Jakiej Gminy chcemy? „Oceńcie sami…”

Czy warto głębiej się zastanowić nad sytuacją, która ma miejsce w Naszej Gminie, zanim się odda swój głos w niedzielnej II turze wyborów wójta? Odpowiedź jest oczywista: warto!

Ten głos i dokonany wybór, jak nigdy dotąd, ma ogromne znaczenie. To on przesądzi o naszym rozwoju, o wykorzystaniu naszych podatków, a także o tym czy będzie nadal utrwalany podział mieszkańców na Jedlnię-Letnisko i… „pozostałe wsie”, bo tak zaczęto nazywać 20 sołectw, które wraz z Jedlnią-Letnisko tworzą Naszą Gminę.

Jest to podział sztuczny! Został on wykreowany przez wójta i jego otoczenie pod potrzeby, prowadzonej w sposób „wielce profesjonalny” i budzący momentami niesmak, kampanii wyborczej. Po co ten podział? Komu jest on potrzebny? Jest on wysoce szkodliwy i nie można na nim zbudować niczego dobrego.

„Dziel i rządź” – motto działania wójta, które po analizie wpisów byłych pracowników Urzędu Gminy i zdarzeń, które oni opisują, nasuwa się samo. W Urzędzie nie ma zespołu. Są pojedynczy, poszczególni pracownicy, którzy widząc, co czeka „niepokornych”, boją się powiedzieć głośno, co myślą i co czują. Ci, którzy odważyli się wypowiedzieć głośno własne zdanie, byli najpierw niszczeni, a następnie wyrzucani z pracy. Działa zasada: „Wójt ma zawsze rację!” i ma ją nawet wtedy, gdy, jak się później okazywało na sesjach Rady Gminy, wcale tej racji nie ma.

Ten obłęd wójt próbował przenieść również na prace wybieranego przez wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy organu, którym jest Rada Gminy Jedlnia-Letnisko. Świadczą o tym ostatnie sesje tego organu, na których kolejno wójt: odmawiał współpracy, odmawiał udzielania odpowiedzi na niewygodne pytania radnych, w końcu opuścił obrady sesji. To ciągłe obrażanie się na wszystko i wszystkich jest mocno irytujące. Czy tak zachowuje się poważny, szanujący swojego mieszkańca włodarz?

Chcemy równomiernego rozwoju Naszej Gminy. Chcemy osiągnąć sukces, chcemy pozyskać środki zewnętrzne, których bardzo nam potrzeba, aby zrealizować inwestycje. Dość już kolejnych dokumentacji projektowych zbierających kurz na urzędniczych półkach i na wykonanie których nie ma pieniędzy. Opowieść, że będziemy realizować inwestycje ze środków własnych, to czysta kpina! Budżet Naszej Gminy tego nie „udźwignie”. No chyba, że strategią jest zadłużanie. Niski poziom środków zewnętrznych pozyskanych przez Wójta można łatwo prześledzić w opublikowanych zestawieniach. I, nie oszukujmy się, w tym zakresie z obecnym „dobrym gospodarzem” u steru, nic się nie zmieni na lepsze. Dowiodły tego ostatnie lata rządów wójta i nie zmienią tego nawet kurtuazyjne spotkania z jeszcze urzędującymi przedstawicielami samorządu województwa mazowieckiego, z których dla nas do tej pory nic nie wynikało i dalej nic nie będzie wynika.

Nie możemy nadal akceptować marnych metod zarządzania, marnej jakości pracy oraz taniej propagandy uprawianej za nasze ciężko zarobione pieniądze. Czas na zmianę!

Mieszkańcy Antoniówki i Siczek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Publicystyka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Jakiej Gminy chcemy? „Oceńcie sami…”

 1. Grzegorz pisze:

  Nikt się nie podpisał pod tym. Wpis do usunięcia 😁

 2. fan pisze:

  Wszyscy mieszkańcy tej gminy myślą to samo nie tylko Antoniowka i Siczki.Obyśmy swego wyboru nie musieli żałować.

 3. f pisze:

  Kobieta na wójta tak, ale nie Pani Pasek. Aparycja Pani Pasek jakoś mi nie podchodzi. No,nie pasuje moim zdaniem.

 4. arek pisze:

  Za 5 lat Aneta Mosionek będzie pierwszą kobietą wójtem. Teraz głosujmy na Leśnego bo jest dobrym wójtem i ma sukcesy.

 5. Kot pisze:

  Za 5 lat Leśnowolski nie dopuści Anety Mosionek, bo z roku na rok ma coraz większe apetyty i, jeśli teraz wygra, z pewnością zapragnie i czwartej kadencji.

  Teraz głosujmy na Pasek, bo Pasek umie przekonywać do siebie ludzi, umie przekonywać do idei. A Leśnowolski zarządzać ludźmi nie umie.

 6. Victoria pisze:

  Też tak myślałem,lecz niestety,
  bo ja tak lubię /x/kabarety .
  Wójta zaś za jego sukcesy 🙂
  upomną się niebawem BIESY !!!

 7. Józek pisze:

  @ Arek
  żeby to nie był „pocałunek śmierci” Za 5 lat tej dziewczyny nie będzie już w urzędzie. Przy obecnej władzy nie da rady 🙂

 8. wrzosowiak pisze:

  Arek ma rację wójt jest dobry w zaciąganiu kredytów i ma sukcesy w zadłużaniu naszej gminy na wiele lat. Będzie więc starał się spłacić te kredyty podnosząc podatki lokalne i opłaty za odpady , wodę i ścieki – po prostu puści nas mieszkańców gminy z torbami . Ale możemy to zmienić głosując na Panią Renatę . Nasze losy w naszych rękach do zobaczenia przy urnach.

 9. Wiki pisze:

  Drodzy mieszkańcy gminy Jedlnia-Letnisko!
  Stajemy przed trudnym wyborem jakim jest wybór odpowiedzialnej, ambitnej i przedsiębiorczej osoby na miejsce wójta gminy Jedlnia-Letnisko 2018-23 . W dniu wyborów to my wszyscy podejmujemy decyzję. To jeden
  ,, X ” a tak dużo znaczy. Musimy dokładnie przemyśleć na kogo chcemy zagłosować, ponieważ nawet jeden głos może przesądzić o wyniku głosowania. Pozostało dwoje kandydatów na to miejsce, a rywalizacja jest zacięta. Ja i moja rodzina w tych wyborach stajemy po stronie Pani Renaty Pasek, ponieważ uważamy, że kryteria wyżej wymienione może spełnić tylko ona. Jest w stanie zmienić na lepsze naszą kochaną gminę, nie przez zadłużanie i zaciąganie kolejnych kredytów a pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz współpracę z władzami wyższego szczebla.
  Prosimy o oddanie głosu na P. Renatę Pasek

 10. ABC pisze:

  Jak Leśnowolski wygrałby teraz, to możemy zapomnieć o zmianie za 5 lat. Oznaczałoby to, że sztukę manipulacji opanował do perfekcji, a ciemny lud tę jego ściemę kupuje. Te same triki zastosuje za 5 lat: festyn, potańcówka, tu coś rozkopie, tam coś obieca i całe 10 lat dla gminy stracone. Ludzie nie rozumieją, że to wszystko za ich własne pieniądze. Zastanówcie się, czy nie zasługujemy na lepszego wójta. W niedzielę pokażemy jakim jesteśmy społeczeństwem, czy będziemy nadal tkwić w bylejakości i cieszyć się, że cośkolwiek jest robione, czy wybierzemy Renatę Pasek kobietę mądrą, pracowitą z pomysłem i dobrym planem działania, gwarantującym rozwój całej gminy.

 11. Lolek pisze:

  I kto wygral? 🙂

 12. Nie śledzę wieczoru wyborczego na bieżąco, bo jestem w innym miejscu w tej chwili ale już mam wyniki. Wygrał Piotr Leśnowolski stosunkiem głosów 3367 do 2742. Frekwencja dużo wyższa niż 4 lata temu. Zyskali oboje kandydaci ale, niestety, Leśnowolski dużo więcej.

 13. Przy okazji chciałbym Piotrowi Leśnowolskiemu vel Stefanowi Hernikowi pogratulować kampanii wyborczej, bo jego kampania była przednia. Były nie tylko wielkie pieniądze ale i pomysł w postaci odpowiedniego wykorzystania grupy „Gmina Jedlnia-Letnisko”, z dużą rolą pani Beaty.

 14. sam smak pisze:

  I za to spotkacie się w sądzie, bo Stefan Hernik to nie Piotr Leśnowolski. Piotr Leśnowolski w czerwcu 2017 oddał prowadzenie tej grupy komuś innemu.

 15. Nie strasz, nie strasz.

 16. sam smak pisze:

  idź spać KONIU, ihahahaha pozdrów Renię, Frączka, Wrochnę, Sebusia, Lipców, panią z obłędem i inne barany.

 17. sam smak pisze:

  Barany miały być z dużej litery 😉

 18. Wiesz, dlaczego puściłen twój komentarz? Żeby inni widzieli waszą prawdziwą twarz. Już nie musicie udawać, hamować się, chować się za plecami pani Beaty. Teraz pokażecie.

 19. Margaret pisze:

  Z mojej obserwacji tych wyborów stwierdzam, że Pani Renatce zaszkodziło wsparcie Macieja Frączka, a raczej jego aktywność na Facebooku w ostatnich dniach. Zamiast zyskiwać, traciła ludzi w Jedlni. O ile pan Wrochne był taką Beatą i ta aktywność czy nadaktywność obu stron była czasem wesoła, czasem męcząca, o tyle Pan Frączek działał jakby był nakręcony za pomocą czegoś. Ludzie nie lubią takiego zachowania. A ostatnie godziny przed ciszą wyborczą to atak desperatów na grupach sprzyjających Pani Renacie. Niewiele osób widziało te wrzutki, bo się zakorkowaliście, ale widziało trochę znajomych Pana Macieja i Pana Radka i miało to odwrotny skutek.

 20. X pisze:

  A miało być tak pięknie ….. Pewność, pycha i oszczerstwa wobec kontrkandydata niestety zgubiły…. Sojusz z p. Grad i Baran również nie pomógł …. Nawet zdjęcia z premierem i prezesem ….

  A taki wspaniały był program, miała być zgoda, inwestycje, środki zewnętrzne… Ludzie jednak nie dali się nabrać… i zapewne wyciągnęli wnioski z dotychczasowych dokonań w wykonaniu pani Renaty ….

  Pan Kończyk jak zwykle widać umie przyjąć porażkę….. Jako redaktor „niezależnego portalu obywatelskiego” …… zdobył się nawet na specyficzną formę gratulacji dla Zwycięzcy….

 21. goya pisze:

  Do X
  Miało być a będzie G.Ani🚑ani🚔tylko syf zamiast zalewu.

 22. Mieszkaniec J. pisze:

  Do @-Margaret
  – wpis – 5 listopada 2018 o 07:00

  Trzeba mieć tupet. Dobrze by było żebyś biorąc udział w dyskusji na tym forum cedziła i miarkowała swoje słowa przez gęste sito.
  Oczekuję na wyjaśnienie tego wpisu i przeproszenie byłego radnego Pana Macieja Frączka. Radnego, który moim i innych zdaniem w czasie swojej kadencji jako jeden z niewielu w większości swoich interpelacji troszczył się o problemy mieszkańców naszej gminy – co łatwo jest udowodnić.

 23. Maciej Frączek pisze:

  Za pięć lat Frączek się zmieni i nie tylko on lecz również oblicze tej Jedleńskiej ziemi.

 24. zbigniew pisze:

  Ale Maciek mówił prawdę. To nie jego wina że ciemnu lud łyka jak pelikany wszystko co im rzuca Leśnowolski.

 25. Mieszkaniec J. pisze:

  Z mojej obserwacji wynika, że w Jedlni-Letnisko, zamiast wyborów odbył się plebiscyt.
  Liczne gazetki, broszury, banery, wywiady, programy etc., zrobiły swoje.
  Wygrał program pewnie wysokokosztowy w miejscu zamieszkania wójta, gdzie jest dużo mieszkańców – gratuluje.

  Jednak jako mieszkaniec znając zagadnienia zrównoważonego rozwoju – ten z grupy 638 oddanych mandatów – niezbyt jestem zadowolony.

  Szczególnie biorąc pod uwagę klęskę mieszkańców w wyborze radnych do powiatu, sejmiku województwa oraz kompleksową ocenę działania Pana wójta, której nie widziałem, do której namawiano nas z banerów wyborczych. Sam się tego nie podjąłem, gdyż nie wszystko można publicznie nagłaśniać – chodzi o wizerunek gminy i termin wyborów.

  Ponieważ ocena pracy to nie tylko wynik pozytywnych działań – których było pełno – ale i negatywnych, o których przeciętny mieszkaniec nie wie lub ich nie dostrzega.
  Teraz jestem ciekaw, ile spraw obecnie zostanie naprawionych ?, czyim kosztem ?, w jakim czasie ?, czy ujrzą światło dzienne ? – mimo, poruszania tych sprawach medialnie.

  Obecnie mam nadzieję, że być może w obecnie nadchodzącą zimę oddychać będziemy powietrzem z z mniejszą zawartością pyłu zawieszonego PM-2,5 i PM-10, a spacery ulicą Nadrzeczną będą przyjemnością.
  Ponadto, mam nadzieję, że wyborcy Pana wójta są tego samego zdania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *