Zbliżają się wakacje – pełne słońca, sielanki i wolnego czasu, który warto konstruktywnie wykorzystać. Zastanawiasz się jakie kolonie dla dzieci będą najlepszym wyborem? Podpowiadamy!

Obozy i kolonie dla dzieci kojarzą nam się w pierwszej chwili z aktywnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Analizując oferty biur podróży trafiamy na przeróżne lokalizacje i nie mamy pewności, którą propozycję wybrać dla naszego dziecka. Kolonie w górach mają sporo zalet, ale są ograniczone ze względu na monotematyczność, bo opierają się głównie na górskich wędrówkach. Obozy nad morzem uzależnione w dużym stopniu od pogody, a przy tym są bardzo drogie ze względu na sezonowość i nie cieszą się popularnością. Warto natomiast znaleźć rozwiązanie po środku – Warmia i Mazury ze swoją stolicą Olsztynem wydają się najlepszym miejscem na organizowanie kolonii i obozów dla najmłodszych! Dlaczego?

Olsztyn – zabawa z nauką

Przede wszystkim Olsztyn jest miastem o wyjątkowej lokalizacji i posiada wiele atrakcji turystycznych (jak miejscowości górskie), ale także położony w sąsiedztwie mazurskich jezior, a więc z dostępem do wody (jak miejscowości nadmorskie). Nietrudno zauważyć, że kolonie dla dzieci są organizowane w takich miastach ze względu na ogrom możliwości. Wszystkich nawet nie da się wykorzystać w czasie jednego obozu, a nawet serii obozów w Olsztynie.

Wybierając miejsce na kolonię warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz – dzieci w czasie dobrze zorganizowanego wyjazdu nie tylko świetnie się bawią i zawiązują nowe znajomości, ale także uczą się nowych rzeczy. Nie od dziś wiadomo, że nauka zdobyta w czasie zabawy w sposób przyjemny zostaje w głowie dłużej niż całoroczne lekcje w szkole. Jeżeli więc masz nadzieję, że wyjazd na obóz przyniesie Twojemu dziecku też dodatkowe korzyści to wybierz sprawdzone firmy z doświadczeniem, które organizują kolonie i obozy w Olsztynie od lat i mają doświadczoną kadrę opiekunów, a także bardzo ciekawe programy wyjazdów. Świetnym przykładem takiej firmy opierającej się wiedzy i doświadczeniu jest Akademia Efektywna Nauka w Olsztynie, której oferta jest bardzo przejrzysta i dopasowana do potrzeb najmłodszych klientów – https://www.efektywna-nauka.pl/kolonie-i-polkolonie-olsztyn-warmia-i-mazury/.

Podział na grupy i doświadczenie

Warto także w czasie wyboru obozu lub kolonii dla dziecka zwrócić uwagę, czy firma oferująca organizację zajęć wyjazdowych oferuje podział grup ze względu na kategorię wiekową. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku kolonii mieszanych, bardzo zróżnicowanych wiekowo część grupy jest poszkodowana przy niektórych atrakcjach. Nie da się zorganizować całego planu obozu pod jedną z grup jeżeli obejmuje zarówno małe dzieci, jak i nastolatków. Sprawdź więc, czy oferta firmy, którą przeglądasz gwarantuje ciekawe i zróżnicowane atrakcje na koloniach w różnych kategoriach wiekowych.

I najważniejsze – gdy już podejmiesz decyzję ze względu na idealną lokalizację, czy ciekawy plan obozów sprawdź jeszcze doświadczenie firmy i kwalifikacje zatrudnionych opiekunów. W końcu oddasz pod ich opiekę swoje dziecko na kilka lub kilkanaście dni, więc to muszą to być osoby nie tylko z sercem i dobrym podejściem, ale także z doświadczeniem i kwalifikacjami do opieki nad uczestnikami kolonii i obozów.

Pamiętaj, że warto miejsce na kolonię lub obóz rezerwować jak najszybciej, bo ilość miejsc najczęściej jest ograniczona.

Później tylko spakuj dziecko i ciesz się jego radością oraz tym ile nowej wiedzy przywiezie ze sobą do domu!