Klub Taekwondo

Klub istnieje od grudnia 2007r.

Powstał z inicjatywy prowadzącego zajęcia oraz uczniów z Publicznego Gimnazjum w Jedlni Letnisko. Klub na początku działał całkowicie społecznie, ale nie mógł niestety działać regularnie. Po kilku pismach i rozmowach oraz pokazaniu władzom gminy, jak wiele osób chciałoby korzystać z takich zajęć, ówczesne władze zgodziły się na próbę pokryć koszty treningów. Na szczęście próba wypadła pomyślnie i klub zaczął działać na tyle sprawnie, że rozpoczęły się zajęcia również dla dzieci z Myśliszewic w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Przez te lata klub wielokrotnie występował z różnymi pokazami na terenie gminy, między innymi z okazji Orkiestry Świątecznej Pomocy, dnia sportu czy festynów nad zalewem w Jedlni Letnisko. Kilka razy nasi uczniowie reprezentowali nasza gminę również poza terenem naszej gminy, między innymi na Festiwalu Sztuk i Sportów Walki w Radomiu.

Dla klubu najważniejsze jest,

by jego studenci rozwijali się nie tylko fizycznie, ale również mentalnie. Każdy trening to pokonywanie swoich słabości i udowadnianie, że można osiągnąć bardzo wiele, jeśli odpowiednio cierpliwie i z zaangażowaniem będziemy trenować. Zdobycie medalu na zawodach to tylko chwila, następnego dnia wracamy do codziennych problemów i pokonywania trudności, które nie są obłożone zasadami i regułami, jak na zawodach.

Prowadzący zajęcia, Michał Kowalewski aktywnie trenuje od lutego 2002r.

pod okiem Ireneusza Kobrzyckiego. We wrześniu 2009r. w Codner’s Taekwondo Moodukkwan Academy w Londynie przed mistrzem T. A. Codnerem 8 DAN zdał na stopień mistrzowski 1 DAN. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, instruktorem Taekwondo oraz instruktorem samoobrony.”

Więcej na stronie internetowej Klubu:
www.tkd-jedlnia.pl

Wywiad z sensei Michałem Kowalewskim:
Taekwondo – sposób na życie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *