Podsumowanie rundy jesiennej Campeon.pl Ligi Okręgowej

10 listopada odbyła się ostatnia 15 kolejka Campeon.pl Ligi Okręgowej w rundzie jesiennej. Tym samym runda jesienna radomskiej okręgówki została zakończona. Teraz nadszedł czas, aby po 120 meczach przedstawić podsumowanie tej rundy.

We wspomnianych 120 meczach rundy jesiennej padło łącznie 419 bramek.
TOP3 po piętnastu kolejkach otwiera KS Warka, która zgromadziła 34 punkty. Zespół z Warki wysokie miejsce zawdzięcza bardzo wysokiej skuteczności ataku. Drugie miejsce ze stratą 1 punktu, zajmuje Centrum Radom mające 33 punkty. Na trzecim miejscu obecnie jest Proch Pionki – zespół ten również zdobył 33 punkty, lecz ma gorszy bilans bramkowy niż zespół z Radomia.

Jodła Jedlnia-Letnisko zakończyła rundę jesienną na 9. miejscu z 20 punktami. Strata 14 punktów do lidera pozwala wierzyć w odwrócenie tabeli w rundzie wiosennej.

TOP5 drużyn z najskuteczniejszym atakiem:

 • KS Warka – 42 gole
 • Proch Pionki – 33 gole
 • Orzeł Wierzbica – 32 gole
 • Zamłynie Radom – 32 gole
 • Jodła Jedlnia-Letnisko – 29 goli

TOP5 drużyn z najgorszym atakiem:

 • KS Potworów – 21 goli
 • Skaryszewianka Skaryszew – 19 goli
 • Legion Głowaczów – 18 goli
 • Zawisza Sienno – 16 goli
 • Pilica Nowe Miasto nad Pilicą – 16 goli

Najlepszą defensywę w rundzie jesiennej miało Centrum Radom, które straciło tylko 10 bramek w 15 meczach. Na przeciwnym biegunie, najgorszą defensywę miała Iłżanka Kazanów – tracąc aż 43 bramki. Defensywa Jodły straciła 27 bramek, co daje miejsce w środkowej części zestawienia.

Klasyfikacja strzelców po rundzie jesiennej – TOP3

1. Krzysztof Tyczyński (KS Powtorów) – 10
2. Mateusz Kubica (Zamłynie Radom) – 9
Jakub Miałkowski (Orzeł Wierzbica) – 9
Kamil Skowroński (Jodła Jedlnia-Letnisko) – 9
Rafał Sobczak (Mazowsze Grójec) – 9
3. Kamil Wierzbicki (KS Warka) – 8
Kacper Wnuk (Proch Pionki) – 8
Sebastian Ząbkowski (KS Warka) – 8

Campeon.pl Liga Okręgowa 2018/2019, grupa: Radom

O autorze

Karol Wrochna: Zwolennik jawności, zrównoważonego rozwoju i zielonej polityki. Absolwent Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu (w kierunku Architektura Krajobrazu). Dziennikarz obywatelski, aktywny obserwator lokalnej polityki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii News. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Podsumowanie rundy jesiennej Campeon.pl Ligi Okręgowej

 1. OBSERWATOR pisze:

  Moze zamiast armii zacieznej sciagnietej z czterech stron swiata JODLA zacznie grac zawodnikami zwiazanymi z gmina, najlepiej wychowankami.. acha… sorry takich JODLA juz nie posiada… na tak WYSOKI poziom potrzeba jest WZMOCNIEN i ciaglego dazenia aby nie grali wychowankowie… dramat..

 2. Mieszkaniec pisze:

  A skąd ci wychowankowie pewnie to jest Jodły wina że chłopaki z gminy nie chcą grać w piłkę tylko wolą na komputerze nie to pewnie znów wina pana wójta

 3. Victoria pisze:

  A ja ci powiem,mój szanowny panie;
  ,,taka jest młodzież ,jakie jej chowanie”
  Więc moja wypowiedz będzie szczera:
  za taką politykę bierze mnie CHOLERA!!!

  Druga strofa ,to wypowiedz Staszica ,
  szkoda,że u nas wychowuje /x/ ulica.

 4. mieszkaniec napływowy pisze:

  Do Mieszkaniec
  Chłopaki z Jedlni grają w piłkę. Idzie im całkiem nieźle. Oto dowód: http://mzpn.pl/rozgrywki-tabele-i-terminarze/group=Radom/season=2018/2019/play=26255/
  Ten rocznik i kilka innych prowadzi Stowarzyszenie Jedlnia Dzieciom.

 5. Mieszkaniec pisze:

  Człowieku nie piszę o tych chłopcach bo oni to dopiero za około 10 lat mogą grać w seniorskiej piłce jak połowa się nie wykruszy

 6. Victoria pisze:

  A gdzie Ci chłopcy co się wcześniej urodzili.Gdzie ciągłość szkolenia : od młodzika do seniora.W klubie potrzebni są trenerzy – pasjonaci,a nie selekcjonerzy. Może uzależnić przekazywanie pieniędzy od udziału GMINNYCH ZAWODNIKÓW w klubie. W końcu są to pieniądze z naszych podatków i winny służyć lokalnemu społeczeństwu . Dopiero wtedy zacznie się właściwa praca ORGANICZNA.Co prawda na wyniki trzeba będzie poczekać, ale w imię WYŻSZYCH CELÓW naprawdę WARTO i trzeba.

  ,,Tak bywało ,gdy Krak….k zrobił z Raj… fuzje,
  myśląc że OBCYMA zastąpi ILUZJE .
  Jak się to skończyło mówi Jodły historia ,
  gdy zbraknie /x/zakończy się PIJARU GLORIA !!! „

 7. Victoria pisze:

  W klubie nie są potrzebni /x/ selekcjonerzy ,
  tylko pasjonaci i do tego normalni TRENERZY .
  Bo już tacy byli i była pijar-owska radocha ,
  gdy dobra kadra egzystowała u trenera Gmocha.

  W Jodle też Krak….k zrobił z Rajcem fuzje,
  myśląc ,że OBCYMA oszuka PRACY – iluzje 🙂
  Jak to się skończyło ,mówi o tym historia ,
  gdy zbraknie MANY,padnie pijaru GLORIA.

  Przecie mamy Krak -ka i dobrego gospodarza ,
  a historia niestety ciągle się powtarza !!!

 8. OBSERWATOR pisze:

  Wychowankowie ktorzy jak twierdzisz siedza przy komputerze w glownej mierze wypracowali awans do okregowki. Tylko na prozno juz ich szukac w szykach Jodly bo trzeba bylo sciagac WIRTUOZOW do VI ligii!!! Właśnie dlatego większość z tych chlopakow juz nie gra…..Polityka kreowana i nastawiona na SCIAGANIE wlasnie procentuje. Dzięki takim dzialaniom wlasnie zniechecajacym I brakiem perpspektyw grania w seniorach w dalszym etapie JODLA sama sobie strzelila w kolano. I nie mow o braku checi, i innych wyolbrzymionych sprawach. Dzieci w gminie sa chetne do uprawiania pilki, co wlasnie pokazuje JEDLNIA Dzieciom. PILKA nozna byla i jest atrakcyjna, ale nalezy wlasciwie kształtować dzialania ukierunkowane na rozwoj dzieci i młodzieży z gminy a nie ZAWODNIKÓW ktorzy z gmina nie maja nic wspólnego, a do Klubu zostali sciagnieci…. tylko po co? Taki poziom rozgrywek powinien promować i rozwijac gmine i.osoby z nia zwiazane. Taka polityka ma sens. Ale przecież milo jest ogladac mecze i ludzi.OBCYCH w barwach Jodly, nie swoich. …

 9. czytelnik pisze:

  Czemu tylko piłka kopana. Ano dla tego, że kolejni wójtowie nic innego nie potrafią. Może by tak lekkoatletyka. może tenis ziemny, może i co innego Minister sportu znowu ogłasza i namawia. Wójtowie składajcie projekty mam pieniądze. I co i nic tak od lat. No to jeszcze jedną kadencję.

 10. Dolar pisze:

  Taki aktywny portal przed wyborami a tu cisza, że mamy nową Przewodniczącą, że stara się skompromitowala już doszczętnie, bo zamiast poprzeć niezależną radną z komitetu Aktywny Samorząd wystartowała sama. Pani Grad, boli że diety przewodniczącej nie będzie?

 11. Mieszkaniec pisze:

  Jeszcze nie widziałem i nie znam klubu który gra swojmi wychowankami bo ich po prostu nie ma ci chłopcy dorastają zakładają rodziny , wyjeżdżają za granicę i po prostu już im się nie chce kopać amatorsko.Zobaczymy za kilka lat ilu Jedlnia Dzieciom wyszkoli zawodników daj boże żeby było ich jak najwięcej żeby mogli prezentować naszą gminę.

 12. Victoria pisze:

  Kiedyś za Henia Nowocienia,kiedy były LZS i GS ,
  A Związki Piłkarskie -to był jeden człowiek na etacie .
  Natomiast działacze ewentualnie dostały zwrot za dojazd,potrzeby związków były małe.Teraz kilka etatów, a działaczy bezinteresownych rzadko ujrzysz,potrzeby ogromne. A każde przejście z jednego do drugiego ZEPSOŁU/celowo tak napisałem/ -to określone wpływy do Związku. Zepsoły Gminne winne składać się w ok.90 %
  z mieszkańców Gminy,i dopiero wtedy powinny być DOTOWANE .
  A po kilku sezonach KOPANA GMINNA zacznie się rozwijać.
  A WYSŁUŻENI tez będą grać ,jeśli będzie im to sprawiać przyjemność.Więc obok Jodły stworzyć Ligę GMINNĄ!!!

 13. czytelnik pisze:

  Kiedyś na stadionie kopano piłkę grano w siatkówkę, uprawiano lekkoatletykę i hokej . Na 2 kortach tenisowych chociaż prywatnych, były turnieje i zawsze dużo grających. Grali zawodnicy z Warszawy i Radomia. Teraz się zmieniło, za kopnięcie piłki kopiący chce pieniądze. Nie ma tez kortów, nie ma gdzie uprawiać lekkoatletyki. Byle jak. Podobnie jak z kawałkiem nie naprawionego przez 8 lat chodnika w ul. Marszałka. Ani na 150 lecie urodzin Marszałka , ani na 100 lecie.Nie udało się.

 14. Pregon pisze:

  Panie czytelniku. Chodnik jest nie naprawiony 8, a 38 lat. Bo jest prywatny. Oddajcie grunt gminie to pewnie zrobi chodnik. Na prywatnym nie może inwestować.

 15. Prawy pisze:

  Ale okrutnie zakpił sobie Leśnowolski z Renaty Pasek publikując na Facebooku listy gratulacje od posłów PiS. Już pomiędzy 1 i 2 turą nikt z PiS nie przyjechał wesprzeć Pani Renaty, co bylo bardzo symptomatyczne. Pis też potrzebuje ludzi z silnym mandatem.

 16. Victoria pisze:

  Czyli TSY Pe :
  1 .politykierstwo /nie mylić z polityką /
  2 .prosty popyt/nie mylić z popędem/
  3. podaż/ nie mylić z ,,polecaniem” swoich/

 17. prawda pisze:

  Posłowie wysyłają listy do wszystkich wybranych wójtów. Tylko żaden wójt tak się tym nie obnosi bo ma ich bardzo dużo to standard.:)

 18. Lolo pisze:

  Właśnie nie wysyłają do wszystkich.

 19. Kibic pisze:

  Niech ktoś przeanalizuje co Jodła czy gmina czy szkoła oferuje dla młodych zawodników – nie tylko piłkarzy ale również dla innych sportowców?
  A sportowo utalentowanej młodzieży jest naprawdę dużo. W szkole chyba z pięciu WFistów , klub sportowy i pasjonaci sportu w urzędzie. I co z tego?
  Brak wsparcia pomysłu i chęci dlatego wiekszość odnosi poważne sukcesy głównie w radomskich drużynach. Obserwujcie te roczniki w radomskich ligach polecam.

 20. Pawcio pisze:

  No tylko do naszego he he Lolo ty wiesz najlepiej co?

 21. Victoria pisze:

  Może ktoś się pokusi też o ocenę byłych kadencji :
  wójta i Rady Gminy. Powyższe motywuję brakiem stosownych dokumentów z działalności tj : oświadczenia majątkowe ,protokóły z sesji rady,sprawozdania z działalności wójta Gminy, a także uaktualnienie adresów,np w Siczkach. Ustanowiono ulice/chociaż chyba ,,psim swędem”/. Decyzja nr.RIGP.6625.4. 2016./. A niestety nawet do wyborów ich nie uaktualniono
  .
  Ktoś pewnie powie po co ja gdacze,
  ale
  TEMPO DZIAŁANIA iście ŚLIMACZE 🙂

  Zamiast kanalizacji wciąż mamy SZAMBA,
  gdy na ,,muzykach /x/ królowała samba.
  Ktoś ją przywiózł chyba z Afryki ,
  więc nic dziwnego -MAMY WYNIKI !!!

  Tempo takowe – ,,MARNE mi się widzi”
  Pewnie któś powie – winni są /x/ 🙂

 22. mieszkaniec2 pisze:

  Gdzie oświadczenia majątkowe na koniec kadencji wójta i radnych oraz nowo powołanego po. dyrektora szkoły w Jedlni. Koleżanka nie musi?

 23. czytelnik pisze:

  Zapewne z komunalizacją ulic gminnych jest jak ze stadionem w Kolonce. Przez ponad 60 lat nieruchomości nie potrafiono przejąć na majątek gminy. Rekord kraju. Jak się nie ma własności, to nie ma dotacji, ani złotówki.
  Tak przy okazji. Warto zobaczyć w kwitach czy gmina nie płaci za oświetlenie ulic powiatowych i wojewódzkich, które są w gminie.

 24. Bambo pisze:

  Obejrzałem sesje. Była przewodnicząca i była wiceprzewodniczący zachowują się żenująco. Niczym frustratki. Bez honoru, bez godności. Nie potrafią przegrywać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *