OSP Jedlnia-Letnisko


Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisko powstała w 1928 roku. Mieściła się wtedy w drewnianej remizie. W 1992 roku wybudowana została strażnica ze świetlicą i trzema boksami garażowymi. Jednostka w 1995 roku została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Aktualnie zrzesza 45 druhów czynnie uczestniczących w działalności ratowniczej na rzecz lokalnej społeczności.

Druhowie społecznie uczestniczą w życiu mieszkańców gminy organizując pokazy swoich umiejętności, będąc współorganizatorami Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy czy prowadząc ogólnodostępną bezpłatną wioskę internetową w budynku kościelnym przy ul. Wojciechowskiego 12 w Jedlni-Letnisko. Od 2010 roku w jednostce realizowany jest program „Świadomość=Życie”, w ramach którego Druhowie nauczają pierwszej pomocy przedmedycznej w szkołach z terenu powiatu radomskiego oraz prowadzą warsztaty ratownicze w strażnicy.

OSP Jedlnia-Letnisko dysponuje dwoma samochodami ratowniczo-gaśniczymi Jelcz GCBA 5/32 i Man GBA 2,5/25 oraz jednym lekkim samochodem ratownictwa wodnego Ford Transit SLRw z wyposażeniem oraz łodzią hybrydową z silnikiem zaburtowym. Jednostka podejmuje działania gaśnicze, z zakresu ratownictwa drogowego, wodnego, powodziowego, medycznego, chemicznego oraz ekologicznego nie tylko w gminie, ale także na terenie powiatu, województwa, a w razie potrzeby nawet kraju.

Kontakt:
Tel. 48 384-89-08
osp_jedlnia@tlen.pl

Strona internetowa:
www.jedlnia-letnisko.osp.org.pl

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *