szkoda tylko że nie na urlopie…

 22. aldona pisze:

  Synergia to dopiero może nastąpić, albo i nie. Ja mówię o sformułowaniu ” po wyborch wygranych przez Rentę Pasek…..etc.” Tu jest wyraźny warunek i
  to takiego rodzaju, że ma olbrzymi zasięg, czyli nie da się go ominąć. Stosowanie takiego warunku w deklaracji pomocy nazywam szantażem. Szantaż natomiast w wykonaniu władzy jest przemocą. To jest zresztą charakterystyczne dla PiS-u. Dla Leśnego też, ale on nie jest właściwie niebezpieczny, może sobie pofikac co najwyżej na własnym podwórku i jeszcze musi uważać, żeby przy tych fikołkach nie nastąpić na odcisk władzy wyższego szczebla albo zbyt wyraźnie nie naruszyć prawa. Z PiS-em jest wg mnie inaczej.

 23. fan pisze:

  Do Aldona.Większego szkodnika niż Leśnowolski to ciężko znaleźć. W swej ostatniej ulotce pisze jak to go strasznie Paskowa atakuje a w ostatniej ulotce Paskowej o nim ani słowa .I kto tu kogo atakuje.Raczej można powiedzieć, że byli pracownicy ocenili współpracę z tym panem.Pretensji o ocenę lat jego urzędowania też nie powinien mieć .Sam zapracował na te opinie .

 24. Smerfetka pisze:

  Najwyższa pora ,żeby ktoś pomyślał o zalewie.Tylko nie rozumiem dlaczego wójt tego nie zrobił.Przecież dzięki zalewowi Jedlnię znał każdy.To była wizytówka miejscowości.Wiele rodzin przyjeżdżało i wypoczywało.No ale dwie kadencje to za mało czasu przecież dla niego.Taki biedny zapracowany.

 25. Burmistrz pisze:

  Zmienny wójta to i siczki się zmienia to serce jedlni. I zalew Też więc czas na zmiany w gminie wiem że będzie lepsze połączenie z Jedlnia do Radomia do zalewu i urzędu wiem że pani pasek n odmieni gminne

 26. Marty pisze:

  Burmistrz spadaj trolu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *